وزارت ارشاد رسما اعلام کرد: فیلم مهرجویی در نوروز اکران نمی شود

[ad_1]

«فیلم «لمینور» ساخته داریوش مهرجویی برای دریافت پروانه نمایش مشکلی ندارد اما این فیلم فعلا در نوروز اکران نمی شود و با تعامل تهیه کننده پروانه نمایش فیلم به زودی اکران می شود.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی؛ محمدرضا فرجی با عنوان این مطلب افزود: فیلم «لمینور» از نگاه سازمان سینمایی مانعی برای دریافت پروانه نمایش نیست این فیلم دو سال پیش پروانه نمایش خود را دریافت کرد و اکنون اعتبار آن به پایان رسیده است.
به گفته مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایشگاه های سازمان سینمایی؛ «لامینور» مشکلی برای مجوز ندارد. این فیلم به زودی بررسی و خلاصه خواهد شد.
وی در عین حال گفت: این فیلم در حال حاضر در نوروز اکران نمی شود و با تعامل تهیه کننده پروانه نمایش فیلم به زودی صادر می شود.

چندی پیش انجمن کارگردانان سینما و انجمن تهیه کنندگان و کارگردانان برای اکران نوروزی «لمینور» بیانیه ای نوشتند.

شورای صنفی در هفته های اخیر از نمایش هفت فیلم از آثار نوروزی 1401 خبر داده است که فیلم «لمینور» ساخته داریوش مهرجویی از جمله آنهاست. اما سازمان سینمایی با تاکید بر اینکه فهرست باید پروانه نمایش داشته باشد، بر لغو پروانه نمایش تاکید کرد و گفت: تاریخ اکران فیلم مهرجویی از دولت قبل به پایان رسیده است.

اگرچه مدیرعامل سازمان سینمایی اعلام کرد که این فیلم در شورای پروانه نمایش در مرحله بازبینی قرار دارد، اما زمزمه هایی مبنی بر حذف این فیلم از اکران نوروزی به گوش می رسید اما در نهایت به طور رسمی اعلام شد که فیلم مهرجویی روی آنتن نیست آغاز نوروز

متن بیانیه دو مرکز سینمایی به شرح زیر است:

«داریوش مهرجویی چشم و چراغ سینمای ما، بزرگ ما و پیشگام همه کارگردانان و سینماگران و نشان و اعتبار همه سینمای ایران است. ما به عنوان انجمن کارگردانان فیلم ایران و انجمن تهیه کنندگان/کارگردانان فیلم ایران ، ما معتقدیم نمایشگاه و عرصه تئاتری که با محدودیت ها و تنگناهای ذهنی چه از طرف دولت و چه از طرف علاقمندان نمی تواند آثار این سینمای بزرگ را به نمایش بگذارد شایسته عنوان صحنه سینمای ایران را ندارد و می تواند فقط یک عرصه انتفاعی در نظر گرفته شود.

ما خواهان اکران بی قید و شرط فیلم لامینور در نوروز امسال هستیم.

«لمینور» بیست و هفتمین ساخته داریوش مهرجویی با بازی علی نصیریان، پردیس احمدیه، سیامک انصاری، بیتا فرهی، علی مصفا، مهرداد صدیقیان، بهناز جعفری، کاوه آفاق، امرالله صابری، رضا داودنژاد، دیبامک زاهدی، سیا رضا شهبانی نوری، شراره رنجبر، محمدجواد جعفرپور، مهرنوش ذوالفقاری، محمدهادی عطایی، مهدی مرتضایی، یاسمن کوزه گر، هومن بهزادی، شیدا مودب، حنا وارسته، سبحان خسروی، احمد یاوری، فرهاد ریش فراحم سفیدی، فیلم علی فرهاد ریش فراحیمی “لمینور”.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.