نقش خدمات نظام وظیفه در اقتصاد دانش بنیان

[ad_1]

از زمان آغاز خدمت اجباری در ایران، بحث ارتقای خدمت نظام وظیفه و استفاده صحیح از سرمایه انسانی بسیار مورد بحث بوده است. با توجه به نقش سرمایه انسانی در اقتصاد دانش بنیان، محققین در یک مطالعه، هنگام بررسی طرح های نظام خدمات تخصصی، مدل خط مشی حمایت از نیروی انسانی نوآور شرکت های دانش بنیان را در برنامه نظام خدمات تخصصی طراحی کردند. . .

به گزارش ایسنا، از زمان آغاز خدمت اجباری در ایران، بحث ارتقای خدمت نظام وظیفه و استفاده صحیح از سرمایه انسانی بسیار مورد بحث بوده است. از جهاتی تغییر رویکرد نظامی از اجباری به «ارتش حرفه ای» مورد توجه قرار گرفت و گاه بهبود استفاده از نیروی کار یا آموزش سربازان در دستور کار قرار گرفت.

اقتصاد دانش بنیان موضوعی است که در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. در اقتصاد دانش بنیان یکی از مهمترین بخشها وجود نیروی کار نوآور است و در گزارش بانک جهانی به عنوان یکی از چهار رکن اصلی توسعه اقتصاد دانش بنیان معرفی شده است. شرکت‌های دانش‌بنیان شرکت‌هایی هستند که ماهیت فکری دارند و در آن‌ها نقش سرمایه فکری برجسته است و بیشتر سرمایه انسانی آن‌ها را افراد دارای تحصیلات عالی و صلاحیت‌های تخصصی و حرفه‌ای تشکیل می‌دهند. به همین دلیل شرکت های دانش بنیان را «سازمان های فرد محور» می نامند.

با توجه به اهمیت نیروی انسانی با استعدادهای برتر و لزوم بهره برداری مناسب از ظرفیت این نخبگان، به مرور زمان سازوکارهای مختلفی برای بکارگیری این افراد در خدمت نظام وظیفه اندیشیده شده و به مرور زمان از روش های مختلف مورد توجه قرار گرفته است. دیدگاه ها و نهادهای مختلف در این کشور با توجه به اهداف خود این موضوع را دنبال کرده اند.

در ایران شش طرح نظام وظیفه تخصصی مربوط به استخدام افراد با استعداد بالا وجود دارد. این طرح ها عبارتند از: «کسری خدمات پروژه تحقیقاتی»، «فرماندهی در سازمان‌های دولتی»، «طرح محاسبه خدمات نخبگان دانشگاهی»، «طرح محاسبه خدمات نخبگان فناوری»، «طرح محاسبه خدمات برای افراد مقیم خارج از کشور» و «فرماندهی در شرکت‌های دانش‌بنیان» این است.

نقش خدمات نظام وظیفه در اقتصاد دانش بنیان

با توجه به اهمیت به کارگیری افراد با استعدادهای ویژه در سیستم نوبت دهی، محققان در یک تحقیق به بررسی طرح های مختلف این سامانه پرداخته و از طریق مصاحبه با صاحب نظران این حوزه، آن طرح ها را از دیدگاه های مختلف مورد ارزیابی قرار دادند.

اطلاعات لازم برای این مطالعه از طریق مصاحبه با نمایندگان نهادهای دولتی (کل نیروهای مسلح، بنیاد و مرکز نخبگان نیروهای مسلح، بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری)، کارکنان و مدیران دانش بنیان و فناوران. و متخصصان بهره مند از تسهیلات و نیز واسطه ها، صندوق های مالی و کارگزاران جمع آوری شدند.

در این پژوهش، برنامه تسهیلات سامانه خدمات کارشناسی مبتنی بر تسهیلات به صورت موردی مورد بررسی قرار گرفت و محققین مدل خط مشی حمایت از نیروی انسانی نوآور شرکت های دانش بنیان را در برنامه سامانه خدمات خبره طراحی کردند.

برنامه ملی نظام کار مهارتی شرکت های دانش بنیان یکی از مهم ترین برنامه های سیاست گذاری در سطح ملی است که به طور گسترده در بین شرکت های دانش بنیان پوشش داده می شود. در کشور.

