مقاله کارایی کندانسور های متفاوت در عملکرد سیستم جذبی خورشیدی یک اثره لیتیم بروماید

مقاله کارایی کندانسور های متفاوت در عملکرد سیستم جذبی خورشیدی یک اثره لیتیم بروماید
کندانسور

اگر فکر می کنید انجام این کار سخت است، می توانید برق کندانسور کولر گازی را در تابلوی برق اصلی نیز قطع کنید. گرفتگی فاضلاب میتواند باعث سیل شود که به کف آسیب میزند یا اگر مجهز به شناور تخلیه باشد، باعث میشود دستگاه تا زمانی که آب تخلیه نشود، کار خود را متوقف کند. در این کار حرارت نهان (latent heat) ماده گرفته میشود و به سیال خنککن (coolant) کندانسور داده میشود. کندانسور هوایی جزء تجهیزات حرارتی پرکاربرد جهت کاهش دمای سیالات میباشد و کندانسور هوا خنک بدون مصرف آب سیال درون کویل چگالنده هوایی را سرد مینماید. طراحی کندانسورهای هوایی معمولا بر اساس دمای ورودی و خروجی سیال در گردش (آب) و همچنین دبی درگردش سیال در داخل کویل مداربسته نیز از فاکتور های مهم طراحی ایرکولر یا درای کولر (کندانسورهوا خنک) می باشد همچنین محل استقرار کندانسور بايد به نحوي صورت گيرد که جريان هوا روي کويل کندانسورهوایی محدود نشود وهمچنین میتوان باتوجه به فضای موجود یکی از سه نوع کندانسور هوایی را که در سه مدل کندانسورهوایی Vشکل ، کندانسور هوایی افقی و کندانسور هوایی عمودی میباشند طراحی ودر اختیار شما مشتریان گرامی قرار داد.

های هوایی با ظرفیت بالا کاربرد بیشتری دارد.

با استفاده از برنامه کامپیوتر ی که برای تک تک اجزاء سیستم و به تبع آن برای کل سیستم نوشته شده است عملکرد سیستم جذبی خورشیدی در شرایط یکسان حجم تانک ذخیره آب ثابت، مساحت سطح کلکتور ثابت به ازای سیستم با نوع کندانسور متفاوت سیستم با کندانسور آبی و برج خنک کن و سیستم با کندانسور هوایی مورد بررسی قرار گرقته است. آشنایی با سیستم کلی تهویه هوا به شما این امکان را میدهد تا عملکرد کلی سیکل تبرید و تهویه هوا را بدانید و سپس میتوانید عملکرد کندانسور یونیت را در این واحدها تشخیص دهید. لیفتینگ لاگ یا قلاب های بارگیری در طرفین دستگاه: این بخش تشکیل شده از قلاب هایی است جهت سهولت در فرآیند بارگیری که در کندانسورهای هوایی با ظرفیت بالا کاربرد بیشتری دارد. اگر تمام مراحل بالا را تمام کرده اید، واحد اسپلیت شما باید بسیار تمیزتر و در کنترل دما موثرتر باشد. مایع همچنان در دمای چگالش 125 درجه فارنهایت شکل می گیرد تا تمام بخار مبرد به 100٪ مایع تبدیل شود. در سیستم های دارای انتقال حرارت، کندانسور یا چگالنده دستگاه یا واحدی است که برای تبدیل ماده ای از حالت گاز به مایع از آن استفاده می شود. لوله های ورودی و خروجی را نیز باید به درستی به آب و مایع متصل نمود تا بعد از تبخیر مایع درون ظرف واکنش وارد مسیر درستی شود و آب خنک نیز در اطراف بخار در مبرد قرار بگیرند البته همیشه آب سرد در اطراف بخار ایجاد شده جریان ندارد و ممکن است به صورت بر عکس باشد.

به این ترتیب بواسطه آلوده شدن چگالیده و بخار درون سیکل خسارات شدیدی به بویلر و توربین های نیروگاه وارد می شود. این مقدار زیادی کثیفی را که با روش های قبلی از بین نمی رفت، پاک می کند. با توجه به اینکه مساحت و مقدار ضریب U کندانسور به هنگام ساخت مشخص میگردد، ظرفیت کندانسور به اختلاف درجه حرارت متوسط بین هوا و مبرد تقطیر شونده بستگی دارد . در كندانسورهاي هوايي از هوا به عنوان عامل تقطير استفاده مي كنند در كندانسورهاي هوايي حرارت دفع شده به وسيله ميرد دماي عامل تقطير را افزايش مي دهد. در نتیجه علاوه بر دقت در جنس متریال آن، لازم است نسبت به نظافت مرتب آن اقدام انجام دهید زیرا در غیر این صورت ممکن است کمپرسور صدمه ببیند و تبادل حرارت به نحو مطلوب انجام نگیرد که حتی باعث سوختن آن نیز می شود. • جهت افزایش انتقال حرکت سیالهای آب و هوا نسبت به هم , به صورت جریان متقابل (COUNTERFLOW) می باشد.

در این نوع هم از آب و هم از هوا به عنوان عامل تقطیر استفاده می شود. همچنین می توانید از مواد شوینده ملایم و آب برای از بین بردن کثیفی بین کویل ها استفاده کنید. باید مراقب باشید که آب به موتور فن نرسد. و در حالت ایده آل، این باید درست قبل از شروع فصل “گرمایش” و سپس زمان دیگری، درست قبل از فصل “سرد شدن” باشد. این همچنین منطقه ای است که گرد و غبار و زباله زیادی در آن به مرور زمان جمع می شود و باید در فواصل زمانی منظم تمیز شود. آنها باید به طور مرتب تمیز شوند تا کارایی آنها کاهش پیدا نکند. به عنوان مثال ، مبرد داخل کندانسور به طور معمول در دمای 30 درجه فارنهایت بالاتر از هوای عبوری از روی آن متراکم می شود. این کندانسور به دلیل دارا بودن کویل هلیکال ، از نظر مکانیکی رسوب زدایی نمی شود و باید به طور شیمیایی تمیز شود. در صورتی که این روند تکرار شود ، فشار و آسیب شدیدی به کلاچ کمپرسور و قطعات دیگر کولر وارد می شود . علاوه براین مبدلها پس از شستشو و چربی زدایی به کمک فشار ۵۰۰ Psi گاز ازت تست میگردند. This data was w ritt​en  by GSA Content​ Gen erator ​DEMO.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد فن کندانسور سه فاز لطفا از سایت ما دیدن کنید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.