نتیجه انتخابات کبدی پاسخی قاطع به حاشیه ها بود / ما به میدان ها وام گرفتیم

[ad_1]

رئیس فدراسیون کبدی گفت: نتیجه انتخابات پاسخ کوبنده ای از همه طرف بود.

عباس اورساجی در گفت وگو با ایسنا، درباره اردوهای تیم ملی کبدی مردان و زنان برای بازی های آسیایی 2022 گفت: به لطف خدا تاکنون 6 مرحله اردوی آقایان و 5 مرحله اردوی بانوان به پایان رسیده است. ششمین مرحله اردوی بانوان تا چند روز دیگر آغاز می شود. ما قبل از دور قبل کار را شروع کردیم چون مسابقات و لیگ ها به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد و باید یکی دو ماه زودتر کار را شروع می کردیم.

رئیس فدراسیون کبدی در خصوص بازی های تدارکاتی تیم های ملی گفت: دو سه استان می خواستند به مصاف عراق بروند که برای بازی تدارکاتی با تیم ملی مردان نیز برنامه ریزی شده بود. ما با چندین کشور دیگر تجارت می کنیم و قرار است با مالزی، سریلانکا، بنگلادش، کره و هند ملاقات کنیم. می خواهیم تا 5 جلسه تدارکاتی به خصوص در قسمت بانوان داشته باشیم.

وی درباره بازی های تدارکاتی تیم ملی ایران گفت: با کشورهای چین تایپه، مالزی، سریلانکا، کره، مالزی و هند مکاتبه داریم. آنها باید خواسته خود را بیان کنند. در حال حاضر سریلانکا و مالزی اعلام کرده‌اند که دو ماه دیگر برای میزبانی یا حضور در ایران برای دیدارهای تدارکاتی در دسترس هستند.

و یا در پاسخ به این سوال که آیا دوست دارید برای جلسات تدارکاتی بیشتر میزبان باشید یا مهمان؟ وی گفت: ما دو رویکرد داریم. به گفته این مربی، 40 درصد ترکیب مردان در بازی های آسیایی می تواند تغییر کند، بنابراین رفتن به خارج از کشور بار روانی بازیکنان جوانی را که تجربه خارج از کشور ندارند کاهش می دهد. این مسابقات کمک زیادی به بازیکنان خواهد کرد. اما چالش دیگری هم داریم که کمبود بودجه است.

وی گفت: ما که نمی توانیم یک تیم (12 نفره) را به محل تمرین ببریم باید حداقل دو برابر یعنی 24 بازیکن بفرستیم تا دستمان در معرض حریف نباشد. بنابراین با کادر فنی تیم های مردان و زنان باید حدود 60 نفر را به دیدارهای تدارکاتی اعزام کنیم. سفر مقدماتی به سریلانکا بیش از 1.5 میلیارد دلار هزینه سفر و هزینه های جانبی را شامل می شود. اگر سه سفر تدارکاتی را در نظر بگیریم با بودجه فدراسیون برابری می کند.

رئیس فدراسیون کبدی با درخواست از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش گفت: از یک سو باید جلسات تدارکاتی اعزام شود و از سوی دیگر با چالش مواجه خواهیم شد. ” درخواست من از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک این است که حمایت بیشتری کنند تا بتوانیم اردوهای تدارکاتی بیشتری داشته باشیم. ما رشته ای نیستیم که بگوییم اعزام شویم، شاید مدال بگیریم، کبدی که در زن و مرد طلا گرفت و مدعی مدال طلا شد، پس باید حمایت بیشتری شود.

اورساجی گفت: به نظر من باید کارگروهی در وزارتخانه و کمیته تشکیل می شد و ماه به ماه زمین های ورزشی رصد می شد و به نیازهای آنها رسیدگی می شد. شاید نتوان به سادگی پیش بینی کرد که کبد برنده مدال طلا می شود. باید از اردوها برای کسب مدال حمایت کرد، به خصوص اردوهایی که بودجه و امکانات کمتری دارند.

