کندانسور سردخانه چیست؟

با نصب هواکش صنعتی در محیط کاری خود می توانید به راحتی بوهای نامطبوع موجود در محیط و عوامل ناخوشایند دیگری را به راحتی از بین ببرید. This c​onte nt w as ​done ᠎with G​SA C᠎onte​nt Gen᠎erator Demover​sion.

فن کندانسور سردخانه

فروش سردخانه، مشاهده محصولات و خدمات مرتبط با فروش سردخانه: برای دیدن اطلاعات بیشتر، شرکت ها، قیمت ها و تامین کننده های فروش سردخانه می توانید از بخش جستجوی سایت صنعت کمک بگیرید و یا صفحات پیشنهادی را بررسی نمایید.

فروش فن سردخانه

اواپراتور را از جهات مختلف دیگری مورد بررسی قرار می دهند. از نظر چگونگی جریان هوا دو گونهاند: با جریان اجباری هوا و با جریان طبیعی.

در این روش گاز کمپرسور از طریق مسیری که برای این کار در نظر گرفته شده وارد اواپراتور می شود و برفک های روی کویل اواپراتور را ذوب می کند.

فن کویل سردخانه

از این رو این مشکل باید رفع گردد و برفکها ذوب شوند. از آنها استفاده نمایید. هواکش سردخانه ای 45 سانت زیلابگ Ftp 4E-450S : هواکش های صنعتی دارای انواع زیادی بوده و باید با توجه به شرایطی که هواکش را برای آنها در نظر دارید انتخاب شوند.

فن سردخانه ای

محصولی که در این قسمت می خواهیم به شما معرفی کنیم هواکش سردخانه ای 45 سانت زیلابگ Ftp 4E-450S است که دارای قطر پروانه 450 میلی متری بوده و رنج هوادهی آن نیز 5365 متر مکعب بر ساعت می باشد.

یکی از برند های تامین کننده فن سردخانه (کندانسور و اواپراتور) برای مصارف برودتی در ایران، زیلابگ است. به طور کلی هر سیستم سردسازی در سردخانه ، دارای 4 قسمت اصلی از جمله کندانسور ، کمپرسور ، شیر انبساط و اواپراتور تشکیل شده است .

قیمت فن اواپراتور سردخانه

به طور کلی هواکش سانتریفیوژ زیلابگ در مصارفی که در آنها هوا از طریق کانال کشی جابه جا می شود کاربرد دارد.

فن سردخانه زیلابگ

ساندویچ پانلها به طور کلی به دو دسته سقفی و دیواری تقسیم میشوند. کندانسورها با روش های مختلفی دسته بندی می شوند، یکی از روش های معمول با توجه به نوع دفع حرارتی می باشد که به سه دسته کندانسور تبخیری Evaporative Condenser، کندانسور هوایی Air Cooled Condenser و کندانسور هوایی Air Cooled Condenser تقسیم بندی می شوند.

وظیفه کندانسور دفع حرارت بالای مبرد و تقطیر آن میباشد. یک سیستم سرد کننده از یک قسمت فشار قوی و یک قسمت فشار ضعیف تشکیل شده است که حرارت را از سمت فشار ضعیف می گیرد و به سمت فشار قوی دفع می کند.

مشخصات فنی سردخانه

انواع فن آکسیال سایلنت ماینر علاوه بر حالت کارکرد مداوم، به دلیل وجود تجهیزات کاهنده صدا، نویز بسیار کمی در حد یک پنکه معمولی ایجاد می کنند.

قیمت فن کندانسور سردخانه

این فن ها از لحاظ مشخصات فنی و حجم هوایی که جابه جا می کنند تقسیم بندی می شوند. این مدل از فن ها غالبا پروانه های فلزی داشته و به دلیل سنگین تر بودن پروانه اتصال آنها به موتور از طریق تسمه انجام می شود. ​This art ic​le was gen erat​ed ​by G​SA C​onte nt Generat​or D emoversi on᠎.

سردخانه های کوچک معمولا نیازی به این مدار فرمان ندارند و درصورتیکه نیاز به این مدار باشد یک رله و یک تایمر به تابلو برق افزوده میشود.

تنها کافیست دما و مقدار رطوبت مورد نظر را تعیین کنید تا پس از خارج شدن رطوبت، قادر باشید از محیط به عنوان یک اتاق خشک استفاده کنید.

فن سردخانه سه فاز

در این مدل هواکش، تعداد و شکل پره ها تعیین کننده عملکرد فن هستند. در هواکش آکسیال قیمت، با توجه به مواردی چون جنس موادی که اجزای فن از آن ساخته شده، پوشش داشتن یا نداشتن اجزای فن، قدرت و توان موتور، سایز فن، طراحی قاب و طراحی پروانه تعیین می شود.

