کارخانه کنسانتره سنگان خواف یک کارخانه تولیدی کاملا ایرانی است

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی رئیس بنیاد مستضعفان گفت: با افتخار می گوییم که کارخانه کنسانتره سنگان خواف یک کارخانه کاملا ایرانی است.

سید پرویز فتاح در مراسم بهره برداری از کارخانه کنسانتره شرکت فولاد شرق کاوه وابسته به بنیاد مستضعفان که روز چهارشنبه 4 اسفندماه در مجتمع معدن سنگ آهن سنگان خواف برگزار شد، اظهار داشت: از ساعت کاری کارشناسان خارجی استفاده نشده و تمام کارها انجام شده است. به طور مستقل توسط مهندسان و کارگران ایرانی انجام شد.

وی گفت: دشمن تصور می کرد تحریم ها اقتصاد ما را در هم می شکند و صنعت و کارخانه ها غیرفعال می شوند اما مقاومت مردم در اقتصاد مقاومتی شکل گرفت و اکنون پیام کارخانه کنسانتره سنگان این پیام است که ما توانستیم انجام دهید.”

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: مجوز فعالیت شرکت فولاد شرق کاوه در معادن سنگ آهن سنگان 20 ساله است و از استاندار خراسان رضوی و مسئولین محلی شهرستان خواف تقاضا دارم در صدور این مجوز به بنیاد فضای بیشتری بدهند. صدور مجوز و فرآیندهای اداری و زیربنایی به ویژه تامین آب. نیاز به همکاری بیشتر

فتاح تاکید کرد: فعالیت بنیاد مستضعفان بر اساس منطق اقتصادی است و حرکت های فرهنگی و اجتماعی نیز دارد. این مجموعه به توسعه زیرساخت های شهرستان خواف در حوزه های توسعه زیرساخت های انرژی، راه، اشتغال و رفاه مردم کمک خواهد کرد.

وی بیان کرد: برای احداث کارخانه کنسانتره حدود 40 هزار میلیارد ریال هزینه شد و 2 هزار و 46 فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شد.

رئیس بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد: میزان تولید این کارخانه 2.5 میلیون تن کنسانتره در سال است که ساخت آن 30 ماه به طول انجامید.

در این مراسم فتاح همچنین دستور ساخت کارخانه پنج میلیون تنی گندله را به شرکت فولاد شرق کاره با اعتباری بالغ بر 60 هزار میلیارد ریال داد و پیش بینی می شود در مدت 2 سال ساخته شود.

وی گفت: در صورت مساعدت مسئولان، احداث کارخانه کنسانتره دیگری با تولید 2.5 میلیون تن برنامه ریزی می شود، البته کل سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان در نقطه مرزی خواف 140 میلیارد خواهد بود.

فتاح تاکید کرد: تولید فولاد در کشور 28 میلیون تن است که با بهره برداری از کارخانه 2.5 میلیون تنی کنسانتره، مشارکت تولید فولاد بنیاد مستضعفان 1.5 میلیون تن است که حدود 6 درصد فولاد کشور است. .

استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: جریان اقتصادی خراسان رضوی با تحقق توانمندی های فراوان آن رونق خواهد گرفت.

یعقوبعلی نظری از رئیس بنیاد مستضعفان خواست چرخه تولید فولاد در منطقه سنگان خواف را تکمیل کند.

وی خطاب به فتاح گفت: در این شرایط اقتصادی نباید منتظر اعتبارات دولتی برای توسعه زیرساخت های خواف باشیم و انتظار داریم بنیاد مستضعفان در تامین آب، زیرساخت های راه، برق، انرژی و استفاده از انرژی باد سرمایه گذاری کند. تونل خواف برای تولید انرژی پاک.»

نظری به تصادفات ناگوار جاده ای در مسیر مواصلاتی سنگان – خواف به تربت حیدریه اشاره کرد و از فتاح خواست در ساخت محورهای مواصلاتی خواف نقش آفرینی کند.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی نیز خواستار استفاده از نیروهای بومی خواف در زمان جذب شد.

حجت الاسلام اکبر احمدپور تاکید کرد: کارکنان در حین جذب نباید شاخص بومی را به سطح استان خراسان رضوی گسترش دهند و فقط متقاضیان کار در شهرستان های خواف و رشت باید بومی محسوب شوند.

وی گفت: اگر بنیاد پژوهشگران برای بهره برداری از توربین های بادی در کریدور بادی خواف سرمایه گذاری کند، سود اقتصادی و گشایشی در توسعه و اشتغال پایدار خواف خواهد داشت.

شهرستان خواف با 170 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری جنوب شرقی مشهد و در مرکز خراسان رضوی و در حدود 45 کیلومتری معادن سنگ آهن سنگان قرار دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.