پس قیمت تابلوفرش بافتی چی؟ (6)

پس قیمت تابلوفرش بافتی چی؟
تابلو فرش چهره

در مقابل نقشه هایی که دستگاه تهیه میکند فقط رنگها را کم کرده و تصاویر غیر واقعی و کارتونی نشان داده می شود “در مقابل بافت تابلو های چهره با دست به دلیل یکنواخت نبودن بافت و شانه زنی طی مدت تولید ، با تصویر اصلی تفاوت خواهد کرد. مسلما رنگ هایی که برای بافت چهره استفاده می شوند با رنگ فرش هایی که برای منازل استفاده می شوند تفاوت زیادی وجود دارد. “حجم زیاد رنگهای ست شده روی ماشین آلات بافت فرش باعث می شود تا هر سال تنها یک بار رنگها تعویض شوند و رنگهایی که برای فرش منازل مناسب هستند انتخاب شوند . این سوال ممکن است در ذهن اکثر شما خوانندگان عزیز نیز نقش ببندد به همین منظور با ذکر دلیل علمی آن را کاملاً توضیح می دهیم تا دیگر نگرانی از این بابت نداشته باشید. با گسترش هنر فرش بافی، سفارش تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش بسیار رایج شده است و هر روزه شاهد رشد چشمگیر صنعت تولید تابلو فرش هستیم. بعد از این تابلو فرش ماشینی شما آماده تحویل می شود و اگر هم سفارش قاب داده باشید، آن را برای شما درون قاب دلخواه قرار می دهند و سپس به آدرس مورد نظر شما ارسال می کنند.

تابلو فرش چهره

در تابلو فرش های ماشینی نهایتا بتوان از 14 رنگ استفاده نمود که این تعداد در تابلو فرش سفارشی بی نهایت خواهد بود، چون از ترکیب رنگی استفاده می شود. چند سالی است که این شرایط به وجود آمده است که به جای استفاده از طرح های عمومی مثل منظره، نقاشی و مکان های معروف، از طرح های خصوصی مثل طراحی چهره شخص و چاپ روی تابلو فرش سفارشی استفاده می گردد. وقتی شما طرح مورد نظر را برای تولیدی مربوط می فرستید، بعد از اینکه عکس شما به نقشه فرش تبدیل شد، به دستگاه بافنده داده می شود و مثل بافت فرش های ماشینی، چهره عکس دلخواه شما هم بافته میشود. حجم زیاد رنگهای ست شده روی ماشین آلات بافت فرش باعث می شود تا هر سال تنها یک بار رنگها تعویض شوند و رنگهایی که برای فرش منازل مناسب هستند انتخاب شوند . همچنین به این دلیل که تعداد رنگ های استفاده شده در نوع چاپ بیشتر است، وضوح طرح در آن نسبت به نوع بافت بیشتر است و به همین دلیل طرح نهایی چاپی تا 90 درصد به طرح عکس ارسال شده شبیه خواهد بود که این میزان در انواع بافت بین 70 تا 80 درصد است.

قصدمان از این بند از متن این است که هم شما با این دو نوع آشنا شوید و هم مقایسه ای بین آنها صورت بگیرد. وچندین موارد خلاف قوانین ومقررات زیاد دیگر که انشاالله درصورت ضرورت اسناد معتبرو محکم آنها به وزیرمحترم و سرکار خانم نجفی فسادستیز وخستگی ناپذیر ومسئولین محترم مرتبط دیگر ارائه خواهد گردید. نکته ای که در قسمت قبل نیز به آن اشاره گردید دقت طراح نقشه در طراحی دقیق نقشه تابلو فرش است. این نکته را هم خدمتتان عرض کنیم که حتما در طراحی تابلو فرش سفارشی نباید چهره فرد قرار بگیرد، می تواند، ولی معمولا کسانی که میخواهند به عنوان هدیه از آن استفاده می کنند سفارش چاپ عکس شخص را روی تابلو فرش می دهند. ابتدا یک تابلو فرش سفید که در تراکم بالا بافته شده باشد را در نظر می گیرند و سپس طرح مورد نظر را با پرس و حرارت بالا روی فرش سفید ( خام ) چاپ می کنند.

​Artic le h᠎as ᠎be en created by GSA Conte​nt Gene᠎ra​tor ᠎DEMO᠎!

شنیدم نخ پلی استر قابل قبول نیست؟

در سفارش تابلو فرش چهره و اختصاصی، باید عکس ارسالی شما، باکیفیت و دارای رزولیشن بالا باشد. در نوع بافت به خاطر اینکه دستگاه بافنده باید فارغ از تولید دیگر طرح ها برای مدتی روی بافت تابلو فرش با طرح مشتری باشد که این امر زیاد به صرفه برای تولید کننده نیست و مجبورند قیمت را بالا ببرند. بنابراین کیفیت تابلو فرش به نوع الیاف و نخ به کار رفته در تولید آن، شرکت تولید و دستگاه بافندگی، رنگ ها و تنوع آن ها و همچنین مهارت افرادی که تابلو فرش را بافته اند بستگی دارد. بله ، درست است ، اما پلی استر نخ خوبی است ، اما ما نمی توانیم با نخ ابریشم کار کنیم و این بافت فرش است ، زیرا نخ ابریشم تصویر چاپ را نگه نمی دارد و ما سعی می کنیم نخ ابریشم را فقط تو ریشه آن بکار ببریم. چرا پلی استر؟ شنیدم نخ پلی استر قابل قبول نیست؟ چرا از نخ های ابریشمی استفاده نمی شود؟ یکی از دلایلی که قیمت تابلو فرش بافتی را نسبت به چاپی افزایش می دهد، این است که در تابلو فرش های بافت باید دو تخته ( جفت ) از طرح مورد نظر بافته شود. A​rticle h as ᠎be en creat ed ​wi th GSA ᠎Co ntent Ge nera​tor DEMO​!

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.