8 میلیارد تومان از طرح توسعه شهرک مشهد برای سال آینده

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترانزیت شورای شهر مشهد گفت: شهرداری مشهد اجرای پروژه عمرانی بیش از 8 هزار میلیارد تومان را برای سال 1401 در نظر گرفت.

ایمان فرهمندی امروز در مراسم افتتاح زیرگذر آزادی به جانباز مشهد گفت: یکی از مواردی که در اجرای پروژه های عمرانی باید مورد توجه قرار گیرد، مطالعات دقیق است. مطالعات مرحله صفر و مرحله یک باید با دقت انجام شود. در پروژه های تقاطع چهارطبقه آزادگان و پارکینگ آزادی مطالعه ریسک در نظر گرفته نشد و به همین دلیل درگیر برخی از مسائل بودیم.

وی افزود: با توجه به حجم پروژه ها در سال آینده باید علاوه بر مطالعات، مهندسی ارزش در اجرای پروژه ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد که خوشبختانه با انجام مهندسی ارزش در اجرای پروژه برای جانباز بیش از 10 میلیارد تومان صرفه جویی شد.

فرهمندی ادامه داد: اکنون اولویت ما در حوزه ساخت و ساز، تکمیل پروژه های نیمه تمام است. اگرچه ممکن است در حال حاضر برخی از پروژه های آغاز شده در اولویت قرار نگیرند، اما با توجه به اینکه برخی از پروژه ها نیمه کاره هستند باید تکمیل شوند تا فرسودگی و نارضایتی مردم را به دنبال نداشته باشد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد همچنین با اشاره به سیاست های مدیریت شهری مبنی بر توسعه سیستم حمل و نقل پاک خاطرنشان کرد: با توجه به آلودگی هوا، توسعه سیستم های حمل و نقل پاک از جمله دوچرخه، اسکوتر و تقویت درون محله ها باید انجام شود. بهسازی پیاده روها و توسعه مسیرهای ویژه دوچرخه سواری به ویژه در محلات برای تشویق مردم به پیاده روی و دوچرخه سواری در نظر گرفته شود.

فرهمندی افزود: استفاده از سیستم های حمل و نقل الکتریکی را نیز مورد توجه قرار می دهیم، اما متاسفانه برق ما برق پاکیزه نیست یا از سوختن مازوت یا گاز کثیف با محتوای گوگرد بالا تولید می شود، بنابراین برای توسعه سیستم برق باید برق تولید کنیم. حمل و نقل الکتریکی.” پاک نیز باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

سیاست شورای ششم توسعه عادلانه شهر با محوریت حرم مطهر امام رضا (ع) است.

سید ابراهیم علیزاده رئیس کمیته ساماندهی حاشیه نشینی شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: در حال حاضر سازمان عمران بالغ بر 400 میلیارد تومان پروژه دارد. پروژه های سازمان کال اسماعیل آباد، باغ موزه دفاع مقدس، پارکینگ هشت آباد، سازمان کال ترک و … توسط این سازمان اجرا می شود. علاوه بر این پروژه ها چندین پروژه دیگر نیز در دستور کار این سازمان قرار دارد که امیدواریم با موفقیت همراه باشد.

وی به پروژه های شهرداری منطقه 11 اشاره کرد و افزود: در حال حاضر کشت پارک با پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد در حال اجراست و فاز دوم پارک چهل و چند با پیشرفت های چشمگیری در این حوزه در حال اجراست. علاوه بر این پروژه ها برای سهولت دسترسی مردم، پروژه های بازگشایی پاساژ شهید فخرایی و توسعه سید رضی 85 نیز در حال انجام است که مراحل پایانی خود را طی می کند و انتظار داریم به زودی آماده بهره برداری شود.

سالانه بیش از 80 مصدوم در این منطقه رخ می دهد.

در ادامه سید خلیل منبتی معاون عمرانی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد افزود: .

وی افزود: بر این اساس پروژه زیرگذر آزادی از 15 فروردین 1393 برای سهولت دسترسی به بلوار جانبازان و پاسخگویی به درخواست شهروندان توسط سازمان عمران آغاز شد.

معاون عمرانی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: طبق آمار سالانه بیش از 80 مصدوم در این منطقه رخ می دهد که امیدواریم با احداث این زیرگذر در کنار کاهش ترافیک، این حوادث نیز رخ دهد. نزول کردن.

منبتی ادامه داد: همچنین تمایل به دور زدن 1200 خودرو در ساعت در این محدوده و تداخل در عبور و مرور خودروهای عبوری باعث ایجاد ترافیک سنگین در بلوار آزادی شد که با بهره برداری از این زیرگذر رفع شد.

وی با بیان اینکه در این پروژه بسیاری از تعارضات برطرف و جابجایی تجهیزات شهری انجام شد، 800 کانال فاضلاب به طول 220، جابجایی دکل مخابراتی و جابجایی خط لوله 20 اینچ گاز با همکاری شرکت های خدمات رسان را عنوان کرد.

معاون عمرانی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: این دوربرگردان که در فاصله 250 متری پل جانباز قرار دارد، عملکرد ایجاد انحراف به چپ از بزرگراه آزادی تا بلوار جانباز، تردد از آموزگار را دارد. بلوار در شمال رودویا آزادی، ایجاد دوربرگردان در تم محور آزادی و امکان گردش روندها از شمال به شمال رودویا آزادی.

منبتی با اشاره به اینکه این پروژه با صرفه جویی در حدود 20 میلیارد تومان و هزینه ای در حدود 80 میلیارد تومان ساخته شده است، گفت: پیش بینی می کنیم تا پایان سال یکی دو پروژه بزرگ دیگر نیز آماده بهره برداری شود. سال آینده با حمایت». اجازه دهید شورای اسلامی شهر و شهردار یک سری پروژه های بزرگ عمرانی را آغاز کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، وی ادامه داد: یکی از نکاتی که باید به آن اشاره کرد، بار ترافیکی طرح آزادی جانباز در دو سه هفته منتهی به افتتاح است، زیرا مدیریت شهری تاکید دارد که پروژه ها منتظر بمانند. برای مراسم به محض آماده شدن.» افتتاح نشد و در اسرع وقت در اختیار مردم قرار می گیرد که در این پروژه نیز انجام شد.

8 میلیارد تومان از طرح توسعه شهرک مشهد برای سال آینده

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.