وزش باد شدید و بارش برف در برخی استان ها

[ad_1]

سازمان هواشناسی کشور نسبت به تشدید سامانه بارشی هشدار زرد داد.

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد به سامانه بارشی در کشور اشاره کرد و گفت: بارش برف و مه و وزش باد نسبتا شدید در نیمه جنوبی اردبیل، ارتفاعات استان های گیلان، غرب مازندران، قزوین، البرز، زنجان و تهران. احتمال دارد این تشدید فعالیت در روز پنجشنبه (14 فروردین) صورت گیرد که لغزندگی جاده ها، وقفه در تردد، کولاک در مسیرها و تپه های کوهستانی، مه و کاهش دید دور از انتظار نباشد و لذا تجهیز خودروها به ایمنی و گرمایش توصیه می شود. داشتن تجهیزات زمستانی از قبیل زنجیر چرخ در جاده های برفگیر، سوخت کافی، آماده سازی دستگاه های اجرایی برای برف روبی در دره های برفگیر، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی، بدون وقفه در حاشیه رودخانه ها و رودخانه ها.

این سازمان همچنین به تشریح سامانه دوم (افزایش گرادیان فشار) پرداخت و این افزایش را از روز پنجشنبه (14 فروردین) تا جمعه (14 فروردین) اعلام کرد که وزش باد شدید در مناطق مستعد با گرد و غبار و دید کاهش می یابد.

بر اساس این اطلاعیه، روز پنجشنبه استان‌های اصفهان، مرکزی، قم، غرب یزد و شمال فارس درگیر خواهند شد و روز جمعه استان‌های قم، تهران، سمنان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اصفهان، یزد، نیمه شمالی فارس و کرمان درگیر خواهند شد. درگیر، با گرادیان فشار.

بر اساس این هشدار، احتمال خیزش گرد و غبار، کاهش دید، کاهش کیفیت هوا، شکستگی درختان و پژمرده شدن نهال ها و آسیب به سازه های موقت از جمله چادر، گلخانه و تابلوهای تبلیغاتی برای جلوگیری از جابجایی در جاده ها و مسیرهای شنی، استحکام سازه ها، و عدم تردد پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان های ناتمام و همچنین حفاظت از محصولات کشاورزی توصیه می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.