نصرالله: ما هیچ سرباز یا تجربه ای در اوکراین نداریم

[ad_1]

دبیرکل حزب الله لبنان حضور نیروهای حزبی یا کارشناسان نظامی در اوکراین را تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری المنار، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در دیدار سالانه خود با اعضای سازمان پیشاهنگی امام مهدی (عج) درباره تحولات اوکراین گفت.

وی گفت: در مجموع در مورد جنگ کنونی اوکراین تنها دو نکته وجود دارد و ما همیشه گفته ایم که دولت لبنان باید این موضوع را پیگیری کند تا از آن درس بگیرد. امروز باید از دولت لبنان بخواهیم کمیته ای فوق العاده تشکیل دهد، زیرا پیامدهای این جنگ به لبنان و منطقه وارد شده است.

وی افزود: از آنجایی که جنگ اوکراین بر نیازهای اولیه لبنان و تولید نفت در کنار مواد غذایی مانند نان، روغن و گندم تأثیر گذاشته است، این امر مستلزم تشکیل کمیته ای از سوی دولت لبنان برای بررسی این موضوع است. امروز کشورهای بزرگ دنیا که مشکلات ما را ندارند، کمیته فوق العاده ای را برای بررسی پیامدهای این جنگ به ویژه در بخش غذا تشکیل داده اند و دولت لبنان نیز باید این کار را انجام دهد.

وی ادامه داد: نکته دیگری نیز وجود دارد که چند روز پیش در برخی از شبکه های لبنانی مطرح شد، اما تشخیص ما این بود که این شبکه شایسته اظهار نظر درباره این خبر نیست، البته امروز برخی از شبکه های ماهواره ای عربی خارج از لبنان خبرساز هستند. به شبکه های مذکور در لبنان واگذار و به ستاد کل ارتش اوکراین واگذار شد. شبکه های ماهواره ای عربی مدعی شدند که نیروهای حزب الله و کارشناسان نظامی در حال حاضر در اوکراین حضور دارند و به دلیل تجربه جنگ شهری در کنار نیروهای روسی در جنگ شرکت می کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان در واکنش به این خبر جعلی تاکید کرد: امروز صحت چنین اخباری را قاطعانه تکذیب می کنم، این اخبار کذب بی اساس و کذبی است که صحت ندارد. هیچ عضو حزب الله و هیچ نیروی نظامی و تخصصی حزب الله در اوکراین وجود ندارد.

وی افزود: در روزهای آینده شاهد خواهیم بود که شبکه های ماهواره ای عربی و رسانه ها و شبکه های اجتماعی وابسته به آنها عبارت دخالت حزب الله در جنگ اوکراین را تیتر بزنند، در هر صورت به انتشار بیانیه های تکذیب کننده در این زمینه ادامه خواهیم داد، اما امروز می خواهم تاکید کنم که این خبر بی اساس و شایعه و دروغ است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.