پوستر سالانه جشنواره سرو نگار رونمایی شد

[ad_1]

ایسنا/ کرمان پوستر سالانه جشنواره سرونگار با محوریت نمایش مفاخر فرهنگی، هنری، مذهبی و آثار معماری، تاریخی، فرهنگی و هنری استان کرمان در بخش‌های مختلف که همه ساله در هفته گرافیک برگزار می‌شود، رونمایی شد.

محمدرضا علیزاده در مراسم افتتاحیه پوستر جشنواره سالانه سرونگار ضمن تبریک ولادت با سعادت امیرالمؤمنین(ع)، اظهار داشت: این رویداد در حوزه هنرهای تجسمی و گرافیک ظرفیت بالایی دارد و قرار است. برای نمایش مشاهیر فرهنگی، هنری، مذهبی و غیره مورد استفاده قرار گیرد. همچنین توانایی طرح موضوعات در شورای سیاستگذاری و بر اساس هنر را دارد.

وی افزود: امیدواریم با تلاش و پشتکار دبیر جشنواره و سایر دستگاه های فرهنگی و اجرایی استان و تداوم این رویداد در سال های آینده شاهد تاثیرگذاری آن باشیم.محل برگزاری این رویداد در کرمان واقعا خالی بود.”

وی گفت: در سال های اخیر تمامی رویدادهای فرهنگی و هنری توسط اداره ارشاد برگزار می شود و وقت و انرژی زیادی را صرف می کند. به همین دلیل به تدریج به سمت واگذاری برخی رویدادها به بخش خصوصی پیش می رویم.

علیزاده با بیان اینکه رویدادهای فرهنگی و هنری به سه دسته تقسیم می شوند، گفت: برخی رویدادها مانند جشنواره تئاتر استانی و جشنواره موسیقی نواحی عمدتاً بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی. خصوصی است.

وی ادامه داد: برخی رویدادها مانند تئاتر سردار آسمانی نیز پیشنهاداتی بود که از سوی حوزه هنری به اداره ارشاد داده شد و با همکاری انجام شد. برخی از رویدادها مانند این جشنواره توسط یک موسسه هنری پیشنهاد می شود.

مدیرکل دفتر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ما از هر سه رویداد استقبال می کنیم و به عنوان ناظر و حامی در این حوزه حضور داریم و معتقدیم هر جا که این تشکل های مردم نهاد حضور داشته باشند، کار در این حوزه انجام شده است. بهترین راه.”

در ادامه این نشست محمدرضا هاشمی نژاد دبیر جشنواره گفت: سال هاست که علاقه مند به خدمت به استان کرمان هستم، آن تلاش را برای کرمان انجام نداده ایم و کرمان آن طور که باید در عرصه ملی شناخته نمی شود.

وی افزود: زمانی که در دانشکده هنرهای زیبا تحصیل می کردم، تعریف خاصی از کرمان نداشتند و آنجا بود که متوجه شدم خیلی کرمان را ارائه نمی دهد، به همین دلیل شروع به جمع آوری اطلاعات درباره کرمان کردیم. هنرمندان و انتشار نمودارها هر سال و همچنین بسیار موثر بود.

هاشمی نژاد بیان کرد: شورای سیاسی این جشنواره شامل مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و معاونت هنری این اداره، مدیرعامل موسسه هنرهای تجسمی سرونگار، شهردار کرمان، مدیر کرمان شناسی است. مرکز و استاد ابراهیمی حقیقی و استاد علی خسروی از اساتید برجسته گرافیک، کشور هستند.

وی با اشاره به اینکه متوجه شدیم هیئت داوران خوب کار می کند که توانستیم این کار را انجام دهیم، گفت: گرافیک ها سالانه در بخش های مختلف و با توجه به فردی که برای ارائه انتخاب می شود ساخته می شود. گرایش جشنواره طراحی پوستر امسال با موضوع اشعار خواجوی کرمانی برگزار می شود.

هاشمی نژاد گفت: امسال با تداوم و استفاده از تجربیات سال های گذشته می توانیم تاثیرگذار باشیم و سال پربارتری داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فرصت برای مطالعه و تحصیل بیش از هر جایزه دیگری مهم و ارزشمند است، گفت: این جشنواره تا 20 فروردین ماه برای ارائه آثار فرصت دارد و در آن زمان کارگاه های آموزشی فضای مجازی را برای شرکت کنندگان برگزار خواهیم کرد.

هاشمی نژاد ادامه داد: هدف ما تربیت شاگردان و هنرمندان قوی برای کرمان است.

در این نشست علی خسروی از اساتید برجسته حوزه گرافیک گفت: اگر تمدن جیرفت اولین تمدنی بوده که در تاریخ بشریت نوشته یا ثبت شده است، می توان گفت جیرفت اولین تمدنی است که در تاریخ بشریت نوشته یا ثبت کرده است. جهان و ما می توانیم تأیید کنیم که ما کرمانی ها اولین گرافیست های جهان هستیم.» ما هم رفتیم

وی افزود: همچنین امیدواریم موزه فرش در کرمان ساخته شود اما هنوز به جایی نرسیده است اما در زمینه گرافیک در حال پیشرفت است و امیدواریم اختلال مزاحم گرافیک در شهر ایجاد شود. مردم را آزار ندهد.”

در این جلسه استاد محمدعلی گلاب زاده نیز گفت: باید به تدریج به سمت واگذاری کار به بخش خصوصی حرکت کنیم. اگر دولت ما این واقعیت را بپذیرد که در بسیاری از موارد بخش خصوصی بهتر از بخش دولتی می تواند خدمات ارائه کند، وضعیت خوب خواهد بود.

گفتنی است علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره می توانند برای شرکت در جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.sarvenegar.com مراجعه کنند.

پوستر سالانه جشنواره سرو نگار رونمایی شد

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.