نرخ برآورد سند بهتر از نمایش است

[ad_1]

سرپرست معاونت امور استان های سازمان صدا و سیما در مراسم نکوداشت مستندسازان اصلی مراکز استان ها گفت: افزایش مشارکت معاونت استان ها در حوزه تولید و بودجه مجریان معتبر ضروری است. مراکز اسناد در سال آینده.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان های سازمان صدا و سیما، در مراسمی که با حضور رئیس و مدیران کل مراکز و مدیران این معاونت برگزار شد، مستندسازان منتخب سمنان همدان، از مراکز کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه و ایلام تجلیل شد.

محمدمهدی رحمتی در ابتدای این مراسم با اشاره به اینکه دو رویکرد اصلی سازمان صدا و سیما در دوره جدید عدالت خواهی، بسط و هویت گرایی است، گفت: بله.

وی با اشاره به اینکه اولین جلسات در معاونت امور استان ها با حضور مستندسازان مراکز برگزار شد، خاطرنشان کرد: در دوره جدید تولید مستندهای فاخر از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است.

سرپرست معاونت امور استان های صدا و سیما به پیوند هویت اجتماعی با عدالت و حفاظت از محیط زیست اشاره کرد و گفت: امیدواریم شاهد فعالیت های بیشتر در این حوزه باشیم.

وی در عین حال ضرورت تامین نیازهای مالی تولیدات مستند را برشمرد و اظهار داشت: رابطه برآوردهای انجام شده در مراکز مستندسازی با آنچه که باید باشد رعایت نشده و می توان گفت بودجه کمی در نظر گرفته شده است. در اختیار مراکز قرار می گیرد، اما در عین حال وضعیت تولید مستند در مراکز بهتر از میزان تخمین زده شده در حوزه فرافکنی است، هرچند هنوز با آنچه مورد نظر بود فاصله دارد.

رحمتی ادامه داد: بر این اساس لازم است مشارکت معاونت استان ها در حوزه تولید و بودجه فاخر مستند مراکز در سال آینده افزایش یابد. استعدادیابی و توزیع مناسب امکانات ساخت مستند نیز وظیفه مدیران کل استان هاست. از سوی دیگر یکی از مشکلات رسانه ها وجود خطوط قرمز ناشناخته است که سعی می کنیم موانع را در حوزه مستند به حداقل برسانیم.

***

مکرمه آقایی مسئول هماهنگی تولید برنامه های مستند صدا و سیمای مرکز استان در بخشی دیگر از این مراسم با تاکید بر توجه به همه ابعاد مستندسازی اثربخش تصریح کرد: تقویت مستند پژوهی موضوعی جدی است. در نظر گرفته شود.

***

حجت طاهری تهیه کننده مستند «غم» ساخته کهگیلویه و بویراحمد و برنده سیمرغ بلورین جشنواره فجر امسال بر لزوم حفظ جنگل ها و مراتع استان به عنوان میراث ملی تاکید کرد. تخریب و در این میان مستند «سوگ» اثری واقع گرایانه در ژانر واقعیت اجتماعی است که داستان غم انگیز ویرانی جنگل های زاگرس را روایت می کند.

وی ادامه داد: در چهلمین جشنواره فجر سیمرغ بلورین این اثر در هشت سال گذشته و در سطح استانی بی سابقه بود.

***

مهدی نورمحمدی کارگردان مستندهای «آواز کوچولو» و «پرندگان ایلام» استان ایلام نیز گفت: این اتفاق می افتد.انتخاب پنج استان در حوزه تولید مستند نشان می دهد که پویش استانی در حوزه مستند راه اندازی شده است. تولید مستند لوکس در کشور

وی با بیان اینکه از سال 92 که آخرین سیمرغ ساخت مستند «در پناه بلوط» به استان ایلام اعطا شد، گفت: مراکز آنچنان که باید مورد توجه قرار نگرفتند.

***

بهمن ابراهیمی کارگردان مستند «آق گل» همدان نیز در سخنانی گفت: همانطور که همکارانم تاکید کرده اند باید اعتبار مالی بیشتری در اختیار مراکز قرار گیرد تا علاوه بر توجه مستندسازان به دو سوال مهم خلاقیت و تحقیقات، شاهد تحولات جدیدی در این زمینه هستیم مستند باشید.

***

کامران جاهدی کارگردان مستند «تفنگ برادرم» از استان کرمانشاه نیز با اشاره به سختی های تولید مستند به ویژه در استان ها خاطرنشان کرد: خارجی شوید تا در این مدت حمایت کافی از هنرمندان و مستندسازان صورت گیرد.

***

مهدی ایمانی شهمیری کارگردان مستند «پریزاد» سمنان در مراسم تقدیر از مستندسازان برگزیده استانی گفت: ظرفیت مستندسازان مراکز بارها به اثبات رسیده است و آنچه در حال حاضر به آن نیاز داریم اعتماد بیشتر مستندسازان است. مدیران چون ایده های زیادی وجود دارد که اگر به آنها توجه شود، پتانسیل تبدیل شدن به مستندهای فاخر ملی و بین المللی را دارند.

***
سید عباس فاطمی رئیس مرکز سیمای استان ها و مدیران کل مراکز کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، سمنان، همدان و کرمانشاه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه تولید مستند و محتوای آن ارائه کرد. آثار.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم و با حضور قائم مقام، مدیران کل مراکز کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، کرمانشاه، همدان و سمنان، مدیر مرکز و مدیر هماهنگی تولید از پنج کارگردان حاضر در تلویزیون تجلیل شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.