کارایی اواپراتور صفحه ای (5)

کارایی اواپراتور صفحه ای
اواپراتور صفحه ای

اواپراتور صفحه ای ساختاری مانند مبدل حرارتی صفحه ای دارد و از مجموعه صفحاتی تشکیل شده است که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. آشفتگی سیال در بارگذاری های کم مبدل حرارتی قابل رویت می باشد، بنابراین این امر سبب می گردد، مبدل حرارتی صفحه ای برای چیلر هایی که در بار جزئی کار می کنند – ایده­آل و مناسب باشد. هنگام خرید این محصول حتما توجه داشته باشید که اواپراتور صفحه ای HPE-300، با ظرفیت تن تبرید 30 تن سرمایشی، برای استفاده در انواع سیکل های سرمایی مناسب است. بعلاوه، میزان سیال مبرد در اواپراتور صفحه ای در مقایسه با اواپراتورهای پوسته و لوله به میزان قابل توجهی کمتر می باشد. نصب آسان، سرویس و نگهداری با هزینه کمتر و کاهش هزینه های اولیه از مزایای دیگر استفاده از اواپراتور صفحه ای می باشد. آیا اواپراتور صفحه ای یکپارچه هپاکو مدل HPE-50 برای کار من مناسب است ؟ تمامی مبدل های حرارتی هپاکو hepaco مستقیما از طریق نمایندگی های معتبر کشور خدمت شما عزیزان ارسال خواهند شد . ​This con tent w as c᠎re ated ᠎with GSA Content Genera to r  DE MO !

اواپراتور صفحه ای

بهبود عملکرد لوله ها، از طریق فرآیند پره گذاری و خازن گذاری در طول عملیات ساخت حاصل می شود. در اواپراتور چیلر از نوع پوسته و لوله انبساط مستقیم ، مبرد از طریق لوله و آب در اطراف لوله و در داخل پوسته جریان دارد. یک سیال (مثلاً آب) از یک سمت پوسته وارد شده و با عبور از مجاورت لولهها از سمت دیگر آن خارج میشود. مبدل صفحه ای نسبت به یک مبدل حرارتی پوسته و لوله متشابه از نظر اندازه و سایز تا 25 درصد کوچک تر می باشد. عموما بازده اواپراتور سیلابی از نظر طراحی در مقایسه با اواپراتور صفحه ای و اواپراتور پوسته و لوله انبساط مستقیم بیشتر نمی باشد. معمولا در طراحی انواع چیلرهای تراکمی ( انواع چیلر هوا خنک و چیلر آب خنک ) با کمپرسور رفت و برگشتی ( چیلر رفت و برگشتی ) و کمپرسور اسکرال ( چیلر اسکرال ) ، از اواپراتور پوسته و لوله انبساط مستقیم استفاده می شود. بنابر این در این فرآیند آب درگردش سیستم سرمایش سرد می شود.

C ontent was generated by GSA Conte᠎nt Gen​erator D emoversion!

فینها نیز فرایند انتقال حرارت را تسریع میکنند.

اواپراتور جزو قطعات اصلی سیکل تبرید و سرد خانه می باشد و کارکرد آن برعکس کندانسور است. همانند سایر مبدل های حرارتی که یک سمت مبدل سیال سرد و سمت دیگر سیال خنک شونده قرار دارد، در اواپراتور صفحه ای نیز یک سمت صفحه، مبرد و سمت دیگر صفحه سیال خنک شونده جریان دارد. در مبدلهای صفحه ای نیز ،صفحات و واشرها تعویض می شوند. معمولا به دلیل دانسیته بالای مبرد مایع، اتصال ورود مبرد در پایین و خروج آن (بخار مبرد) در قسمت بالای اواپراتور صفحه ای تعبیه شده است. بر حسب نوع اواپراتور ، روش تعمیر آنها نیز متفاوت است. فینها نیز فرایند انتقال حرارت را تسریع میکنند. در حقیقت، فاکتور آشفتگی، میزان فرآیند انتقال حرارت را با کمک افزایش سطح تماس سیال با مبدل حرارتی، بهبود می بخشد. هدف از این روش، افزایش میزان پیش سرمایش سیال و همچنین افزایش ظرفیت کلی سیستم سرمایش می باشد. مکانیسم کاری برخی از اوپراتور های صفحه ای بصورت دو مدار است که در سیستم های دارای کنترل ظرفیت و یا چند کمپرسوری استفاده می شود ، بگونه ای که مسیر عبور آب یک مسیر و مسیر عبور مبرد دو مسیر متفاوت است. در اواپراتور های صفحه ای با جریان طبیعی هوا معمولا این برفک و یخ زدگی مشکلی ایجاد نمی کند و اواپراتور می تواند تا چندین هفته با وجود برفک فعالیت کند ولی در اواپراتور کویل فین دار، برفک تولید شده موجب گرفتگی فاصله مابین فین ها می گردد و مانند مانعی در برابر جریان هوای فن قرار می گیرد و توان خروجی اواپراتور را کاهش می دهد. ​Post w᠎as g​ener ated by GSA C ontent G en​erator Dem​over​sion .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.