معرفی سه ایده برتر در سومین رویداد استارتاپی دانشگاه مازندران

[ad_1]

ایسنا/ مازندران مراسم اختتامیه سومین رویداد استارت آپی دانشگاه صنعت مازندران با همکاری شرکت شهرک های صنعتی مازندران برگزار و در این رویداد سه ایده اصلی ارائه و تجلیل شد.

مراسم اختتامیه سومین رویداد استارتاپی برگزار شد که دوره اول و دوم این استارتاپ در سال های 97 و 98 توسط دانشگاه مازندران برگزار شد اما این رویداد ملی در سال 99 به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی دانشگاه ها برگزار نشد.

وزارت تعاون، کار و تامین اجتماعی از رویدادهای استارتاپی حمایت می کند

سیدمحمدرضا حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کار، تعاون و تامین اجتماعی با استقبال از برگزاری رویدادهای استارتاپی در کشور گفت: این وزارتخانه تمام تلاش خود را برای حمایت از رویدادهای ایجاد کسب و کار به کار خواهد گرفت.

معرفی سه ایده برتر در سومین رویداد استارتاپی دانشگاه مازندران

معاون وزیر کار، تعاون و تامین اجتماعی افزود: یکی از شیوه های رفتار، رفع نیاز مردم است و کارآفرینی، اشتغال زایی و هر حرکت و فکری که مقدمه کار و کارآفرینی باشد، حرکتی الهی است. “

او گفت: «استارت‌آپ‌ها باید به سمتی حرکت کنند که نیازهای جامعه را شناسایی کرده و برای رفع آنها گام بردارند.

در مراسم اختتامیه، داوران توسط سه تیم «صنایع سبز» با ایده ضایعات معدنی، «نانو کیسه» با ایده کیسه ارتوستومی برای بیماران سرطانی و تیم «ای کور» با ایده انتخاب شدند. قند رژیمی بر اساس سبوس گندم به صورت فردی. از نفر اول تا سوم به عنوان ایده اصلی هدایایی به ارزش چهل و شصت میلیون و هشتاد میلیون تومان اهدا شد و در نهایت ایده این سه تیم به بنیاد ملی نخبگان و مرکز توسعه ارائه شد. واحدهای فناور در دانشگاه مازندران نسبت به ساخت محصول اولیه و ثبت شرکت اقدام نمایند.

معرفی سه ایده برتر در سومین رویداد استارتاپی دانشگاه مازندران

11 گروه از دانش آموزان در این مراسم شرکت کردند

گروه صنایع سبز; سروش سریالی سرپرست گروه و دانشجوی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه مازندران هنگام ارائه این ایده گفت: ایده ما بهینه سازی تولید زباله در صنایع لبنی است. ما یک گروه یازده دانشجویی هستیم که شامل دانشجویان مهندسی شیمی، زیست‌شناسی، زیست‌شناسی پلیمر و طراحی فرآیند می‌شود. (این ایده به عنوان تیم اول در این رویداد مطرح شد.)

“گروه کیسه نانو”; فاطمه علی محمدی، رئیس گروه و دانشجوی فیزیک دانشگاه مازندران با بیان این مطلب گفت: برنامه ما برای بیماران سرطانی و کسانی است که از سرطان مثانه رنج می برند، این بیماری باعث می شود بیماران مجبور به تخلیه مثانه شوند. این افراد برای مدت محدودی به کیف ارتوستومی نیاز دارند که دارای درجه یک و دو باشد.

اما افرادی که به کیسه های درجه سه نیاز دارند به بیماران استومی معروف هستند که تا آخر عمر به این کیسه ها نیاز خواهند داشت. کیسه های وارداتی از کانادا یکسری ایرادات دارند و متاسفانه در کشورمان به دلیل کمبود مواد اولیه تولید داخلی نداریم.

معرفی سه ایده برتر در سومین رویداد استارتاپی دانشگاه مازندران

بر اساس فناوری نانو، ما توانستیم کیسه‌هایی تولید کنیم که می‌توانند اندازه آن‌ها را افزایش داده و عفونت ناشی از شکم بیمار را به صفر درصد کاهش دهیم، علاوه بر این، قیمت بسیار کمتری نسبت به کیسه‌های موجود و ماندگاری دو هفته‌ای بیشتر دارد. . (این ایده به عنوان تیم دوم رویداد مطرح شد.)

گروه اصلی I; محمد حسینی سرپرست گروه و دانشجوی رشته بیومکانیک ورزشی دانشگاه مازندران درباره این ایده گفت: ایده اصلی ما این است که بتوانیم دو محصول مهم از سبوس گندم تولید کنیم که اولی شکر رژیمی و دیگری رژیمی و رژیمی است. مکمل ورزشی.”

از آنجایی که سبوس گندم دارای قند 5 کربنه است، هدف اصلی ما استخراج این قند 5 کربنه و ایجاد فرآیندهای مختلف در آن است تا بتوانیم آن را به یک قند رژیمی تبدیل کنیم.

با توجه به اینکه تعداد زیادی از افراد جامعه با استفاده از این محصول از دیابت رنج می برند، این گونه افراد می توانند از شکر رژیمی استفاده کنند و علاوه بر لذتی که از این محصول می برند، از خواص این قند نیز استفاده کنند. (این ایده به عنوان تیم سوم در این رویداد ارائه شد.)

گروه باکتری اکو; عارف مرادی، رئیس گروه و دانشجوی ارشد بیوشیمی دانشگاه مازندران، گفت: عناصر مضری در آب‌های شمال کشور وجود دارد که می‌تواند در آینده‌ای دور یا حتی نزدیک باعث ایجاد بیماری‌هایی مانند سرطان در انسان شود. سیستم طراحی ما با استفاده از برخی باکتری های دوستدار محیط زیست توانست این عناصر را در آب شناسایی و از آب جدا کند که در آینده منجر به بیماری کمتری در انسان و حتی حیوانات می شود زیرا این آب ها از سفره های زیرزمینی گرفته می شوند و در نهایت به آب آشامیدنی تبدیل شود که امیدواریم در آینده بتوانیم آب سالمی را در زمینه های مختلف تامین کنیم و آسیب کمتری به انسان و دام وارد کنیم. (این ایده برای تیم خلاق رویداد مطرح شد.)

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.