فن سردخانه ای زیلابگ

این مدل فن ها توانایی پرتاب باد مستقیم و جابجایی هوا با حجم زیاد را دارا می باشند، در فن های مدل آکسیال سردخانه باید توجه شود که در پشت و جلوی این فن ها نباید اختلاف فشار زیادی باشد، چون اختلاف فشار باعث کاهش کیزان هوادهی در این فن ها خواهد شد.

این فن از یک قاب با پروانه ای 3 تا 6 پره ای تشکیل شده که وظیفه به حرکت درآوردن آن را الکتروموتوری برعهده دارد که مانند سایر فن ها در انواع کوچک و متوسط با اتصال مستقیم و در انواع بزرگ با تسمه پولی به پروانه وصل می شود.

کندانسینگ یونیت هوایی (فن دار) دستگاه سرمایشی و گرمایشی است که به همراه هواساز و در برخی کاربردها کویل آبگرم ، یک سیستم تهویه کامل را شکل می دهد.

قیمت فن سردخانه ای دمنده

برخی از کاربردهای رایج فن های محوری شامل فن برج خنک کننده، کندانسورهای تهویه مطبوع، خنک کننده قطعات الکترونیکی مثل کامپیوتر و موتورهای احتراقی مثل خودرو است.

برخی از سردخانه ها که دارای ابعاد متوسط بوده و به سردخانه متحرک شناخته می شوند، نسبت به سردخانه های اتاقکی و کوچک تجهیزات بیشتری نیاز دارند.

فن آکسیال یا هواکش محوری ، نوعی از فن است که باعث می شود، گاز به صورت محوری و به موازات شفتی که پره ها به دور آن می چرخند، جریان یابد.

انسان از سالیان دور راه های گوناگونی را برای نگهداری موادغذایی به کار می برده است. در چنین شرایطی امکان نصب الکتروموتور در محلی امن و دور از امکان نفوذ گرد و غبار وجود خواهد داشت.

در مورد ظاهر اواپراتورهای سردخانه زیر صفری و بالای صفری اختلافی وجود ندارد و تنها اختلاف موجود فاصله بین فینهای کویل اواپراتور میباشد.

همچنین فاصله فینها در مقایسه با مدل بالای صفری کمتر میباشد. پیشرفت های تکنولوژیکی تولید کنندگان را قادر ساخته است تا این محصول را در اندازه و با ویژگی های متنوعی تولید کنند.

خبر خوب اینکه امروزه ساخت سردخانه تنها محدود به مدل های از پیش طراحی و ساخته شده نیست و تولید کنندگان قادر خواهند بود مدلی را دقیقاً منطبق با نیازهای شما طراحی کنند.

بنابراین، احتمالاً قادر خواهید بود مدلی را انتخاب کنید که دقیقاً با نیازهای شما منطبق باشد. در صورتی که ترموستات از نوع پیشرفته سه رله و با دو سنسور دمای اتاق و دمای سطح کویل باشد می تواند قابلیت های فوق العاده ای به سردخانه بدهد.

که کلیه اجناس موردنیاز بر حسب میزان مصرف به صورت روزانه یا هفتگی از انبار کل تحویل و در انبار روزانه مواد غذایی طبق اصول صحیح انبار داری ذخیره میشود.

تحویل هوا از بالاترین میزان تحویل هوا در بازار است. در ساخت این مدل ها از کم هزینه ترین مواد و قطعات استفاده شده و برای کاربردهای تجاری یا مسکونی سبک طراحی می شوند.

برای مثال در تهویه مطبوع اماکن تجاری، مسکونی و … این نوع برای نگهداری گوشت و سبزیجات منجمد کاربرد دارد.

مقدار فشار این قسمت به نوع سیستم و دمای ورودی اواپراتور و محیط سرد بستگی دارد. تنها چیزی که اهمیت دارد، مقدار فضای مورد نیاز و مقدار اجناسی است که باید بتوانید آن ها را در داخل سردخانه جای دهید.

این نوع evaperator ها از لحاظ کارکرد بسیار زیاد شباهت زیادی به evaperator پوسته لوله دارد ولی در این نوع محصولد از تعدادی صفحه نازک ایجاد شده است که بدون این که تماس مستقیمی بدون سیال و مبرد صورت گیرد ، تبادل حرارت صورت می گیرد .

در این نوع از کندانسینگ ها از فن برای خنک کردن مبرد استفاده می شود، به همین دلیل است که به آن کندانسینگ یونیت هوایی می گویند.

این نوع فن ها قابلیت نصب به جای هواکش های سانتریفیوژ را دارا می باشند و علیرغم صدای زیاد بخاطر کارایی بالا، در مکان هایی که محدودیت فضا وجود دارد، کاربرد زیادی دارند.

با این وجود به دلیل فشار پایینی که ایجاد می کنند، در مقابل تغییرات جریان هوا ضعیف عمل کرده و برای محیط های با مقاومت بالا مناسب نیستند.

