کاهش چشمگیر آمار واکسیناسیون خوزستان / تاخیر 52 درصدی در بازگشت شخص ثالث

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به کاهش چشمگیر واکسیناسیون در هفته گذشته، از تاخیر در واکسیناسیون بعدی ابراز نگرانی کرد.

دکتر. سیدمحمد علوی اظهار داشت: علیرغم نوسانات وضعیت بیماری و افزایش جزئی شاخص های بیماری عروق کرونر و بستری در بیمارستان در دو روز پایانی هفته گذشته، در مجموع هفته گذشته نسبت به هفته قبل، شاخص های اپیدمیولوژیک بیماری مشخص شد. 48.5 درصد، بستری شدن در بیمارستان 24.3 درصد و مرگ و میر 33.3 درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: این شرایط باعث شد خوزستان یک شهر قرمز، یک شهر نارنجی، 18 شهر زرد و هشت شهر آبی داشته باشد که وضعیت خوبی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به کاهش چشمگیر آمار واکسیناسیون در هفته گذشته گفت: روند واکسیناسیون با سرعت بسیار پایین ادامه دارد. تعداد واکسیناسیون ها برای اولین بار در هفته گذشته نسبت به هفته قبل 80 درصد، بار دوم حدود 70 درصد و بار سوم حدود 80 درصد کاهش یافته است که به دلیل کاهش مراجعه مراجعه کنندگان به مراکز واکسیناسیون است.

وی در یک برنامه تلویزیونی با ابراز نگرانی از تاخیر در تزریق دور بعدی واکسن، افزود: در استان خوزستان حدود 463 هزار نفر معادل 14 درصد در دور دوم تزریق و حدود یک میلیون نفر. و 168 هزار نفر معادل 52 درصد در دور سوم تزریق دیر کرده اند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.