ورود 1.5 میلیون مسافر نوروزی به لرستان

[ad_1]

ایسنا/ لرستان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان از ورود یک میلیون و 500 هزار مسافر نوروزی به استان در پنجمین روز تعطیلات خبر داد.

دکتر در ضمن تبریک سال نو. احمدرضا دالوند با بیان اینکه تا 5 فروردین 87 یک میلیون و 532 هزار مسافر نوروزی وارد لرستان شده اند، گفت: از این تعداد حدود 135 هزار مسافر در خرم آباد اسکان یافته اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ظرفیت استان حدود 20 هزار تن در روز است، افزود: با توجه به حضور گسترده و بیش از ظرفیت مسافر در استان، با تلاش دانشگاه لرستان، خوابگاه های دانشجویی نیز به این ظرفیت اضافه شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار از تشکیل گشت مشترک دائمی شهرستان و میراث فرهنگی خبر داد و بیان کرد: افرادی که شب ها در اماکن یا پارک های گردشگری پارک می کنند توسط این گشت ها راهنمایی می شوند.

وی با بیان اینکه تاکنون مجموعه فرهنگی تاریخی فلک الافلاک به عنوان پنجمین اثر تاریخی پربازدید کشور از نظر آمار بازدیدکنندگان شناخته شده است، گفت: تاکنون 67 هزار و 900 نفر از این مجموعه بازدید کرده اند.

دالوند با اشاره به آمار و تصادفات جاده ای در استان گفت: متاسفانه تاکنون 7 فقره تصادف در استان داشته ایم که منجر به فوت 7 نفر از هموطنان عزیز در صحنه تصادف شد که 36 درصد کمتر از در سال گذشته.”

وی با اشاره به افزایش 32 درصدی مجروحان افزود: بر اساس گزارش ارائه شده در سال جاری 57 مصدوم داریم که منجر به مصدومیت 71 نفر شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی در بخشی دیگر از سخنان خود روند خوب بین دستگاه ها و پیگیری و پیگیری آنها در ستاد هماهنگی خدمات گردشگری را برشمرد و گفت: هر شب در جلسه ای با استاندار محترم، ادارات از عملکرد خود گزارش می دهند.» ضروری تلقی می شود.

وی با اشاره به وضعیت اماکن گردشگری استان افزود: برخی از مناطق گردشگری مانند آبشار بیشه و نوژیان مشکلات زیرساختی دارند که تصمیم گرفته شد خدمات بهداشتی و درمانی به این مجموعه های گردشگری اضافه شود.

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.