هیئت حاکمه افغانستان وظیفه ضمانت سفارت و نمایندگی های ایران در این کشور را بر عهده دارد

[ad_1]

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به تجمعات در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل و سرکنسولگری کشورمان در هرات، بر تضمین امنیت کامل سفارت جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد. در هرات و همکاران شهرهای افغانستان مسئولیت نهایی هیئت مدیره است.

به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه درباره تجمعات در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل و سرکنسولگری کشورمان در هرات و سنگ اندازی های پراکنده یاد کرد. مسئولیت نهایی هیئت حاکمه افغانستان است. وی با صیانت از امنیت اماکن دیپلماتیک تاکید کرد: امنیت کامل سفارت و نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در هرات و سایر شهرهای افغانستان باید به طور کامل تامین و تضمین های لازم برای فعالیت ایمن این نمایندگی ها فراهم شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به روابط عمیق تاریخی و چندوجهی دو ملت ایران و افغانستان و دهه ها مهمان نوازی محترمانه مردم افغانستان از مردم افغانستان، نسبت به توطئه گران و ایران و افغانستان هشدار داد.

خطیب زاده تاکید کرد: متأسفانه کلیپ ها و کامنت هایی با هدف ایران یا افغانستان هراسی منتشر می شود که با هدف تحریک احساسات مردم دو کشور، هوشیاری بیشتر مردم و مسئولان دو کشور را می طلبد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تصریح کرد: با سفیر و مسئولان نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان در تماس مستمر هستیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.