رئیس فدراسیون کبدی گفت: با برنامه پیش می رویم و اکنون در برگزاری اردوهای انتخابی از کشورهای دیگر جلوتر هستیم. در هر شرایطی و با کل بدهی اردوهای گزینشی را برگزار می کنیم. وظیفه من این است که اردوها را تا جایی که می توانم اداره کنم اما از وزارت ورزش هم می خواهم از بازی های آسیایی پیش رو حمایت نکند چون دیگر فایده ای ندارد.

اورساجی گفت: باید از یک سال پیش کار را برای بازی های آسیایی شروع کنیم، همین کار را کردیم اما با شرایط بسیار سخت. بیشتر اردوها اعتباری است و وضعیت مالی ما خوب نیست، اما از آنجایی که مسئولیت را پذیرفتم، به هر حال باید اردوها را حفظ کنم. من حتی اجازه نمی دهم تیم و بازیکنان متوجه این کمبودها شوند. تمام تلاشم را برای حفظ اردوها انجام دادم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون کبدی اسپانسر ندارد، گفت: اسپانسر با دیده شدن می آید اما رشته ما که به دلیل کرونا دو سال اجازه برگزاری مسابقات و لیگ را ندارد قطعا ندارد. یک حامی داشته باشید.” ستاد کرونا به دلیل درگیری شدید بازیکنان در این زمین اجازه کار به ما نداد. بدترین زمان پخش را در شبکه تلویزیون داشتیم. تمام روزها و ساعات خوب هفته به فوتبال و سایر رشته های توپ اختصاص دارد و در گذشته که مهربان بودیم، پنج شنبه و جمعه ساعت 9 صبح بود که باید جمعیت را برای دیدن جگر بیدار می کردیم. اینها در جذب اسپانسر موثر است.

وی با اشاره به حواشی پیش از انتخابات هپاتیت و ریاست وی بر فدراسیون جهانی هپاتیت گفت: نتیجه انتخابات پاسخی قاطع به تمام سوالاتی بود که مطرح شد. حداقل بزرگترین پاسخ به این سوال، تعداد آرا بود. قطعاً این مسائل را مطرح کردند تا من از انتخابات خارج شوم و نتوانستند با من و عملکردم رقابت کنند. مردم باهوش هستند، رؤسای هیئت ها و نمایندگان ورزشکاران، باشگاه ها، مربیان و داوران همه مودب هستند و عاقلانه و هوشمندانه بررسی می کنند و نظرشان را به دلخواه و با تخریب عوض نمی کنند. آنها به روشی هوشمندانه به مسائل نگاه می کنند و من فکر می کنم بالاترین پاسخ نتیجه انتخابات بود.

رئیس فدراسیون کبدی در پاسخ به این سوال که آیا زمان برگزاری انتخابات فدراسیون جهانی مشخص شده است یا خیر، گفت: تلاش کردیم تا قبل از انتخابات فدراسیون ایران، انتخابات فدراسیون جهانی برگزار شود اما برخی تخریب دوستان طولانی شد و کار را سخت کرد. ” . ما در حال کار روی آن هستیم و فکر می کنم زمان و مکان آن تا یکی دو هفته دیگر مشخص می شود. قرار است با برخی از روسای و اعضای هیئت مدیره فدراسیون جهانی جلسه ای داشته باشیم و در مورد آن تصمیم گیری کنیم.

وی در پایان گفت: از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تقاضا دارم به ورزش کبدی بیشتر توجه کنند. البته به جرات می توانم بگویم حتی اگر امکانات مالی هم نداشته باشیم، توانایی برگزاری اردوها را می بینیم. ما تمام تمرکز خود را به بازی‌های آسیایی معطوف کرده‌ایم و با تمام توان خود در میدان‌ها به بهترین شکل ممکن پیشروی می‌کنیم تا مردم را در بازی‌های آسیایی خوشحال کنیم و یک لحظه تاریخی دوباره در هانگژو داشته باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.