مطالعه فیلتر درایر چیست و چگونه کار میکند (3) صفحه وب من

فیلتر درایر چیست و چگونه کار میکند
کر درایر, فیلتر درایر, پوسته کر

سیلیکا ژل به صورت ساختاری چهار وجهی و با استفاده از مادۀ شیمیایی دی اکسید سیلیسیم تولید می شود. در حقیقت دی اکسید سیلیسیم یک کاتالیزگر بوده و می تواند ترکیبات هیدروژنی را به سرعت وارد واکنش شیمیایی کند؛ که از همین مطلب جهت تولید جاذب های کر درایر استفاده می شود. برای برقراری یکنواختی رطوبت در نقاط مختلف خشک کن باید سرعت گاز را به میزان ۳ تا ۴ متر در ثانیه بالا برد و از ایجاد مناطق مرده جلوگیری کرد. در این نوع، سرعت بسیار زیاد گاز باعث میشود که بستر مواد جامد مرطوب از حالت سیالیت به حرکت در آید و مواد جامد به همراه جریان گاز حمل شوند. در این نوع، حرارت توسط هدایت از سطح و یا تشعشع به جسم مرطوب میرسد و از گاز صرفا برای حمل رطوبت خارج شده از جسم استفاده میشود. در این دستگاه امکان برقراری جریان بصورت همسو با ناهمسو وجود دارد و سیستم پاششی باعث افزایش سطح تماس بین ماده خشک شونده و ماده خشک کننده میگردد.

ها از دو بخشه پوسته و هسته(کر) تشکیل شدهاند.

فیلتر درایر های ترکیبی : فیلتر درایر ها ممکن است به دلایل خاصی روی سیستم نصب شوند. درایر Dryer فلش شباهت زیادی به درایر Dryer بستر سیال دارد و برای مواد چسبنده مناسب است. فیلتر های نوع DCL با انواع زیادی از مبرد ها مانند ، R32 ، R134a ، R404A ، R410A ، R407C ، R23 ، R600 ، R600a ، R744 ، R1234yf ، R1234ze ، R407f ، R290 ، R452A ، R444B ، R449A ، R448A و … زیولیت یک نوع از دانه بندی ملکولی است که به عنوان هسته جامد فیلتر درایر به کار میرود. کر درایر یا فیلتر کر درایر یا سنگ کور در واقع عسته جامد درون فیلتر درایر است.فیلتر درایر ها از دو بخشه پوسته و هسته(کر) تشکیل شدهاند. این فیلترها از موادی تشکیل شدهاند که جاذب شدید رطوبت هستند. این روش بدلیل اینکه بر روی میزان حرارت محصول کنترل دقیقی وجود دارد برای موادی که به دما حساس هستند مناسب است.  This post was creat᠎ed ​by GSA  Conte nt​ Generat or  Demov ersion !

فیلتر درایر مهره ای دانفوس مدل DCL304 سایز 1/2 - گروه صنعتی دی فیلتر درایرها معمولا برای مبرد های مختلف ساخته می شود که باید به این نکته توجه داشت و بر روی بدنه آن ها نوشته می شود همچنین جهت ورودی و خروجی آن ها در هنگام نصب نیز باید به آن دقت کرد و بر اساس قسطر لوله خط مایع انتخاب می شوند. باز شدن سیستم، اگر سیستم به هر دلیلی باز شود باید بعد از متصل شدن دوباره سیستم حتما فیلتر درایر تعویض شود. زمانی که رطوبت سیستم بالا می رود و سایت گلاس سیستم وجود رطوبت را با رنگ زرد نشان می دهد. برای مثال مبرد R22 در بالا در آزمایش در لوله شیشه ای درزبندی شده با حضور روغن و فلزات مس و فولاد نشان داده شده است. جریان آزاد جامدات پراکنده شده در جریان سریع گازهای داغ (تقریبا ۲۵ متر در ثانیه) باعث میشود که زمان اقامت کوتاه گردد. درایر Dryer سیرکولاسیونی دارای توریهایی میباشد و برای خشک کردن جامدات کریستالی و موادی که طبیعتا دانهای هستند نظیر سیلیکاژل مناسب است. عیب اصلی خشک کنهای مستقیم وجود ناهمگونی میزان رطوبت در محصول نهایی خروجی میباشد. تمام ذرات خارجی و رطوبت ،باید از ماده مُبَرِد جدا گردیده و یا در محلی که ایجاد مزاحمت و ضرر به دستگاه نرساند جمع گردد. C ontent was g᠎ener at ed by GSA C ontent G en er at​or Dem​oversion!

جریان بین جامد و گاز خشک کننده بصورت تقاطعی برقرار میگردد و لازم است که اندازه ذرات در محدوده 36 – 0.1 میلیمتر باشد. در این نوع ، حرارت با تماس مستقیم ماده با گاز داغ به آن منتقل میگردد. در این نوع ، جسم مرطوب و جریان گاز هردو بطور مداوم از درون دستگاه عبور میکنند حرکت جریانی بین جامد مرطوب و گاز میتواند بصورت همسو، ناهمسو، و یا متقاطع برقرار شود. درایر Dryer به منظور رطوبت زدایی از مواد جامد مرطوب توسط جریان هوا، گاز، و یا بخار داغ، استفاده میشود. فیلتر درایر قطعه ای برای حذف ناخالصی ها در سیستم تبرید مانند رطوبت، گرد و غبار، اسید و … تغیر رنگ درایر خبر از کاهش بازدهی آن دارد اما همانطور که گفته شد تا زمانیکه سیستم ایزوله است و چرخه تبرید در مسیر بسته انجام میگردد نیازی به تعویض فیلتر دایر نخواهد بود. هوای گرم از پایین دستگاه دمیده میشود و باعث کاهش رطوبت مواد میگردد و ذراتی را که نیروی ثقل کمتری نسبت به مقاومت هوا دارند از دستگاه خارج میسازد و به طرف سیکلون هدایت میکند. خشک کن انجمادی برای موادی که حتی تا دمای متوسط نمیتوانند گرم شوند نظیر مواد داروئی و غذایی مناسب است.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.