کاربردی ترین نکات در تست فن اواپراتور صفحه ای یخچال فریزر

کاربردی ترین نکات در تست فن اواپراتور یخچال فریزر
اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای یخچال, اواپراتور صفحه ای دانفوس, اواپراتور صفحه ای چیست, اواپراتور صفحه ای دو مداره, اواپراتور صفحه ای کوچک, قیمت اواپراتور صفحه ای یخچال, قیمت اواپراتور صفحه ای, انواع اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای ایرانی, اواپراتور صفحه ای چیلر, خرید اواپراتور صفحه ای, فن اواپراتور

خرابی یا سوختگی فن، می تواند دلایل بروز این ارور باشد که برای رفع آن باید توسط کارشناس متخصص مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین در این یخچال خبری از اتصال به آب شهری نبوده بنابراین با خیال راحت میتوانید دستگاه را در هر نقطه ای از منزل یا آشپزخانه خود که مایل بودید قرار بدهید و نگرانی بابت لوله کشی و یا تعویض سالیانه فیلتر آب نداشته باشید.

ترموستات وظیفه قطع و وصل کردن موتور یا کمپرسور با توجه به مقدار سرمای موجود در محیط داخل دستگاه را دارد ، در صورتی خرابی ترموستات میزان سرمای دستگاه به درستی تشخیص داده نمی شود و باعث سرد شدن بیش از حد و یا همچنین گرم شدن غیر عادی می گردد .  Th is data has been g᠎en᠎erated by GSA  Con tent Generat or DEMO!

ترمیستور یا سنسور دیفراست یک قطعه الکترونیکی از خانواده مقاومت متغییر نوع منفی می باشد ( Negative Variable Resistance ) یعنی با افزایش دما مقدار مقاومت کم شده و با کاهش دما مقدار مقاومت زیاد می شود ، وظیفه سنسور دیفراست فعال کردن سیستم دیفراست به منظور عمل برفک زدایی با توجه وضعیت اواپراتور می باشد .

برد الکترونیکی کلیه عملیات لازم از قبیل زمان بندی برای روشن و خاموش شدن و همچنین کارکرد صحیح قطعات در سیستم را با دریافت و پردازش اطلاعات بر عهده دارد.

تایمر دیفراست وظیفه زمان بندی کارکرد هریک از قطعات به خصوص سیستم برفک زدا را بر عهده دارد . به همین دلیل برای شارژ گاز به صورت تخصصی حتما باید در ابتدا دستگاه را وکیوم کامل نمود و پس از این مرحله مقدار دقیق گاز تعیین شده توسط کارخانه را به دستگاه تزریق کرد .

استفاده و بار اعمالی به مدارها تعیین می شود . ما با هدف جلب رضایت مشتری تعمیر یخچال فریزر و ساید باید ساید را ۲۴ ساعته شبانه روزی و حتی در ایام تعطیل انجام می دهیم و هرگز نمی توانیم نسبت به مشکل مشتری خود بی تفاوت باشیم.

• چهار گیره نگهدارنده کاور فن اواپراتور را آزاد کنید و کاور فن اواپراتور را جدا کنید. پریز برق ندارد: قطعی برق پریز را برطرف کنید.

اتصال بدنه از طریق سیمهای رابط صورت گرفته است: برفک زدن سر سیمهای رابط را چک و عیب را برطرف کنید.

اگر موتور خاموش نشود و با تست ترموسات سالم بودن آن تشخیص داده شد سیمهای رابط ترموسات را چک نمایید و در صورت وجود اشکال آنها را تعویض نمایید.

از انواع پرکاربرد آنها میتوان به اواپراتور های سقفی ، اواپراتور های تونلی و اواپراتورهای ایستاده اشاره نمود. پیچهای موتور شل شده است: آنها را سفت نمایید.

چیلرهای جذبی و تاسیسات جانبی مورد نیاز در ظرفیتهای مشابه دارای ابعاد بزرگتری نسبت به چیلر تراکمی است و در نتیجه مساحت بیشتری از موتورخانه را اشغال میکند .

گاهی نیز در ظرفیتهای پایین برودتی نیاز است که مینی چیلر با برق تک فاز کار کند. یخجال سایوان یکسره کار میکند و در اواپراتور سرما ایجاد نمیشود.

این محصول همچنین دارای سیستم خنک کننده ی دوگانه Twin Cooling Plus است به عبارتی دارای 2 اواپراتور و 1 کمپرسور می باشد که مواد غذایی را تازه و سالم نگه میدارند و مانع از ایجاد بوی بد داخل یخچال میشوند.

