کمپرسور اسکرال یا اسکرول چیست مشخصات خرید و معرفی انواع آن (2)

کمپرسور اسکرال یا اسکرول چیست مشخصات خرید و معرفی انواع آن
کمپرسور اسکرال

این مسئله منجر به اختلال در فرایند عملکردی سیستم نموده و می تواند به قسمت های دیگر سیستم نیز آسیب جدی وارد کند. از دیگر نمونه های کمپرسور اسکرال بیتزر باید به کمپرسور اسکرال اوربیت فیت بیتزر اشاره کنیم. در واقع باید بگوییم کمپرسورهای اسکرال اوربیت فیت بیتزر به خوبی با گازهایR410A ،R32 ،R452B و R454B سازگار بوده و به همین دلیل می توان به راحتی از آنها در سیستم های تبریدی استفاده کرد. کمپرسورهای کوپلند جهت ظرفیت های مختلف و همچنین قدرت های متفاوت با قابلیت انعطاف پذیری بالا طراحی و ساخته شده اند کمپرسورهای کوپلند امکان استفاده از مبرد های متفاوت اعم از مبرد r۲۲ وr۴۱۰ و همچنین مبردهای اوزون دوست دیگر کاملاً سازگاری دارد. در زمان نصب کمپرسور اسکرال دانفوس باید به این نکته توجه کرد که عملکرد مناسب کمپرسور اسکرال دانفوس یا Danfoss Scroll Compressor در شرایطی امکان پذیر است که در فاصله مناسب بین اواپراتور در ورودی کمپرسور و کندانسور در خروجی کمپرسور قرار گیرد. شرکت کوپلند Copeland که در دنیا با تولید انواع کمپرسور اسکرال و پیستونی شناخته می شود یکی از برندهای موفق زیرمجموعه شرکت آمریکایی امرسان می باشد.

کمپرسور اسکرال

᠎Article was gen er ated with the he᠎lp  of G᠎SA C on᠎te nt Ge ne​ra to r ​DE​MO !

کمپرسور اسکرال اینورتر در کولر گازی یکی از سه مدل کمپرسوری است که در این زمینه استفاده می شوند و نوع کمپرسور پیستونی و کمپرسور روتاری دو نوع دیگر آن می باشد . از مهمترین ویژگیهای داکت اسپلیت این است که شما از طریق ترموستاتی که برروی دیوار هر اتاق تعبیه شده میتوانید درجه ااق خود را تغییر دهید؛ و دمای هر اتاق با اتاق دیگر میتواند متفاوت باشد؛ این سیستم بیشتر برای خانههای که مساحت زیادی دارند مورد استفاده قرار میگیرد زیرا هزینه انرژی و نصب و تعمیر آنها بالاست. جهت مطالعه دیگر مشخصات فنی این کمپرسور به جدول زیر مراجعه نمایید. از این رو حتما به مشخصات فنی این سیستم ها پیش از خرید دقت لازم را نمایید. قابلیت این را دارد که مقدار اندکی مایع در گاز ورودی موجود باشد . سری H از کمپرسور های دانفوس محدوده ای از کمپرسور های اسکرال این کمپانی را شامل می شود که در شش مدل طراحی و تولید شده است. سطح صدای پایین در این سری از کمپرسورهای دانفوس به علت پوشش آگوستیک کمپرسور یکی از مزیت های خوب این سری می باشد و همچنین سری H کمپرسور اسکرال، از مقاومت ویژه ای در برابر ضربه های ناشی از ورود مایع به کمپرسور برخوردار می باشد.

ویژگی مهم سری H کمپرسور اسکرال دانفوس توانایی کارکرد در محدوده دمایی مختلف می باشد به گونه ای که میتوان از این سری در اواپراتور های با دمای بالا و پایین استفاده نمود. کمپرسور های اسکرال دانفوس دارای سه سری H، SMو SY است که در ادامه به توضیح مختصر هر یک از این سری ها پرداخته خواهد شد. از آنجایی که این نمونه از کمپرسورها با گازهای R410A، R32، R452B و R454B سازگار هستند، انتخاب مناسبی برای سیستم های تبریدی به شمار می روند. سری SM، سری بعدی از کمپرسور های اسکرال دانفوس می باشد که قدرت و سایز های بزرگتری نسبت به سری H دارد و برای کاربردهایی که دمای اواپراتور در آنها بالا و یا پایین می باشد مناسب است. در کمپرسور اسکرال دانفوس سری SM نیز مانند سری H برای کاهش سطح صدا از پوشش آکوستیک استفاده شده است. کمپرسور پیستونی از کولرهای پرقدرت و البته پرمصرف کولر گازی هست و بیشتر به علت کار در دماهای بالا در جنوب کشور استفاده میشود. و در نهایت هزینه استفاده از کولر گازی را کاهش می دهد.

این مزیت به کارکرد آرام کمک می کند.

تفاوت کمپرسور اسکرال و پیستونی در سر و صدا و مصرف بالای مدل پیستونی است که باعث شده مقرون به صرفه نباشد و استفاده از نوع Scroll compressor محبوبیت بیشتری پیدا کند. شرکت کوپلند زیر مجموعه از شرکت امرسان امریکا است که کمپرسور هایی تحت عنوان اسکرال و DWM تولید می کند. این مزیت به کارکرد آرام کمک می کند. لوله مکش : گاز وردی از اواپراتور را که در فشار پایین قرار دارد مکش می کند . کمپرسور اسکرال بیتزر همچون دیگر کمپرسورهایی که وارد بازار می شوند، از برخی مشخصات فنی برخوردار هستند. راندمان حجمی و راندمان ایزنتروپیک دو مشخصه مهم در انتخاب کمپرسور تبرید می باشد که مهمترین دلیل کاهش راندمان حجمی در مدل سیلندر پیستونی ، فضای مرده سیلندر می باشد . که در تماس با یکدیگر هستند و با دقت بسیار زیادی ساخته شده اند. همچنین کاربردهای زیادی در سیستمهای سرمایشی خانگی، تجاری و نیمه صنعتی دارد و از عملکرد و بازدهی بالا و کیفیت عالی برخوردار است.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد کمپرسور اسکرال کوپلند لطفا به بازدید از وب سایت ما.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.