چگونه غرب از مقاومت در اوکراین تمجید می کند، اما در فلسطین نه!

[ad_1]

سرپیچی اوکراین از حملات پوتین قهرمانانه توصیف شده است، اما چرا کسانی که اوکراین را قهرمان توصیف می کنند، همان نگرش را نسبت به مقاومت فلسطین ندارند؟

به گزارش ایسنا، دیوید هرست، تحلیلگر میدل ایست آی می نویسد: تحلیل ریاکاری غرب در روابطش با مقاومت در اوکراین و مقاومت در فلسطین اشغالی.

“در طول دو ماه گذشته، غرب از دیدن یک جمعیت مسلح که در برابر قدرت یک همسایه بسیار قدرتمند و متجاوز مقاومت می کند، شگفت زده شده است. مقاومت مردمی در اوکراین در برابر حمله مسلحانه نیروهای ولادیمیر پوتین وارد واژگان تاریخ اروپا شده است. عنوان قهرمانی و هدف جدیدی به ناتو داد.

موج دیگری از مقاومت مردمی در نقاط مختلف جهان در حال تشدید است، اما این گونه با آن برخورد نمی شود.

هیچ تیمی از خبرنگاران سیان یا بی‌بی‌سی از این که گروه مقاومت بطری‌های کوکتل مولوتف را پر می‌کنند و این گروه مقاومت شلیک تفنگ را یاد می‌گیرند، خوشحال یا همدل نیستند. هیچ نخست وزیری در بریتانیا به طور مخفیانه برای دیدار با رهبر خود پرواز نمی کند. هیچ محموله نظامی مملو از جعبه های اسلحه ضد تانک پیشرفته، نیش و پهپادهای تیغه فولادی به آنها نمی رسد تا به محاصره شده ها فرصتی برای مقابله با تانک ها و پهپادهای دشمن بدهد.

هیچ تیم رادارگریز نیروهای ویژه بریتانیا برای آموزش آنها وارد میدان نمی شود.

رسانه های اجتماعی ندای این جنبش مقاومت برای مسلح کردن مخاطبان جهانی را پخش نمی کنند. در عوض، فیس بوک صفحه خبری خود را به دلیل ترس از ناراحتی سوء استفاده کننده، تعلیق می کند. در عوض، طرف اشغالگر مقاومت خود را به عنوان تروریسم به تصویر می کشد، در حالی که بقیه جهان طبق معمول دست به دست هم خواهند داد.

اما مقاومت قطعاً یکسان است.

شعله بی عدالتی در میان مردم جنین در مسجد الاقصی – که اکنون هر روز صبح مورد حمله پلیس مسلح اسرائیل قرار می گیرد – مانند ماریوپل، بوچا یا چرنیهیو روشن است.

و آن شعله به خوبی و واقعاً در سراسر فلسطین می سوزد.

مسجد الاقصی پیش از این سه بار مورد حمله نیروهای ویژه اسرائیلی قرار گرفته است که با باتوم به نمازگزاران در ماه مبارک رمضان حمله می کنند. حملات مردان مسلح – که منجر به صدها مجروح و دستگیری شد – به عنوان “برخورد” توصیف می شود، اگرچه هیچ مدرکی وجود ندارد که نمازگزاران با چیزی غیر از حضور قانونی خود این حملات را تحریک کرده باشند.

دلیل آن پاکسازی منطقه برای ورود صهیونیست های مذهبی است که به طور فزاینده ای در شکستن ممنوعیتی که زمانی توسط مذهب خودشان اعمال شده بود جسورانه عمل می کنند. محدودیت‌های نماز در آنچه یهودیان کوه معبد آن را می‌خوانند.

این آخرین حملات شما نخواهند بود. فعالان راست افراطی اسرائیل و گروه های شهرک نشین از برنامه های خود برای حمله گسترده به مسجد الاقصی در روز یکشنبه به مناسبت عید سعید فطر خبر دادند.

همین حملات، شلیک گلوله های پلاستیکی و گاز اشک آور توسط پلیس، شکستن شیشه ها، ضرب و شتم و دستگیری در کلیسای جامع سنت پل در لندن یا کلیسای سنت پیتر در رم در عید پاک را تصور کنید.

همزمان با حمله به مسجد، صهیونیست های دست راستی در حال تبدیل یک درگیری زمینی به یک جنگ مذهبی هستند. اما اسلام تنها دینی نیست که توسط اسرائیل به عنوان دشمن معرفی شده است. در سال 2002، نیروهای اسرائیلی کلیسای سابجنیوس را به مدت پنج هفته محاصره کردند. دنیا همان قدر بی تفاوت بود که الان هست.

همین بنیادگرایی در انتخاب محل برگزاری جلسات وزرای خارجه مصر، بحرین، مراکش و امارات متحده عربی – همه کشورهایی که شفاهی از تشکیل کشور فلسطین حمایت می کنند – ظهور کرد. آنها به یک شهرک یهودی ساخته شده در یک روستای ویران شده فلسطینی، جایی که دیوید بن گوریون در آن دفن شده است، احضار شدند.

همه اینها در منطقه نقف اتفاق افتاد. برای ماه‌ها، بادیه‌نشین‌های فلسطینی در نقب توسط تبلیغات منظم شهرک‌نشینان یهودی مورد تمسخر قرار می‌گیرند. یک شبه نظامی یهودی مسلح برای “بازیابی امنیت شخصی شهروندان” ایجاد شد. در واژگان سیاسی اسرائیل، بادیه نشینان شهروند محسوب نمی شوند، حتی اگر ممکن است در ارتش خدمت کنند. این اصطلاح فقط برای یهودیان اسرائیلی صدق می کند.

نشست نقاب تحقق چیزی بود که هر نخست وزیر اسرائیل پس از شیمون پرز آرزویش را داشت: صلح با اعراب بدون توجه به فلسطینی ها. این یک رژه پیروزی ناجور بود.

با نزدیک شدن به ماه رمضان، حملات مسلحانه در اسرائیل چند برابر شد و 14 اسرائیلی کشته شدند. این تعداد از تمام حملات موشکی غزه در سال گذشته بیشتر بود.

نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، مسئولیت آن را پذیرفته است. او اخیرا اکثریت خود را در مجلس از دست داده است.

بنت به عنوان یک شهرک نشین دست راستی که اکنون تحت حمله یک راست مذهبی قرار گرفته است، از اسرائیلی ها خواست تا خود را مسلح کنند و به نیروهای امنیتی اجازه داد تا سرکوبی تمام عیار را انجام دهند. یوزی دایان، فرمانده نظامی و سیاستمدار کهنه کار اسرائیل، صراحتا فلسطینی ها را تهدید کرد که در صورت ادامه تیراندازی با فاجعه دیگری روبرو خواهند شد.

او گفت: «آنچه باید به جامعه عرب بگوییم، حتی به کسانی که در این حملات شرکت نکردند، این است که مراقب باشند. اگر به وضعیت جنگ داخلی برسیم، همه چیز در یک کلمه تمام می شود و وضعیتی که می دانید اسفبار می شود. این چیزی است که در پایان اتفاق خواهد افتاد.»

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.