وظایف پرستار سالمند در منزل چیست؟

 

در این مقاله قصد داریم در مورد مساله مهم و مورد اهمیت برای بسیاری از خانواده های دارای افراد مسن صحبت کنیم.مباحثی در مورد پرستاری از سالمند و نگهداری از سالمند در منزل و مسائل پیرامون آن

پرستار سالمند در منزل میتواند خدماتی مراقبتی و بهداشتی نیز ارائه دهد؟

پرستاری از سالمند  و نگهداری از سالمند ممکن است شبیه به نظر برسند، اما در واقع دو سرویس متمایز هستند و معمولاً اشتباه گرفته می شوند. مگر اینکه شما یا یکی از عزیزانتان قبلاً از این خدمات استفاده کرده باشید، ممکن است از تفاوت‌های بین این دو اصطلاح مراقبت در منزل و اینکه هر کدام چگونه می‌تواند برای افراد مسن در زندگی شما مفید باشد، آگاه نباشید.

 

این خدمات – و نحوه استفاده از آنها با هم – می تواند به شما کمک کند تا یک برنامه مراقبت در منزل ایجاد کنید که عزیزان سالخورده خود را با مراقبت های حمایتی و دلسوزانه از سالمندان احاطه کند، به خصوص اگر آنها با یک وضعیت پزشکی زندگی می کنند یا پس از یک بیماری، جراحی یا جراحت بهبود می یابند. .

 

پرستاری از سالمند در منزل چیست و پرستار سالمند چه وظایفی دارد؟

بسیاری از سالمندانی که با یک بیماری مزمن یا حاد زندگی می کنند، خدمات بهداشتی در خانه دریافت می کنند، از جمله:

  • مراقبت از زخم
  • درمان داخل وریدی (IV) یا دارو درمانی
  • تزریقات
  • توانبخشی
  • خدمات نظارت بر سلامت

این خدمات پزشکی در محل اقامت بیمار توسط یک ارائه دهنده پزشکی ماهر، مانند یک پرستار سالمند دارای مجوز از یک مرکز معتبر پرستاری، یک مراقب سالمند که از موسسه پرستاری مجوز دارد، یا یک فرد با تجربه خدمات پزشکی و پرستاری و شغلی ارائه می شود. یا گفتار درمانگر و فرد آشنا به روانشناسی

هزینه مراقبت از سالمند و هزینه پرستاری از سالمند متفاوت است. برخی از طرح‌های بیمه ممکن است دارای محدودیت‌هایی باشند که تعداد بازدیدهای بهداشتی تحت پوشش در خانه را در سال محدود می‌کند.

دفعات و مدت ویزیت ها بر اساس نیاز بیمار توسط پزشک تعیین می شود، اما ویزیت های مراقبت های بهداشتی در منزل عموماً کوتاه مدت و متناوب است. ویزیت ها قصد دارند تا زمانی که بیمار بیمار است یا در حال بهبودی است، یک کار خاص را انجام دهند. نمونه هایی از وظایف عبارتند از تزریق وریدی یک بار در هفته یا انجام یک جلسه فیزیوتراپی به مدت یک ساعت و سه بار در هفته.(منبع)

مراقبت از سالمند  در منزل چیست؟

مراقبت شخصی در خانه ارائه شده توسط شرکت پرستاری زندگی برتر نیز  شامل خدمات غیرپزشکی است که توسط مراقبان شخصی حرفه ای و آموزش دیده ارائه می شود. به جای اینکه توسط پزشک سالمند یا پرستار سالمند هدایت شود، خدمات توسط افراد مسن و خانواده آنها هدایت می شود – و اغلب هزینه آن پرداخت می شود. این خانواده را قادر می سازد تا تعیین کند که چند وقت یکبار و برای چند ساعت می خواهند یک مراقب سالمند در خانه حضور داشته باشد.این خدمات شامل پرستار بیمار و پرستار کودک هم میشود.

 

اگرچه مراقب سالمند مجوز ارائه مراقبت های پزشکی را ندارند، می توانند به نیازهای روزمره یک فرد مسن کمک کنند، از جمله:

 

همراهی و اجتماعی شدن

حمل و نقل

نظافت شخصی، مانند حمام کردن و لباس پوشیدن

توالت کردن

تهیه غذا

یادآوری داروها

کارهایی مانند برداشتن دارو و خرید مواد غذایی

خانه داری سبک

چگونه می توان مراقبت از سالمند در خانه را با پرستاری از سالمند در خانه ترکیب کرد؟

اگرچه مراقبت از سالمند در خانه پرستاری از سالمند در خانه نیازهای منحصر به فرد را برطرف می کنند، اما می توان آنها را برای ارائه طیف کاملی از مراقبت های سالمندان ترکیب کرد.

 

مراقبان سالمند می توانند ساعات بیشتری کار کنند و در زمانی که ارائه دهندگان پرستار سالمند در منزل نتوانند به سالمند کمک کنند. مراقبان سالمند همچنین می توانند قرار ملاقات های بهداشتی در خانه را به افراد مسن یادآوری کنند، به یادآوری داروها کمک کنند و به عنوان “چشم و گوش” برای خانواده و ارائه دهندگان بهداشت در خانه عمل کنند. در واقع،موسسه پرستاری زندگی برتر ابزار هماهنگی مراقبت را برای تقویت همکاری بین کارکنان و مدیران موارد بهداشتی خانه توسعه داده است.

 

پس از بهبودی یک بزرگسال مسن تر، بسیاری از خانواده ها به استفاده از خدمات مراقبت از سالمند در خانه ادامه می دهند تا ثبات را برای سالمندان خود و آرامش خاطر را برای آنها فراهم کنند.

مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل می تواند تأثیرگذار باشد.

چه بزرگسالان مسن شما با یک بیماری یا آسیب زندگی می کنند یا از سلامتی برخوردار هستند، یک مراقب بیمار در منزل می تواند تفاوت واقعی در زندگی سالمند شما ایجاد کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه یک مراقب سالمند می تواند به مراقبت از سالمند شما کمک کند، یک ارزیابی و مشاوره رایگان با شرکت پرستاری و مراقبتی زندگی برتر تماس بگیرید

استخدام پرستار
موسسه مراقبتی و پرستاری زندگی برتر همچنین در راستای برطرف کردن نیازهای جامعه، اقدام به آموزش و استخدام پرستار می نماید.

این موسسه با مجوزهای رسمی از سازمان های مربوطه، اقدام به آموزش حضوری و مجازی و ارائه گواهینامه های رسمی و معتبر می نماید.
آموزش های پرستار کودک و پرستار بیمار و پرستار کودک میتواند ضامن اشتغال علاقه مندان به این موضوع باشد.
متقاضیان محترم می توانند با زندگی برتر تماس گرفته و از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده نمایند. یا از طریق تکمیل فرم در سایت منتظر تماس کارشناسان ما باشند.

درباره ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.