مردم کرمانشاه به یاد عزیزان خود «درخت یادبود» کاشتند

[ad_1]

ایسنا/ کرمانشاه مردم کرمانشاه امروز (دوم اردیبهشت) در مراسم «کاشت درخت یادبود» به مناسبت روز «زمین پاک» 250 نهال به یاد شهدا و عزیزان خود غرس کردند.

نادر نوروزی شهردار کرمانشاه نیز در این مراسم با بیان اینکه رابطه انسان و محیط زیست یک رابطه دو سویه است گفت: هم محیط زیست و هم انسان متاثر از یکدیگر هستند بنابراین هر گونه آسیبی که به محیط زیست وارد شود به زندگی آسیب می رساند خود انسان ها ” .

وی به تخریب بی رویه محیط زیست در دوران پس از انقلاب صنعتی اشاره کرد و افزود: در زمانی که تولید صرفاً بر اساس قوانین اقتصادی بود، محیط زیست آسیب های زیادی دید و جامعه جهانی به این موضوع توجه چندانی نداشت. “

نوروزی فزود: با گذشت زمان و با مشاهده آثار زیانبار تخریب محیط زیست به تدریج تحرکاتی به نفع محیط زیست شکل گرفت و اکنون موجی از این حمایت ها در دنیا به راه افتاده است.

وی افزود: این حمایت به حدی است که یکی از شاخص های توسعه هر کشور توجه به محیط زیست است.

نوروزی گفت: خوشبختانه در کشور ما هم در بحث قوانین و هم در بحث مطالبات مردم و نهادهای اجتماعی به این موضوع توجه خوبی شده است.

شهردار کرمانشاه گرد و غبار را یکی از اثرات تخریب محیط زیست برشمرد و افزود: علاوه بر گرد و غبار، تخریب جنگل ها و پوشش گیاهی و انقراض برخی گونه های جانوری از دیگر آثاری است که امروزه ناشی از تخریب محیط زیست است. این.

نوروزی گفت: جبران این آسیب عظیم سال ها زمان می برد و باید از همین الان به فکر جبران و احیای محیط زیست برای نسل های آینده باشیم.

شهردار کرمانشاه تغییر رفتار را مستلزم تغییر تفکر دانست و افزود: همه باید بدانیم که محیط زیست امانتی است که در دستان ماست و باید آن را پاک و سالم به نسل های آینده منتقل کنیم و عواقب هر گونه تخریب را به همراه خواهد داشت. ما و نسل های آینده را تحت تأثیر قرار می دهند.»

نوروزی در تشریح برنامه امروز گفت: این برنامه حرکتی نمادین به مناسبت روز زمین است و در این حرکت نمادین مردم به یاد عزیزان خود نهال می کارند.

وی با تاکید بر لزوم ترویج چنین برنامه هایی گفت: برای احیای محیط زیست باید برنامه های درختکاری مستمر ادامه و ترویج شود.

در این مراسم 250 اصله نهال در انتهای پارک صدرا کاشته شد که 51 اصله آن به یاد 51 شهید کرمانشاهی از جمله شهدای مدافع سلامت کاشته شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.