کاهش 40 درصدی شناسایی موارد مثبت عروق کرونر در هرمزگان

[ad_1]

ایسنا/ هرمزگان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: اگر بخواهیم دو هفته گذشته را با هم مقایسه کنیم، هفته گذشته شاخص ها روند نزولی داشته است و اگر این روند سه تا چهار هفته ادامه پیدا کند، می توان انتظار داشت که از شاخص ها عبور کرده ایم. اوج…”

دکتر فاطمه نوروزیان صبح امروز (۹ اسفند) در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی آزمایشات و غربالگری ها افزود: این موضوع به دلیل کاهش بیماران سرپایی است و همچنین پس از این کاهش شاهد کاهش درصدی در بیماران بودیم. شناسایی موارد مثبت». این یک شاخص بسیار خوب است که روند نزولی بالاتر از هفته گذشته بوده است.

وی بیان کرد: درصد مثبت شدن آزمایشات که در هفته گذشته 46 درصد بوده است؛ این هفته نیز همین میزان را نشان می دهد که با روند ثابت نگرانی دنبال می شود و همچنین در هفته گذشته 13 درصد کاهش پذیرش مثبت داشتیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: تعداد فوتی ها در هفته گذشته 130 درصد افزایش داشت اما در هفته جاری شاهد کاهش 23 درصدی فوتی ها بودیم. در موارد بستری در بخش ICU نیز در این هفته 22 درصد کاهش داشتیم که این رقم در هفته گذشته 8.7 درصد بود.

نوروزیان بیان کرد: به طور کلی می توان گفت که روند نزولی دارد اما این شرایط غیرقابل اعتماد و شکننده بوده و می تواند موقتی باشد. این در حالی است که رعایت پروتکل ها و تزریق نوبت سوم واکسن در بین مردم کمی افزایش یافته است، اما همچنان قابل قبول و ایده آل نیست، اما همچنان منتظر تزریق نوبت سوم واکسن توسط شهروندان هستیم و تاکید می شود که اگر ادامه دارد، عدم انطباق با پروتکل ها دوباره روند رو به رشدی خواهد داشت.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: 87 درصد افرادی که در هفته گذشته جان خود را از دست دادند واکسن را دریافت نکردند یا یک نوبت بود و یا اگر دو نوبت واکسن را دریافت کردند نوبت دوم بود. بیش از 6 ماه پیش بود و ایمنی لازم را در برابر بیماری نداشتند.

نوروزیان افزود: افراد باید واکسن مکمل خود را تزریق کنند و 3 ماه بعد از نوبت دوم نوبت سوم را تزریق کنند. پس منتظر پیامک نباشید و برای واکسیناسیون به پست های یکپارچه واکسیناسیون مراجعه کنید.

وی بیان کرد: با آخرین اعلام وزارت بهداشت، وضعیت رنگ استان هرمزگان تغییر کرده و چندین شهر استان از وضعیت قرمز خارج شده اند.

نوروزیان تصریح کرد: در حال حاضر شهرهای بندرعباس، بستک، پارسیان، کیش و ابوموسی در وضعیت قرمز قرار دارند. شهرستان های میناب، رودان، سیریک، جاسک، حاجی آباد، بندرلنگه و بندرخمیر به رنگ نارنجی و دو شهرستان بشاگرد و قشم به رنگ زرد هستند. هفته گذشته تمامی شهرهای استان در وضعیت قرمز قرار داشتند و اکنون وضعیت نسبتا بهتر شده است.

وی با اشاره به شیوع این بیماری در بین کودکان گفت: هفته گذشته شاهد فوت دو کودک یک ساله بودیم در حالی که تعداد بستری شدن کودکان در این اوج افزایش چشمگیری داشت.

نوروزیان با اشاره به افزایش بستری شدن همزمان با شروع پیک Omicron در بهمن ماه، گفت: اگر بخواهیم میزان بستری مثبت قطعی کودکان در بهمن و دی ماه سال جاری را مقایسه کنیم، شاهد افزایش 100 برابری هستیم. و اگر بخواهیم با قله دلتا در ماه اوت مقایسه کنیم.” در حال حاضر شاهد افزایش 44 درصدی در بستری شدن کاملاً مثبت در کودکان هستیم که نشان می‌دهد سویه omicron کودکان را بیشتر از سایر سویه‌ها تحت تأثیر قرار می‌دهد. بنابراین باید مراقب کودکان باشیم و خانواده ها باید در کودکان واکسینه شوند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: روز گذشته وزیر بهداشت اعلام کرد که واکسیناسیون معیار بسیار مهمی برای سفرهای نوروزی خواهد بود و این یعنی محدودیت در سفر وجود دارد؛ خانواده ها هنگام برنامه ریزی سفر باید توجه داشته باشند. کودکان بالای 5 تا 12 سال، نوجوانان بالای 12 سال و بزرگسالان باید واکسینه شوند.

نوروزیان خاطرنشان کرد: بسیاری از خانواده ها به دلیل برخی بیماری ها در فرزندان خود نگران واکسینه شدن هستند و گاهی به دلیل اطلاع رسانی نادرست در فضای مجازی تبلیغ می کنند که این واکسن عوارض دارد. این واکسن هیچ عارضه جانبی جدی ندارد، بنابراین تاکید می شود که بیماری عروق کرونر قلب می تواند مشکلات زیادی را برای افراد ایجاد کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.