این عمل در سردخانه باعث خنک شدن فضای اتاقک سردخانه می شود. این اواپراتور ها در سردخانه بالا و زیر صفر استفاده فراوان دارند، مانند سردخانه خرما، رستوران، گوشت منجمد و انواع سردخانه مواد غذایی که در دمای بالا و زیر صفر نگهداری و انبار میشوند.

ساخت برند ها بر اساس تجربه مشتری. انواع سردخانه صنعتی و خانگی با توجه به نوع کاربری و ظرفیت آن دارای هزینه ساخت متفاوتی است.

انواع فن آکسیال را با توجه به نوع پروانه و فریم فن به سه دسته تقسیم می کنند که عبارتند از هواکش آکسیال پروانه ای، فن لوله محوری و فن پره محوری.

در این سردخانه ها نیز وجود دارند و یک فرایند سرمایشی کاملا را طی می کنند. عمده متریال مورد استفاده در تولید بدنه این دستگاه ها از ورق های استیلی یا ورق های گالوانیزه می باشد که در نوع گالوانیزه امکان پوشش دادن بدنه با رنگ کوره ای وجود دارد.

در محیط های با مساحت بالا به دلیل این که فضا بسیار بزرگ است تهویه هوا برای هواکش های معمولی امکان پذیر نیست.

این مورد به انتخاب نوع گاز مبرد بستگی دارد، اما باید به امکان پشتیبانی اواپراتور از نوع گاز مبرد هم توجه شود.

هر کدام از این هواکش ها نیز زیر گروه های متنوعی دارند که باید در زمان انتخاب از مختصصان این امور کمک بگیرید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

و ابعاد و اندازه کانکس مورد نظر در ساخت این کانکس ها تاثیر دارد. راندمان این مدل از فن 70 تا 80 درصد است.

ماده عایق به کار رفته در پانلهای ساندویچی، معمولاً از جنسهای پلی اورتان، پلی استایرن و پشم سنگ است. این مدل فن ها قابلیت اتصال به برق 220 ولت را داشته و در تمامی مدل های ماینر قابل استفاده هستند.

در کندانسور هوا خنک حرارت از مبرد به محیط انتقال پیدا می کند، اگر جریان هوا به صورت طبیعی از روی کویل ها عبور کند به آن جریان طبیعی و اگر مانند فن به صورت اجباری باشد به آن جریان اجباری می گویند.

این وسیله بین کمپرسور و کندانسور قرار گرفته و روی خط گاز داغ نصب میشود. شکل قاب در این مدل باعث افزایش کارایی فن می شود.

همینطور افزایش هوادهی فنها که باعث سردتر شدن سریع محصول میشود. مهمترین نکته ای که در هنگام خرید اواپراتور باید در نظر داشت، میزان هوادهی فن اواپراتور یا سی اف ام (CFM) فن اواپراتور است.

مغز سردخانه را باید تابلو برق سردخانه دانست به دلیل اینکه تمام اجزای سردخانه توسط تابلو برق مدیریت شده و تنظیم دمای سالنها و میزان رطوبت داخلی آنها، بنابراین نحوۀ عملکرد کل سیستم ،مدیریت و کنترل اجزای و …

کنترل ظرفیت کندانسورهای هوا خنک جریان اجباری با تنظیم دبی هوا صورت میگیرد. نوع و برند شیرآلات و کنترل آلاتی که در ساخت سردخانه به کار میرود در هزینه ی تمام شده سردخانه ها بسیار مؤثر هستند.

در ساخت این یونیت ها بنابر سفارش و نوع و ابعاد مکان مورد استفاده، از کمپرسورهای گوناگونی همچون کمپرس اسکرو، اسکرال ساخت شرکت های معتبر دنیا همچون بیترز، دانفوس، کوپلند، هنبل و …

9. کمپرسورهای اسکرو و اسکرال شرکت های معتبر همچون کوپلند، بیتزر، کوپل، دانفوس و … مهمترین قسمت سردخانه را کمپرسور، کندانسور، اواپراتور یا تبخیر کننده و شیر انبساط های آن تشکیل می دهند.

اواپراتور سردخانه بالای صفر چیست؟ مجموعه برودتی دی مارکت تولید کننده ی سردخانه جسد با دو نوع دمای زیرصفر و بالای صفر می باشد، ازسردخانه جسد زیرصفر هنگامی استفاده می شود که لازم است جسد مدت طولانی تری نگهداری شود و از از نوع بالای صفر برای نگهداری کوتاه مدت جسد استفاده می شود.

فن اواپراتور سردخانهها چه بالای صفر و چه زیر صفر و چه تونل انجماد، عمدتا از نوع مکنده آکسیال میباشند.

دمای سردخانه بیمارستانی به چه صورت است؟ سردخانه های جسد از چه اجزایی ساخته می شوند؟ به عنوان مثال در انواع فن آکسیال صنعتی که با هوای دارای ذرات آلاینده در تماس هستند، جهت جلوگیری از ورود ذرات به الکتروموتور و آسیب دیدگی آن، اتصال پروانه از طریق تسمه است.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.