پروژه میدان مقاومت اراک قبل از عید نوروز افتتاح می شود

[ad_1]

ایسنا/ مرکز رئیس شورای شهر اراک گفت: پروژه میدان مقاومت زودتر از موعد مقرر و قبل از نوروز 1401 افتتاح می شود.

وحید میرنظامی در نشست خبری ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ با اشاره به گذشت بیش از شش ماه از عمر شورای شهر ششم اراک گفت: یکی از رسالت های شورای شهر در کنار ذاتی و قانونی آن است. فعالیت‌ها و ارائه خدمات، پیگیری و همکاری با رسانه‌ها و مطبوعات برای مطلع ساختن مردم از بحث‌ها و مصوبات.

وی گفت: در 6 ماه گذشته 162 میلیارد تومان اتوبوس برای جلب رضایت شهروندان و کمک به کاهش آلودگی هوا خریداری شده و برای پرداخت عوارض آلایندگی منطقه شما تلاش شده است. به تهران ارسال شد، 22 دستگاه اتوبوس از سوی وزارت کشور اختصاص می یابد که 80 درصد آن را دولت و 20 درصد آن را شهرداری پرداخت می کند.

میرنظامی با اشاره به تصویب بودجه 1404 و تصویب اصلاحیه بودجه 1400، تشکیل ستاد آمایش سرزمین ولی آباد و صالح آباد به عنوان امری ضروری و همکاری با دستگاه های مرتبط، تشکیل ستاد مدیریت اراضی اراضی کشور 90 هکتار، تشکیل ستاد ممیزی املاک شهرستان، تملک خانه تاریخی محسنی، تشکیل حساب مشوق عوارض با 40 درصد تخفیف، تایید مجوز خرید سه خودروی شاسی بلند آتش نشانی، صدور مجوز خرید. دوربین های نظارتی در سطح شهر، افزایش بودجه شهرداری برای اجرای طرح هوشمندسازی ناوگان اتوبوسرانی و تصویب تخصیص تسهیلات بانک مهر به غرفه داران شهرداری به عنوان یکی از مصوبات و تصمیمات شورای شهر ششم شهر اراک طی شش ماه گذشته در نظر گرفته شد. ماه ها.

وی با اشاره به کمک به تیم های ورزشی شهر گفت: شورای شهر رویکرد فرهنگی و اجتماعی دارد و از این حیث برای تحقق وعده های خود به باشگاه هایی که به دنبال جذب نوجوانان و استعدادهای واقعی هستند کمک مالی کرده است. “

وی بیان کرد: در مجموع 165 مصوبه در مدت مذکور به تصویب رسید که علاوه بر مصوبات مذکور، توسعه دره گردو، پارک شهید باهنر و بام اراک در نظر گرفته شده و اعتبارات لازم برای آنها در نظر گرفته شده است.

رئیس شورای شهر اراک با تاکید بر اینکه شورا شعار نمی دهد، گفت: برنامه ای برای سال 1400 تدوین شده که باید با آن پیش برویم. شورا و شهرداری فقط در حدود اختیارات ذاتی خود عمل می کنند.

وی درباره پروژه های عمرانی اراک گفت: وقتی سه پروژه به خطر می افتد، نمی توان با نظر شخصی برای آنها زمان تعیین کرد و بدون کار فنی و کارشناسی روزشمار ثبت کرد. پروژه میدان مقاومت زودتر از موعد مقرر به اتمام می رسد و قبل از عید نوروز به بهره برداری می رسد و البته پروژه سه راهی خمینی در برنامه های امسال نبوده و محور کار در سال آینده پروژه میدان امام حسین(ع) خواهد بود.

رئیس شورای شهر اراک با بیان اینکه نظارت رسانه ای مستلزم حقوق شهروندی است و کمک به شهرداری و شورا ضروری است، گفت: اگر روزی 5 بار مسائل زیست محیطی و میزان آلایندگی را رعایت کنیم جوابی نخواهیم گرفت. تا به امروز ادامه دارد، بنابراین رسانه ها در این موارد نیز باید مطالبه گر باشند.

وی در خصوص مرگ شیر یکی از کارکنان باغ وحش اراک گفت: پرونده همچنان در دست بررسی است اما برای تامین معاش خانواده وی تلاش شده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.