همچنین فاصله فینها در مقایسه با مدل بالای صفری کمتر میباشد. در صورت عدم کارکرد این قطعه سرمای تولید شده در اواپراتور به محیط منتقل نمی گردد و باعث گرم شدن دستگاه می شود .

ترموفیوز یا فیوز حرارتی قطعه ای با 2 کاربرد همزمان می باشد و به صورت سری با سیستم دیفراست قرار میگیرد .

سیمهای رابط بین ترمینال ترموستات و رله بار زیاد خراب است یا قطع شده است: ضمن تست مدار با اهم متر نسبت به تعویض آن اقدام شود.

دوشاخه و سیمهای رابط خراب است: با دستگاه اهممتر، زمانی که دوشاخه یخچال سایوان به پریز وصل نشده است دوشاخه و کابل را تست کنید و در صورت وجود عیب نسبت به رفع آن یا تعویض آن اقدام نماید.

لولههای رابط کثیف است: با چکش ضرباتی به لوله وارد کنید اگر عیب رفع نشد لولهها را تمیز و دستگاه را مجددا شارژ نمایید.

با تکیه بر متخصصان و سرویس کاران مجاز یخچال فریزر سایوان توانسته ایم تا رضایت مشتریان محترم را در این زمینه کسب نماییم.

امروزه به دلیل افزایش درخواست و توجه مشتریان به این نوع محصول تصمیم گرفته ایم به طور کامل خدمت شما عزیزان معرفی نماییم .

تعمیر و تعویض موتور یخچال سایوان باید پس از شستشوی کامل لوله های دستگاه که حاوی روغن و ذرات معلق ناشی از سوختن کمپرسور می باشد انجام گیرد ، ابتدا گاز داخل دستگاه با رعایت نکات ایمنی و تخصصی خارج نموده و تمام لوله ها را با مواد مخصوص شستشو داده سپس موتور جدید را جایگزین و لوله ها را با دقت جوشکاری کرده ، سپس دستگاه را وکیوم و شارژ گاز می نماییم .

در صورت خرابی برد در پروسه عیب یابی یخچال فریزر سایوان، واحد متخصص الکترونیک ما به صورت کاملا تخصصی برد الکترونیکی دستگاه شما را تعمیر نموده تا علاوه بر حفظ شدن تمام کارایی دستگاه به صورت فابریک ، به نسبت خرید برد جدید هزینه بسیار کمتری را بپردازید.

ترمیستور یا سنسور محیط یک قطعه الکترونیکی از خانواده مقاومت متغییر نوع منفی می باشد ( Negative Variable Resistance ) یعنی با افزایش دما مقدار مقاومت کم شده و با کاهش دما مقدار مقاومت زیاد می شود ، وظیفه سنسور محیط فعال کردن کمپرسور و فن ها به منظور تولید سرمایش با توجه وضعیت دمای محیط می باشد.

وظیفه اصلی موتور فن اواپراتور همگن کردن هوای موجود داخل دستگاه و به گردش در آوردن سرمای تولید شده توسط اواپراتور به محیط داخلی دستگاه می باشد .

شارژ گاز باید پس از وکیوم کامل که باعث ایجاد خلا در سیستم گردیده انجام گیرد ، زیرا اگر هوای موجود در لوهای داخل و بیرون دستگاه تخلیه نشود این هوا با گاز مبرد ترکیب شده و باعث جلوگیری از تولید برودت می شود .

موتور یخچال سایوان یک سره کار میکند سرما ایجاد نمیشود و گاز دستگاه مشکلی ندارد و گاهی نصف اواپراتور یخ زده و نصف دیگر خنک نمیشود.

پیستون به وسیله حرکت دوار موتور و به کمک یک میل لنگ کار می کند. گاهی اوقات مینی چیلر به همراه یک مخزن ذخیره و انبساط آب و پمپ متناسب با ظرفیت و دبی ساخته میشود و همگی درون یک کاور و پوسته قرار گرفته و به صورت یکپارچه عرضه میشود .

در صورت درخواست کلیه مدل ها می توانند مجهز به پمپ آب مناسب، جهت کار با محلول آب – گلیکول و مخزن ذخیره سازی باشند تا از کنترل دقیق دما حتی در صورت وجود بارهای حرارتی بسیار متغیر اطمینان حاصل شود.

