پوسته کر کستل چیست

پوسته کر کستل چیست
پوسته کر

نحوه کار پوسته کر به این صورت است که ابتدا مبرد از یک رینگ بزرگ که بین بلوک و صفحه داخلی فیلتر قرار داده شده برای گرفتن مواد خارجی عبور کرده و سپس از تورهای شبکه ای که بر روی بلوک ها قرار دارد، می گذرد. پس از مدتی کار سیستم و پاکسازی کامل آن از اسید، کر درایر ضد اسید را با کر درایر ساده تعویض می نمایند. 1. فیلتر درایر هرمتیک یا بسته و 2. فیلتر درایر با هسته قابل تعویض. به دلیل قشار بالای سیال افت ناشی از کر قابل چشم پوشی است. فیلتر درایرها از لحاظ ساختار به دو دسته فیلتر درایر هرمتیک یا یکبار مصرف و فیلتر درایر شامل پوسته با کر قابل تعویض تقسیم می گردند. در پاسخ به این سوال که فیلتر درایر چه زمانی تعویض می گردد می توان گفت: با توجه به اینکه در زمان تعمیر سیستم تبرید، تعویض کمپرسور یا هنگام اولین راه اندازی سیستم رطوبت وارد خطوط می گردد می توان با استفاده از علائم ذکر شده در زیر زمان تعویض فیلتر درایر را تعیین کرد. پوسته کر (DRIER SHELL) یا فیلتر درایر با هسته تعویض پذیر وسیله ای است که مواد خارجی مانند خاک ، رطوبت و اسید تولید شده توسط رطوبت را از مبرد میگیرد . This ᠎post w as g ener ated  wi th t​he ᠎help of GSA C ontent Generator  DE MO.

در سیستم های برودتی دو سیال جریان دارد.

این عنصر از طریق مواد غیر معدنی نظیر پودر استخوان و یا مواد معدنی نظیر صدف و کر کلسیم تامین می گردد. ضمن اینکه وجود رطوبت در سیال مبرد یا روغن ممکن است ساختار شیمیایی این سیال ها را نیز تغییر دهد. همچنین ساختار این قطعه به شکلی است که قادر است ذرات جامد و اسیدی را به دام انداز و از حرکت آنها در جریان سیال سردکننده جلوگیری کند. در این بخش از مقاله فیلتر درایر چیست طریقه نصب این قطعه را توضیح میدهیم. این قطعه وظیفه مراقبت محافظت از قطعات سیستم برودتی مانند قطعات کمپرسور را بر عهده دارد.پوسته کر درایر به عنوان هسته اصلی در ساختمان کلی فیلتر درایر به کار گرفته می شود. یک فیلتر درایر تکی می تواند در سیستم های برودتی تا ظرفیت 15 تن تبرید به کار برده شوند. در سیستم های برودتی دو سیال جریان دارد. از جمله این مشکلات می توان به یخ زدگی رطوبت در شیر انبساط و مسدود شدن جریان و یا تشکیل اسید و لجن در سیکل تبرید در اثر ترکیب با روغن اشاره نمود. سیال اول، سیال مبرد است که وظیفۀ خنک سازی را بر عهده دارد و در طول خط لوله جریان پیدا کرده و با طی کردن یک سیکل برگشتی، بر اساس قوانین ترمودینامیکی گرما را از محیطی به محیط دیگر منتقل می کند.

به عبارت دیگر کندانسور وظیفهی مایع کردن مبرد را بر عهده دارد؛ بنابراین به سادگی میتوان متوجه شد در سیستمهای برودتی یک سیکل وجود دارد که تکرار آن تضمین کنندهی عملکرد صحیح سیستم است. معمولا در سیستم های کوچک برودتی استفاده می گردند. در سیستم های بزرگتر معمولا از این نوع فیلتر درایر استفاده می گردد. فیلتر درایر معمولا در خط مایع Liquid line قبل از شیر انبساط، قبل از کمپرسور و در برخی موارد در مسیر برگشت روغن به کمپرسور نصب می گردد. کر درایرهای برای محافظت سیستم سرمایشی و تهویه مطبوع در مقابل رطوبت ، اسید ها و ذرات جامد ریز که در خط مایع و خط برگشت (ساکشن) مورد استفاده هستند. فیلتر درایر خط ساکشن همیشه بزرگتر از فیلتر درایر خط مایع است. نحوه کارکرد پوسته کر درایر چگونه است؟ نحوه کار پوسته کر به این صورت است که ابتدا مبرد از یک رینگ بزرگ که بین بلوک و صفحه داخلی فیلتر تعبیه شده برای گرفتن مواد خارجی عبور کرده و سپس از تورهای شبکه ای که بر روی بلوک ها قرار دارد، می گذرد. پوسته کر ( Drier Shell )در واقع فیلتری است که این کار را انجام میدهد .

روش دیگر یا در واقع تکمیل کننده یا بخش پایانی مراحل بالا پاکسازی پوست با ساختن ماسک های صورت است که در انواع شیمیایی و گیاهی مثل آلوئه ورا در بازار پوسته کر کستل موجود هستند. پوسته کر برند کستل و O&F از محبوب ترین برند های موجود در بازار ایران هستند. همه محله ها پوسته کر کستل به طور کامل شامل همه افراد می شود ، از جمله کسانی که ناشنوا ، ناشنوا و نابینا هستند. از هر شش نفری که ناشنوا یا کم شنوا است ، کسی فقط اگر ترجیح دهد گوش ندهد ، این تکریم را نمی شنود (کاری که بعضاً به آن اعتراف می کنم!). مانند هر جامعه ای ، جامعه ناشنوایان از طیف عظیمی از مردم تشکیل شده است ، آنها یک توده همولوگ نیستند. اسکین کر طیف وسیعی از روشهایی است که از پوست شما محافظت می کند مانند تغذیه، جلوگیری از قرار گرفتن در معرض آفتاب و استفاده مناسب از نرم کننده ها.اسکین کر به سالم ماندن پوست کمک میکند و ضعف آن باعث ایجاد زخم و آکنه و چروک میشود. باعث ایجاد آسیب هایی به تجهیزاتی مانند کمپرسور شود. مواد گرانولی بر روی توریهایی به عمق کم ریخته میشوند و هوا یا گاز با عبور از این بستر باعث خشک سازی سریع جامد میگردد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.