گیج فشار ویکا (Wika)

گیج فشار ویکا (Wika)
گیج روغنی

گیج فشار روغنی یا فشارسنج روغنی در تجهیزاتی که همراه با لرزش میباشد و نیاز به خواندن دقیق عقربههای گیج فشار میباشد استفاده میشود که در آن محلول پارافین مایع تزریق میگردد. در فشار سنج های خشک به علت وجود رطوبت درون نمایشگر بر اثر فشار سیالات ، خواندن اطلاعات نمایشگر را با اختلال مواجه میکند. اما در گیج فشار روغنی، روغن داخل گیج ارتعاشات و لرزشها را تعدیل میکند و این باعث میشود که بتوان عقربه گیج را راحتتر دید و درجه را به آسانی خواند. نوک لوله با تغییر فشار داخلی حرکت می کند و به آسانی می توان آن را بوسیله ی یک نشانگر یا عقربه به نمایشگر تبدیل کرد. هنگامی که فشار به صورت داخلی وارد شود ، لوله از حالت خمیدگی به کشیدگی تغییر شکل پیدا میکند و هنگامی که فشار برداشته می شود به حالت قبل باز می گردد . گیج فشار بردون از یک لوله خمیده به نام بوردون ساخته شده است ، هنگامی که به این لوله فشار داخلی یا خارجی وارد شود ، تغییر شکل می دهد. از تاریخ تاسیس این شرکت بیش از ۷۰ سال می گذرد و کیفیت و دقت مثال زدنی محصولات این برند باعث شده در طول این مدت ویکا به یکی از محبوب ترین نام های صنعت اندازه گیری تبدیل شود. Th is post w​as g​en​erat ed  by GSA Con tent Gen erat or  D᠎emover᠎sion​!

با این حال، همین امر نیزسبب میشود که این فشارسنجها نسبت به انواع خشک، از قیمت بالاتری بهره مند باشند. ۱. همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، این نوع از فشارسنجها از مزیتی بسیار بزرگ و قابل توجه بهره مند هستند و آن این است که این فشارسنجها از دقت بسیار بالاتری برخوردار میباشند. اندازه گیری فشار به قدری مهم است که برای آن گاها از تجهیزات بسیار دقیق استفاده می کنند. گیج فشار بوردون تیوب از پر کاربرد ترین گیج های بازار هستن به دلیل اینکه حساسیت بالا و دقت بسیار خوبی دارند . گیج فشار روغنی هم برای استفاده در شرایط سخت طراحی شده و هم در طولانی مدت مقرون به صرفه است. در هنگام خرید گیج یک سری از شرایط را باید مد نظر داشته باشید. گیج فشار روغنی در بسیاری از فرآیندها با شرایط یکپارچه کاربردهای بی شماری دارند. زمانیکه در معرض ضربه و یا لرزش قرار می گیرند از عمر مفید آن ها کم می شود. همچنین اصطکاک حرکت عقربه درون محوطه را کاهش می دهند و باعث بالا بردن راندمان و طول عمر فشار سنج می شوند.

گلیسیرین و سیلیکون دارای ویسکوزیته بالایی می باشند و می توانند ارتعاش عقربه فشار سنج را دفع کنند. در مواردی که سیستم دارای لرزش یا فشار ناگهانی اولیه باشد از این گیج ها استفاده میشود مانند بوستر پمپ ها. سیستم اندازه گیری که با استفاده از لوله بردون کار می کند اگر برای هوا کالیبره شده باشد باید برای هوا استفاده شود و اگر برای مایع کالیبره شده باشد، مناسب استفاده برای مایع می باشد. به طوری که بیش از سه چهارم صفحه مانومتر از روغن پر شود در ضمن اگر به صورت دستی روغن گیج را اضافه می نمایید مراقب باشید تا بیش از حد پر نشود و سرریز نگردد. اگر برایتان سوال پیش آمده است که چگونه وجود این روغن میتواند موجب بالاتر رفتن دقت اندازه گیری شود، باید برایتان شرح دهیم که وجود این روغن سبب میشود که موارد نظیر اصطکاک از بین بروند و همچنین، اجزای مختلف دستگاه بتوانند بهتر عمل کنند. با این وجود برای مشاوره درباره خرید و فروش گیج روغنی می توانید با ما تماس بگیرید و از اطلاعات فنی کارشناسان ما استفاده کنید.

در این مقاله سعی بر این است تا شما را با گیج های فشار آشنا کنیم. این ابزار برای اندازه گیری فشار بین ۰ تا ۱۰۰۰ بار مناسب است و برای بدنه آن از برنج استفاده شده است. با بکارگیری جبران سازهای بی متال یا استفاده از مواردی که به تغییرات دما حساس نیستند می توان آن را کاهش داد. گیج فشار یا فشارسنج میتوانند به طور غیر مستقیم برای اندازهگیری سایر متغیرها نیز به کار روند. نحوه اتصال فشارسنج، رنج مورد نظر فشارسنج، نوع و سایز رزوه فشارسنج، جنس فشارسنج که معمولا از استیل یا برنج هستند. بنابراین عقربه فشاری که باید نشان دهد را به طور دقیق مشخص میکند و پس از آن هیچگونه لرزشی ندارد. به دلیل لرزش حاصل از فشار در تاسیسات و لوله هایی که به فشار سنج متصل هستند ، فشار سنج های خشک نمی توانند مقدار دقیق فشار سیالات را به دلیل مرتعش بودن تجهیزات عقربه نشان دهند. گیج های فشار یا پرشر گیج متداول ترین ابزار اندازه گیری فشار در صنایع مختلف می باشند ، که برای محاسبه ی فشار سیالات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. ابزار فیلر گیج: این گونه ابزارها مجموعه ای تسمههای فلزی و یا استیل میباشند که با ضخامتهای متفاوتی هستند و برای اندازه گیری لقی و یا فاصله بین دو سطح از آن ها استفاده می شود.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.