پنجمین رئیس جمهور ارمنستان سوگند یاد کرد

[ad_1]

وهاگن خاچاتوریان، پنجمین رئیس جمهور ارمنستان امروز (یکشنبه) در نشست فوق العاده مجلس شورای ملی سوگند یاد کرد و ریاست جمهوری را بر عهده گرفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، وهاگن خاچاتوریان در این نشست سوگند یاد کرد که به قانون اساسی ارمنستان “وفادار” خواهد ماند، “عادلانه” وظایف خود را انجام خواهد داد، “منافع ملی” را دنبال خواهد کرد و هیچ تلاشی برای “تقویت وحدت” نخواهد کرد. ملی”.

دیپلمات‌های خارجی، شخصیت‌های برجسته سیاسی، مقامات و کشیش‌های ارشد در این مراسم شرکت کردند، اما مخالفان پارلمان از شرکت در آن خودداری کردند.

خاچاتوریان در سوم مارس به عنوان رئیس جمهور جدید ارمنستان انتخاب شد. در دور دوم رای گیری، 71 نماینده مجلس از او حمایت کردند.

آرمن سرکیسیان، رئیس جمهور سابق ارمنستان در ۲۳ ژانویه از سمت خود استعفا داد. امروز پارلمان ارمنستان موفق شده است واهاگن خاچاتوریان را که در دهه 1990 شهردار ایروان بود و از سوی حزب حاکم ارمنستان برای ریاست جمهوری معرفی شده بود، معرفی کند.

وهاگن خاچاتوریان پیش از این وزیر صنایع فناوری پیشرفته ارمنستان بود. وی از 4 دسامبر 1992 تا 22 فوریه 1996 شهردار ایروان بود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.