واگذاری قرارداد و نقاط قوت شرکت

[ad_1]

یکی از اعضای شورای عالی شوراهای اسلامی کار با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف نیروهای پیمانی و شرکتی گفت: امیدواریم در سال جاری تکمیل شود.وی همچنین از کارگران خواست که برگه موافقت نامه را بدون پرداخت وجه از کارفرما امضا نکنند. .

علی اصلانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در سال گذشته اعضای شورای عالی کار در تعیین دستمزد 1401 همکاری و حمایت موثری از خود نشان دادند و افزایش خوبی در حقوق کارگران رخ داد که قابل تقدیر است.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه جامع روابط کار گفت: چند سال پیش بخشنامه ای از سوی وزارت کار صادر شد که کارفرمایان قراردادهای کاری خود را در سامانه ثبت می کنند اما چه تعداد از کارفرمایان این کار را انجام داده اند و چرا بر این موضوع نظارت نمی شود. بودن؟

یکی از اعضای شورای عالی شوراهای اسلامی کار تصریح کرد: وقتی نظام جامع روابط کار وجود دارد چرا از آن استفاده نکنیم؟ در صورت نظارت و استفاده از سامانه، 90 درصد شکایات با شفافیت در دفاتر ثبت احوال جمع آوری می شود.

اصلانی با اشاره به رای دیوان عدالت اداری درباره تسویه حساب کارگران گفت: این تصمیم یکی از تصمیمات تاثیرگذار در تسویه حساب کارگران بود و بر همین اساس دیوان عدالت اعلام کرد که موافقت نامه های سفید نباید توسط هیئت های حل اختلاف بدون سند پذیرفته شود.

نماینده کارگران در هیأت حل اختلاف افزود: قبلاً وقتی کارگری وارد انبار یا کارخانه می شد، با او قرارداد سفید می بستند و قبل از شروع به کار از او اثر انگشت و امضا می گرفتند و بعد از دو یا سه ماه اخراج می شد. او جرات شکایت از کارفرما را نداشت چون مدارک امضا و اثر انگشت او بود اما با حکم دادگاه سوء استفاده از کارگران متوقف شد و ما در هیئت حل اختلاف برگه حل و فصل را حذف کردیم که کارفرما را می پذیریم اما سند پرداخت می خواهیم خوشبختانه ، با این رای هیچ کارفرمایی نمی تواند برگه سفید امضا شده توسط نیروی کار بگیرد یا کارگر را مجبور به امضای برگه عدم پرداخت کند.

رئیس شورای اسلامی کار استان البرز همچنین بر لزوم تعیین تکلیف نیروهای پیمانی و شرکتی تاکید کرد و گفت: اگر مجلس انقلاب بخواهد میراث و بقایای و صلاحیت هایی از خود بر جای بگذارد، این وظیفه نیروهای پیمانکاری و شرکتی است.

وی گفت: بسیاری از نیروهای قراردادی سابقه کار در ادارات و مجتمع ها را دارند اما هنوز تعیین تکلیف نشده اند، لذا از دولت می خواهیم با حمایت مجلس تغییر وضعیت و تعیین تکلیف به نیروهای پیمانی و شرکتی داشته باشد.

این مسئول کار گفت: برخی نیروها در شهرداری ها مشغول به کار هستند که برای ارائه خدمات قرارداد دارند. یک نفر فضای سبز را گرفته و نیروهایشان مشغول کار هستند و مشکلی ندارند اما چندین شرکت برق هستند که برای تامین 100 نفر در یک مجموعه قرارداد می بندند اما این نیروهای شرکتی حداقل مزایا و حقوق قانونی را ندارند و باید تبدیل به یک موقعیت

اصلانی گفت: گروه دیگر نیروهایی هستند که سال ها به صورت قراردادی مستمر کار می کنند اما هنوز تغییری در وضعیت ایجاد نکرده اند. انتظار ما این است در استخدام مستمر باید قرارداد دائم با نیروی کار منعقد شود و انتظار داریم در سال جاری تعیین تکلیف نیروهای قراردادی و شرکتی انجام شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.