ورود جدی شهرداری تهران به موضوع عدالت فضایی در تهران با رونق ساخت و ساز

[ad_1]

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از ورود جدی مدیریت شهری به موضوع اجرای عدالت فضایی در تهران با رونق ساخت و ساز در پایتخت خبر داد.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا صارمی با بیان اینکه شهرداری تهران در دوره جدید مدیریت شهری با رویکرد رونق ساخت و ساز در پایتخت ورود جدی به موضوع توزیع عدالت فضایی در تهران دارد، افزود: ضوابط، طرح های توسعه، کمیسیون های ماده 5 و غیره. در شهرداری تهران باید به گونه ای ساخته شود که شهروندان به راحتی به سمت تخریب و نوسازی بافت های فرسوده سوق داده شوند، اما این به دلیل چالش هایی است که در سال به وجود می آید.

وی با اشاره به کاهش صدور پروانه ساختمانی در 4 سال گذشته ادامه داد: آمارها نشان می دهد صدور پروانه از 34 هزار واحد در سال های گذشته به 5 هزار واحد در سال افزایش یافته است. لذا معاونت معماری و شهرسازی در این زمینه در نظر دارد این روند را به شرایط مناسب و ایده آل بازگرداند.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: عملکرد برنامه ریزی شهرداری تهران در حوزه شهرسازی و معماری باید به گونه ای باشد که بتوانیم به تولید 150 هزار واحد مسکونی در سال دست پیدا کنیم زیرا در شرایط عادی شهر تهران به تولید 150 هزار واحد مسکونی نیاز دارد. واحدهای مسکونی در سال

وی با اشاره به تاخیر 8 ساله شهر تهران در حوزه ساخت و ساز تاکید کرد: سیاست ها و برنامه های شهرداری تهران در حوزه عمران شهری برای رونق ساخت و ساز در تمامی مناطق شهری است.

به گفته صارمی رویکرد معاونت معماری و شهرسازی این است که در مناطقی که تمایل به سرمایه گذاری و ساخت و ساز کم است و در مواجهه با بافت فرسوده و ناکارآمد بیشتر است و در نهایت سودآوری ساخت و ساز کمتر می شود. شهرداری تهران باید با ارائه تسهیلات و مشوق ها سازوکاری را فراهم کند تا میزان ساخت و ساز و مشارکت سرمایه گذاران در این مناطق افزایش یابد.

به گزارش سایت شهر، وی همچنین افزود: یکی دیگر از مهمترین برنامه های مدیریت شهری در حوزه شهرسازی و معماری، رونق عدالت فضایی در مناطقی است که در سال های اخیر توسعه کمتری به خود دیده اند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.