پاسخ وزارت صمت به توئیت یکی از نمایندگان مجلس

[ad_1]

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در پی انتشار توییتی از سوی یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، توضیحاتی را برای شفاف سازی افکار عمومی و اطلاع رسانی به مردم ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، در این پاسخ آمده است: پس از انتشار توییت سیدناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پانزدهم بهمن ماه 1400 توضیحاتی از سوی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران جهت شفاف سازی افکار عمومی و آگاهی عمومی به شرح ذیل ارائه می گردد:

برای برنامه ریزی و عرضه خودروهای برقی سبک، طرح اجرایی حمایت از تولید 15000 خودروی سواری برقی و هیبریدی بر اساس خط چهارم محور چهارم وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 1399 تدوین و در حال اجراست.

همچنین بسته حمایتی پیشنهادی دولت با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت در سال 1399 تدوین و تصویب شد و در حال حاضر خودروسازان فردا و کرمان خودرو اقدامات لازم را برای بهره‌برداری از موارد فوق‌الذکر در دستور کار خود دارند. مصوبه با هماهنگی این سازمان.

در زمینه طراحی و توسعه خودروهای برقی فعالیت های زیر توسط شرکت های ملی خودروسازی در حال انجام است که مهمترین آنها عبارتند از:

خودروی برقی تارا توسط شرکت ایران خودرو

خودروی برقی شاهین از شرکت سایپا

_ ماشین برقی شرکت مینا

اتوبار برقی شرکت شتاب (مینا و عقاب افشان)

اتوبوس برقی شرکت ایران خودرو دیزل

لازم به توضیح است در زمینه تولید موتورسیکلت برقی با توجه به فعالیت بیش از 20 شرکت تولیدی در این حوزه و ترغیب عموم مردم به استفاده از موتورسیکلت های برقی، برنامه حمایت از تولید 50 هزار موتورسیکلت بر اساس خط چهارم وزارت صنعت معدن و تجارت در سال 1399 توسعه یافته و در مرحله اجرا می باشد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.