موج جدیدی از افزایش قیمت گاز پس از تهدید روسیه

[ad_1]

پس از تهدید روسیه مبنی بر قطع عرضه گاز از طریق خط لوله استریم، قیمت گاز در اروپا تا 32 درصد افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، با بدتر شدن بیشتر روابط مسکو و اتحادیه اروپا، روسیه تهدید کرد که جریان گاز از خطوط لوله به آلمان را متوقف خواهد کرد. این تهدید در واکنش به تحریم های بین المللی علیه مسکو پس از حمله نظامی این کشور به اوکراین مطرح شد. الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه گفت: «هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

وی گفت: ما حق داریم تصمیم متقابل بگیریم و صادرات گاز از طریق خط لوله استریم 1 را تحریم کنیم. نواک همچنین هشدار داد که اگر ایالات متحده و متحدانش واردات نفت روسیه را ممنوع کنند، قیمت نفت دو برابر می شود و به 300 دلار در هر بشکه می رسد.

قیمت گاز روز دوشنبه در بی ثبات ترین معاملاتی که اروپا تا به حال به خود دیده است، تا 79 درصد افزایش یافت. رولینگ استریم بزرگترین مسیر صادرات گاز روسیه به اروپا است که سال گذشته 59 میلیارد متر مکعب گاز یا حدود 40 درصد از صادرات روسیه را حمل می کرد.

وابستگی اروپا به انرژی روسیه عامل اصلی تلاش رهبران این قاره برای توافق بر سر پاسخ به حمله روسیه به اوکراین بوده است. برلین ماه گذشته پروژه خط لوله 11 میلیارد دلاری استریم 2 را متوقف کرد و مقامات اتحادیه اروپا می گویند که در حال کار بر روی برنامه ای هستند که نیازهای وارداتی این اتحادیه از روسیه را در سال جاری حدود 80 درصد کاهش می دهد.

به گزارش اینترفکس، نواک که مسئولیت انرژی را نیز بر عهده دارد، گفت روسیه اطلاعاتی در مورد اقدام احتمالی برنامه ریزی شده علیه سیستم انتقال گاز اوکراین دارد. من می خواهم از قبل به شما اطلاع دهم. ما هر کاری از دستمان بر می آید انجام می دهیم تا از این اتفاق جلوگیری کنیم.

به گزارش بلومبرگ، قیمت گاز اروپایی معامله شده در ساعت 18:04 به وقت محلی در آمستردام با 18 درصد افزایش به 270 یورو در هر مگاوات ساعت رسید.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.