معرفی انواع کمپرسور پیستونی

معرفی انواع کمپرسور پیستونی
کمپرسور سیلندر پیستونی

در این حالت شیر ورود و خروج سیلندر بسته می باشد و حرکت پیستون سبب افزایش دما و فشار هوا می شود. کمپرسور نوعی پمپ بنزین مبرد است که اپراتور مبرد آن گاز را با فشار کم تامین میکند و سپس بر آن اضافه میکند؛ در نهایت با فشرده شدن هوا، دما و فشار بخار بیشتر میشود. سپس منفذ بسته شده و پیستون به سمت بالا حرکت میکند که در نتیجه آن مبرد متراکم شده و افزایش فشار پیدا میکند. ECOLINE با استفاده از فناوری LSPM در موتور خود میتوانند بازدهای را تا 14% افزایش دهند و با گاز CO2 سازگاری دارند. در قسمت خروجی مبرد از کمپرسور قرار دارد و وظیفه آن باز و بسته کردن مسیر خروج مبرد از کمپرسور سیلندر پیستونی است. مجموعه سیلندر، پیستون و میل لنگ، داخل یک محفظه فلزی قرار گرفته اند که با رنگ زرد مشخص شده. با یکبار چرخش میل لنگ، هوای جو از سوپاپ ورودی مکش شده و به داخل سیلندر وارد می شود. پس شرکت بیتزر به عنوان پیشرو در صنایع برودتی کمپرسورهای پیستونی متناسب با مبرد CO2 را طراحی و کمپرسورهای سیلندر پیستونی عرضه کرده است. لذا شرکت بیتزر به عنوان پیشرو در صنایع برودتی کمپرسورهای پیستونی متناسب با مبرد CO2 را طراحی و عرضه کرده است.  This h᠎as ​be᠎en generat​ed by GSA C ontent᠎ G enerat or ᠎DEMO.

کمپرسور سیلندر پیستونی

در این مقاله از ایران پمپ به معرفی کمپرسورهای پیستونی پرداخته شده است. کمپرسور پیستونی چیلر را نیز در انواع مختلفی از چیلرها مورد استفاده قرار می دهند. همان گونه که می دانید طی تحقیقات صورت گرفته در زمینه میزان منابع آبی در آینده تمامی تغییرات آب و هوایی می تواند تاثیرات بسیار بالایی بر روی میزان آب موجود داشته باشد و می توان کم شدن ذخایر آبی را مشاهده نمود. این سری که با نام ECOLINE شناخته میشود. باید از قطعهای به نام اویل پمپ استفاده کرد تا روغن موجود در کارتر کمپرسور را به سمت قطعات متحرک پمپ کند. مارتین بیتزر در سال 1934 شرکتی به نام Apparatebau für Kältetechnik را تاسیس کرد که بعدها به شرکت بیتزر Bitzer تغییر نام یافت. شرکت بیتزر BITZER از معتبرترین برندهای آلمانی کمپرسور در ایران است. توجه داشته باشید که اگر بخواهیم به مزیت های این کمرپسور توجه داشته باشیم می توانیم به کیفیت بالای ساخت، صدای بسیار پایین، لرزش بسیار کم در هنگام استارت و کار کردن و از همه مهم تر مصرف برق بسیار بهینه اشاره نماییم.

یعنی اجازه نمی دهند هوا از سمت دیگر عبور کند.

که با حرکت رفت و برگشتی پیستون ها، برای فشرده سازی ارتباط دارد. از جمله اهداف اصلی استفاده از انواع کمپرسور هوا نیز هیدروژن سازی گاز فشرده شده پالایش روغن در صنعت نفت و همچنین انتقال گاز است. یعنی اجازه نمی دهند هوا از سمت دیگر عبور کند. مقالات آموزشی در مورد نحوه استعلام اصالت کمپرسور از وبسایت شرکت بیتزر و نحوه اطمینان از اصالت روغن کمپرسور بیتزر را میتوانید در بلاگ دامون مطالعه نمایید. دراین مقاله قصد داریم تا به بررسی هرچه بیشتر قابلیت های این دستگاه پرداخته و اطلاعات مورد نیازتان را در اختیارتان قرار دهیم پس تا انتها ما را همراهی کنید. در نتیجه، هوای تحت فشار از محفظه شماره ۸ خارج شده و به سمت مخزن ذخیره هوا هدایت می شود. با تکرار حرکت رفت و برگشت و یا همان رو به بالا و پایین پیستون، و باز و بسته شدن سوپاپ های خروجی و ورودی هوا عمل متراکم نمودن هوا انجام می شود.

یک انشعاب از بالا به داخل یک راه صابکولر وارد میشود و از پایین خارج میشود. هوای جو، پیش از ورود به کمپرسور، از فیلتری که با آبی کم رنگ مشخص شده عبور می کند تا ناخالصی های آن گرفته شود. هنگامی که پیستون به سمت بالا حرکت میکند، دیسک بزرگ مجدداً خم میشود تا در مقابل شیر قرار بگیرد. کمپرسور سمی هرمتیک بیتزر دارای مدلهای مختلفی از جمله، ECOLINE، ECOLINE Tandem که به صورت دو کمپرسور سری است، ECOLINE تک فاز و ECOLINE سری H میباشد. همان گونه که دربخش قبل بیان شد از کمپرسور پیستونی برای تولید هوای فشرده شده استفاده می شود تا از این طریق بتوان صنایع مختلف را اداره نمود. در صنایع شیمیایی نیز گازهای فشرده معمولا برای سنتز و پلیمریزاسیون مناسب هستند. کمپرسورهای بیتزر یکی از معروفترین کمپرسورهای مورد استفاده در صنایع برودتی در ایران و جهان است. شروع کار این شرکت با تولید شیر انبساط یا اکسپنشن ولو ترموستاتیکی و کمپرسورهای دو سیلندر و پیستونی آغاز شد و در طی 25 سال توانست محصولات خود را به بیش از 50 کشور دنیا صادر کند. این شرکت در سال ۱۹۵۹ دارای ۲۰۶ کارمند بود و به بیش از ۵۶ کشور جهان محصول صادر میکرد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.