این ابزار جز ابزارآلات پر کاربرد در صنایع مختلف از جمله سامانه های تهویه مطبوع، تولید برودت، سردخانه ها، صنایع غذایی، نوشابه سازی و …

چیلر های مورد استفاده در صنعت و تهویه از دو سیستم تبرید تراکمی و تبرید جذبی استفاده می کنند. دراواپراتورها به علت جریان مبرد درلوله های مار پیچی به طور قطع، افت فشار حاصل می گردد .

همچنین در اواپراتورها برای بهبود انتقال حرارت داخل لوله های مسی ستاره آلومینیومی قرار می دهند زیرا با این کار سطوح انتقال حرارت در بخشی که مبرد جریان دارد افزایش یافته و راندمان سیستم بالا می رود.

در صورتی که تایمر دیفراست معیوب باشد در نحوه کارکرد تمامی قطعات درونی و بیرونی اختلال ایجاد گردیده و همچنین باعث عدم کارکرد صحیح سیستم دیفراست می شود .

کمپرسور و فن های کندانسور در چیلر هوا خنک و کمپرسور و فن های برج خنک کننده در چیلر آب خنک، از عوامل اصلی ایجاد صدا می باشند.

وظیفه اصلی موتور فن کندانسور خنک کردن لوله های بیرونی کندانسور می باشد . یکی از موارد در عیب یابی یخچال فریزر سایوان، هیتر یا المنت قطعه الکتریکی با توان مصرفی و بازدهی مشخص شده است که وظیفه آن گرم کردن اواپراتور به منظور از بین بردن برفک های موجود می باشد ، لذا در صورت سوختن المنت دیفراست سیستم برفک زدا قادر به ادامه فعالیت نیست و در این حالت پس از گذشت چند روز افت دما و در نهایت گرم شدن دستگاه وجود می آید .

ترمودیسک برای قطع کردن برق هیتر المنت نفراست عمل میکند. ترمودیسک مانند یک کلید قطع و وصل برای سیستم دیفراست عمل می کند ، ساختار این قطعه به نحوی است که در دمای زیر صفر جریان برق را از خود عبور داده تا سیستم برفک زدا فعال شود و پس از رسیدن به دمای بالای صفر مانع عبور جریان برق و در نهایت خاموش شدن سیستم دیفراست می گردد .

در صورت عدم کارکرد این قطعه گاز مبرد تا قبل از رسیدن به لوله موئین بیشتر از حد مجاز گرم بوده که باعث گرم شدن دستگاه و همچنین فشار بیش از حد به موتور و کمپرسور می شود .

برد نمایشگر وظیفه انتقال اطلاعات و دستورات کاربر را با استفاده از کلید های موجود که به روی برد نمایشگر قرار دارند را بر عهده دارد ، همچنین اطلاعاتی از نحوه کارکرد دستگاه را به روی صفحه نمایشگر نشان می دهد .

همچنین انواع اواپراتور از نظر هدف کاربرد به دو دسته سرمایشی (برای کاربرد در دستگاه های تبرید مانند چیلر و …) و تبخیر کننده (برای کاربرد در صنایع مختلف جهت تبخیر مایع) دسته بندی می شود.

چیلر های رفت و برگشتی یا پیستونی از ظرفیت های 50 تا 150 تن موجود می باشند که برای واحد های کوچک تا متوسط استفاده می شود نصب بسیار آسانی دارند و قیمت تمام شده آن نسبت به سایر چیلر ها کمتر می باشد.

این گاز سپس به کندانسور وارد شده توسط آب یا هوای محیط، خنک شده و به مایع تبدیل میشود. وقتی که سطوح خارجی اواپراتور در درجه حرارتی پایین تر از f32 عمل می کند بخار موجود در هوای اطراف سطوح به نقطه شبنم رسیده وبرفک زدن لوله ها آغاز می شود .

در Evaporator فشار گاز به آهستگی کم شده و موجب پایین آمدن درجه جوش مبرد می شود. جنس بدنه اواپراتورهای کائوری سری KD از استنلس استیل 316 نیپون (NIPPON) ژاپن با اتصالات استیل 304 بوده و ماده جوش آن مس یا نیکل می باشد.

زمانی که سیستم دیفراست دچار اتصال با جریان کشی بیشتر از 10 آمپر باشد و یا دمای سیستم دیفراست به بیشتر از 72 درجه سانتی گراد برسد ترموفیوز سوخته و باعث قطع جریان در سیستم دیفراست میگردد .

از خودتان پرسیده اید که زمانی که یخچال فریزر دچار مشکل شد باید چه اقدامی انجام دهیم. برخی از مواقع جهت عیب یابی یخچال فریزر سایوان بررسی این قسمت در اولویت قرار خواهد داشت.