بر اساس یافته های این پژوهش، به کارگیری افراد با استعداد بالا در ساختار نظام وظیفه ایران، در مجموع به دو نسل مختلف تقسیم می شود. در نسل اول بر استفاده از ظرفیت علمی افراد در حل مشکلات نظامی و حکومتی تاکید شد و سعی شد از ظرفیت افراد تحصیلکرده به نحو شایسته استفاده شود. در این نسل تمرکز بر صلاحیت های علمی افراد است و صلاحیت فناورانه در نظر گرفته نشده است. در نسل دوم که بر استفاده از توان نخبگان فناور و شایستگی همزمان فرد و شرکت بر اساس استفاده از شرکت های دانش بنیان تاکید دارد، اگرچه سازمان های دولتی و نظامی مستقیماً افراد با استعداد بالا را به کار نمی گیرند. مزایای این فرآیندها به طور غیرمستقیم اقتصادی و در نتیجه قدرت اجتماعی و نظامی است.

در این پژوهش، پس از بررسی طرح‌های اجرا شده برای بکارگیری مستعدترین افراد در سامانه کشیک، مدل خط‌مشی طراحی شد. این مدل خط مشی دارای شش محور اصلی است: «شناسایی شرکت‌های واجد شرایط»، «سیستم شناسایی و ارزیابی موضوعات خط‌مشی»، «تعریف و تصویب پروژه‌ها»، «نظارت و ارزیابی عملکرد»، «هماهنگی حاکمیتی و نهادی»، نهادسازی و نهادی واسطه است.

در بررسی های این پژوهش آمده است که طرح های پروژه برای محاسبه خدمات و سفارشات در شرکت های دانش بنیان به دلیل حضور چندین نهاد و ایجاد فرآیندها و نهادهای مختلف در کوتاه مدت عملکرد نسبتاً قابل قبولی داشته است.

محققین این تحقیق می گویند: به نظر می رسد توجه به تمامی معیارهای علمی و فناوری مستعدترین افراد و همچنین نیاز به دیدگاه مشترک فرد و شرکت برای شناسایی، ارزیابی افراد و تعریف پروژه می تواند دارای تاثیر بر اثربخشی پروژه. با این حال، استفاده از نهادهای واسطه مانند زیرساخت آنلاین، شبکه قضات و کارشناسان، شبکه کارگزاران بررسی و اجرا و همچنین صندوق های مالی می تواند فرآیندهای موجود را تسهیل کند.

محققان معتقدند که نیاز به شناسایی و ارزیابی افراد و شرکت های متمایز و همچنین تقویت استاندارد نظارت بر عملکرد ذینفعان از طریق واسطه هایی مانند عوامل نظارت و ارزیابی خصوصی و شبکه ای از قضات و مشاوران فنی وجود دارد. همچنین ایجاد هماهنگی بین نهادهای حاکمیتی و بخش‌های حاکمیتی، طراحی سیستم حاکمیتی مناسب و استفاده از زیرساخت‌های فناوری، تأثیر جدی در توسعه این مدل سیاستی خواهد داشت.

محققان می‌گویند یکی از مهم‌ترین بخش‌های برنامه‌های موجود که نادیده گرفته شده است، نحوه تعامل افراد مستعد با سازمان‌ها یا شرکت‌های دارای پروژه‌های اولویت‌دار است. به همین دلیل توسعه بیشتر سیستم های ارتباطی در هواپیماهای فرماندهی در شرکت های دانش بنیان و پروژه های حسابداری خدماتی در شرکت های دانش بنیان ضروری است.

همچنین انجام پروژه های اولویت ملی در این پروژه ها ضروری است و برای این امر ابتدا باید فهرست پروژه های اولویت ملی تعیین و اطلاع رسانی شود تا نخبگان کاندید با هماهنگی دبیرخانه کل پروژه محاسبه خدمت خود را انجام دهند. ستاد کل نیروهای مسلح.

به گفته این محققان؛ در سال های اخیر با توجه به کاهش تعداد موظف به نظر می رسد ظرفیت های پیش بینی شده در این طرح باید مورد بازنگری قرار گیرد، بنابراین لازم است به تداوم این طرح با وجود کاهش وظیفه در سالهای اخیر.

در انجام این پژوهش میثم نریمانی، سید محمد صاحبکار خراسانی و محمد خادمی; پژوهشگران مؤسسه فناوری و مطالعات خادمی ایمان; دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت از دانشگاه صنعتی شریف با هم شرکت کردند.

نتیجه گیری این پژوهش در زمستان 1400 در قالب مقاله ای علمی با عنوان «الگوی سیاست حمایت از منابع انسانی نوآور بنگاه های دانش بنیان در برنامه سامانه خدمات تخصصی» در فصلنامه علمی-پژوهشی علم و فناوری منتشر شد. سیاست .

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.