نبود مشوق های بیمه ای به دلیل مشکلات تعاونی های خراسان شمالی

[ad_1]

ایسنا/ خراسان شمالی مدیرکل تعاون، کار و تامین اجتماعی خراسان دو نورته نبود مشوق های بیمه ای را یکی از مشکلات تعاونی های استان عنوان کرد.

خوش آینه در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: شرکت های تعاونی این استان برای رونق و فعالیت بیشتر نیازمند بیمه و معافیت مالیاتی هستند.

وی افزود: عدم بازنگری برخی قوانین در بخش تعاون از دیگر مشکلات تعاونی های این استان است.

وی بر لزوم اجرا و تصویب قانون اصلاحی مصوب سال 93 متناسب با شرایط حاکم بر جامعه تاکید کرد.

خوش آینه گفت: در این استان یک هزار و 691 تعاونی با 222 هزار و 91 عضو وجود دارد.

وی با بیان اینکه میزان سرمایه سرمایه گذاری شده در این تعاونی ها 15 میلیارد و 161 میلیون و 631 هزار و 523 ریال است، افزود: این تعاونی ها برای 22 هزار و 285 نفر شغل ایجاد کردند.

رئیس تعاونی های مرزبانی در ادامه بیان کرد: 12 تعاونی مرزبانی در خراسان شمالی وجود دارد که تعداد اعضای این تعاونی ها 104 هزار و 426 نفر است.

مدیر اداره کل کار، تعاون و رفاه خراسان شمالی نبود بازارچه مرزی را مانع رشد تعاونی های مرزی در استان اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه خراسان شمالی بیش از 300 کیلومتر مرز مشترک با ترکمنستان دارد، گفت: اما در هیچ جای این استان بازارچه مرزی وجود ندارد. این در حالی است که سایر استان های مرزی دارای بازارچه های مرزی هستند و یکی از دلایل رونق تعاونی های مرزی در سایر استان ها وجود این بازارچه هاست.

وی افزود: تعاونی های مرزی موظفند کالاهای صادراتی یا وارداتی خود را از مرز سایر استان ها مانند مرز باجگیران در استان خراسان رضوی صادر کنند.

خوش آینه ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات تعاونی های مرزی خراسان شمالی تمدید کارت تعاون است چرا که برای تمدید این کارت ها هر یک از اعضا باید تلفن همراه، اینترنت برای ثبت نام و … داشته باشند. برخی از روستاها، مناطق مرزی … استان در دسترس نیست، این افراد برای ثبت نام و تمدید کارت مجبور به سفر به مناطق دیگر با امکاناتی هستند که برای برخی از مرزنشینان مشکل ساز شده است.

وی افزود: از سوی دیگر برای هر کارت بازرگانی 400 دلار برای صادرات و واردات کالا مجاز است، اما با توجه به اینکه تعداد زیادی کارت تمدید نشده است، رقمی که شرکت می تواند انجام دهد بسیار کم و غیراقتصادی است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در تعاونی که حدود 300 نفر عضو دارد، تعداد کارت های تمدید شده از 100 کارت به 200 کارت است.

وی نقدینگی را یکی دیگر از مشکلات تعاونی های مرزی عنوان کرد و گفت: نقدینگی تعاونی های مرزی کم است، بنابراین عموماً تجار دیگری که عضو این شرکت ها نیستند برای آنها تجارت می کنند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.