در این مقاله قصد داریم تا به عیب یابی یخچال فریزر سایوان بپردازیم. هزینه خرید دستگاه و تاسیسات جانبی مورد نیاز در چیلرهای جذبی نسبت به چیلرهای تراکمی ، معمولا بالاتر است .

هنگام خرید این محصول حتما توجه داشته باشید که اواپراتور صفحه ای HPE-30، با ظرفیت تن تبرید 3 تن سرمایشی، برای استفاده در انواع سیکل های سرمایی مناسب است.

شما میتوانید سوالات خود را پیش از خرید دستگاه با ما از طریق تماس با شمارههای ۰۲۱۶۶۵۷۸۸۹۲ و ۰۲۱۶۶۵۷۲۹۹۵ در میان بگذارید.

چنانچه در پی نمایندگی یخچال فریزر سایوان در تهران، نمایندگی تعمیر یخچال فریزر سایوان در تهران، نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر سایوان در تهران، تعمیرات یخچال فریزر سایوان در تهران، خدمات پس از فروش یخچال فریزر سایوان در تهران، تعمیرگاه یخچال فریزر سایوان در تهران، نمایندگی تعمیر یخچال فریزر سایوان در شمال تهران، نمایندگی تعمیر یخچال فریزر سایوان در جنوب تهران، نمایندگی تعمیر یخچال فریزر سایوان در غرب تهران، نمایندگی تعمیر یخچال فریزر سایوان در شرق تهران، یخچال فریزر سایوان در تهران، یخچال سایوان در تهران هستید با ما تماس بگیرید.

همانطور که قبلا اشاره شد، ما به صورت رسمی تعمیر یخچال فریزر سایوان در تهران را انجام می دهیم. لاستیک صداگیر پایه موتور خراب شده است: لاستیکهای یاتاقان را تعویض کنید.

ترموستات تنظیم نیست: ترموستات را تنظیم کنید. ترموسات یخچال سایوان خراب است: آن را تعویض کنید. لولههای یخچال کثیف است: آن را تعویض کنید.

لوله بلوی ترموستات از اواپرتور جدا شده است: لوله بلو را در محل اصلیاش قرار دهید. لوله بلو خوب به اوا پرا تور مماس نیست: لوله بلو را در محل مناسب خود قرار دهید.

رله استارت خراب است: پلانینهای رله را تمیز و یا نسبت به تعدیل رله اقدام شود. رله استارت خراب است: آن را تعویض کنید.

درجه ترموستات کم است: ترموسات را روی درجه مناسب بگذارید. گاز دستگاه کم شده است: دستگاه بایستی مجددا شارژ شود.

و بهتر است شارژ گاز یخچال انجام گیرد. پس به صورت کلی قسمتهایی که مربوط به گاز موتور، دمپر کانال هوا و اواپراتور باید به صورت دقیق چک شود.

ماده مبرد که در اثر تراکم و کاهش دما به مایع تبدیل شده ، وارد اواپراتور می شود. اواپراتور نوعی مبدل حرارتی می باشد که در آن مبرد با سیال تبادل حرارتی دارد و دمای سیال پایین می آید.

این نمونه اواپراتور در سردخانه، چیلر و غیره کاربرد دارد. برد تغذیه و فرمان وظیفه کنترل کارکرد تمام قطعات را بر عهده دارد به نحوی که با استفاده از اطلاعات سنسورها دمای مورد نظر آن قسمت را شناسایی کرده و با برنامه ای که توسط شرکت به روی آی سی ریخته شده مطابقت می دهد و به این ترتیب کارکرد هر کدام از قطعات را کنترل می نماید .

فراموش نکنید که تشخیص اختلال در هر یک از این قطعات و تعمیر و تعویض آن باید توسط یک تکنسین حرفهای صورت گیرد.

2. نصب یک پایهی مناسل و مقاوم برای کندانسینگ یونیت روی دیوار پشت بام، روی زمین یا سقف های شیب دار.

در یخچال های قدیمی لوله های مارپیچ کندانسور در پشت یخچال قرار دارند. اگر فن کندانسور کار نکند هوا در اطراف کویل های آن به گردش در نمی آیند و کویل های کندانسور خنک نمی شوند.

این کار باید به شما بگوید که آیا فن فریزر در حال کار است یا خیر. اتصال بدنه در قسمت ترموستات و یا در چراغ یخچال است آن را رفع عیب کنید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.