نامه اعتراضی ایران به شورای امنیت به اظهارات یک سناتور آمریکایی

[ad_1]

هیئت ایرانی مقیم نیویورک با ارسال نامه ای اعتراضی به اظهارات سناتور آمریکایی لیندسی گراهام که در جریان سفر خود به سرزمین های اشغالی فلسطین در روز 14 فوریه در مصاحبه با رسانه های اسرائیلی از مقامات اسرائیلی خواست تا کشتارهای بیشتری را علیه کشورمان انجام دهند. دانشمندان هسته ای کشور به شورای امنیت ارسال شد.

به گزارش ایسنا، سناتور لیندزی گراهام در جریان سفر خود به سرزمین‌های اشغالی فلسطین در مصاحبه‌ای در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ به ترور دانشمند هسته‌ای ایرانی در اواخر سال ۲۰۲۰ اشاره کرد و به اقدامات تروریستی بیشتر علیه دانشمندان ایرانی تشویق کرد. دانشمندان تصادفات زیادی داشته اند. امیدوارم بیشتر اتفاق بیفتد.”

متن این نامه به شرح زیر است:

– این اظهارات مشمئز کننده، نفرت انگیز و مذموم که به عنوان چراغ سبز رژیم اسرائیل برای انجام اقدامات تروریستی بیشتر علیه دانشمندان هسته ای ایران عمل می کند، نقض آشکار تعهدات بین المللی ایالات متحده به ویژه تعهدات تحت قطعنامه های سازمان ملل است که کشورها تحریک به منع آن را ممنوع می کنند. تروریسم اقدام می کند و از آنها می خواهد که از هرگونه حمایت از فعالیت های تروریستی خودداری کنند.

با توجه به سابقه طولانی رژیم اسرائیل در عملیات خرابکارانه علیه فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز ایران، از جمله ترور ناجوانمردانه چندین دانشمند هسته‌ای ایران در سال‌های اخیر و همچنین عملیات سایبری مشترک آمریکا و اسرائیل علیه تاسیسات هسته‌ای ایران با استفاده از بدافزار سیستم کامپیوتری استاکسونت، بین‌المللی جامعه، جامعه در کل و شورای امنیت به ویژه باید این گونه اقدامات تحریک آمیز و تحریک به اقدامات تروریستی را که تهدیدی برای بی ثبات کردن بیشتر منطقه است، به شدت محکوم کنند.

جمهوری اسلامی ایران ضمن هشدار نسبت به ماجراجویی رژیم اسراییل و پیامدهای آن برای صلح و امنیت منطقه، این حق را برای خود محفوظ می دارد که تمامی اقدامات لازم را بر اساس قوانین بین المللی انجام دهد.
انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.