مت سی ان سی، MAT CNC (2)

مت سی ان سی، MAT CNC
برش لیزر آلومینیوم, دستگاه برش لیزر آلومینیوم

اما محاسبه دقیق هزینهها در روشهای جدید مانند برش لیزر آلومینیوم نشان میدهد که این تصورات از پایه غلط است! البته نه تنها ابعاد ورق های آلومینیومی بلکه ضخامت ورق ها نیز ممکن است متفاوت باشد که این موضوع نیز به سفارش مشتری بستگی دارد. برش لیزر از جدیدترین روش های برش فلزات است، که به دلیل دقت و کیفیت بالا به سرعت مورد توجه صنایع مختلف قرار گرفت، اما از انواع روش های قدیمی که برخی از آن ها کماکان اجرا می شود می توان به فرزکاری، تراشکاری، رزوه زنی، سنگ زنی، سمباده زنی و غیره اشاره کرد، که هر کدام از آن ها نقاط قوت و ضعف مشخصی دارند، و می توان گفت هزینه های اجرای آن ها نیز متفاوت می باشد، به عنوان مثال قیمت برش لیزر آلومینیوم در مجموعه بزرگ صنعتی برش لیزر نیک با توجه به نوع دستگاه، ویژگی های فلز، سبک طراحی یا حکاکی و بسیاری موارد دیگر سنجیده می شود که البته به دلیل کیفیت و سرعت بسیار بالای این مجموعه همواره مورد رضایت مشتریان بوده است. در ابتدا و برای پاسخ به سوال برش لیزر آلومینیوم چگونه انجام می شود بهتر است تا ابتدا به دستگاه ها و تجهیزاتی اشاره کنیم که بدین منظور مورد استفاده قرار میگیرند. This a rtic le was gener᠎ated wi th GSA Content Generator  D emov​er sion​.

برش لیزر آلومینیوم

در مطلب برش لیزر آلومینیوم چگونه انجام می شود به دو نوع دستگاه که اتوماتیک و تمام اتوماتیک میباشد اشاره کردیم اما باید به شروع کار و مراحلی که باید طی شود تا برش صورت بگیرد نیز اشاره کنیم. دستگاه هایی که برای برش لیزر آلومینیوم مورد استفاده قرار میگیرد به طور کلی به دو دسته دستگاه های اتوماتیک و همچنین تمام اتوماتیک دسته بندی میشود. ورق های ضخیم یا ورق های سنگین به ورق هایی گفته می شود که ضخامت آنها از 20 میلیمتر بیشتر و از 60 میلیمتر کمتر باشد. پرتو لیزر برای اهداف گوناگونی از جمله پزشکی ، صنایع نظامی ، صنعت ، تبلیغات و هنراستفاده می گردد. درصنعت، آلومینیوم باشد.از صنعت حمل و نقل و بسته بندی و ظروف آشپزخانه گرفته تا صنعت برق و ساختمان و دیگر صنایع. با ظهور تکنولوژی لیزر و امکان استفاده از آن جهت برش انواع فلزات انقلابی در این صنعت شکل گرفته است. فرآیند برش لیزری دقیق می¬تواند به طور گستردهای در تعدادی از کاربردهای تولیدی مورد استفاده قرار گیرد و به یک دارایی ارزشمند در صنعت تبدیل شده است. از ابزار های مدرنی که برای برش آلومینیوم در عصر حاضر مورد استفاده قرار میگیرد و میتواند برش را به بهترین نحو ممکن انجام دهد برش لیزری میباشد.

برش لیزر آلومینیوم با توجه به نقشی که آلومینیوم در تولید محصولات مختلف دارد دارای اهمیت بالایی می­باشد. با توجه به دقت بالای برش لیزر و خطای بسیار کم آن گزینه مناسبی جهت برش ورق های آلومینیومی می باشد. قبل از ورود لیزر به صنعت، انسان برای برش فولاد روش های سنتی و دستی را به کار می بردند که این امر علاوه بر زمانبر بودن آن در بسیاری از موارد دقت کافی در حین برش را ندارد. متاسفانه برخی از اپراتور ها بعد از مدتی که این دستگاه برایشان عادی می شود، این نکته مهم را رعایت نمی کنند. از برش توسط لیزر در مواقعی استفاده می شود که فلز مورد نظر ضخامت پایینی داشته باشد. علاوه بر این با توجه به قابلیت بازتابی و انعکاسی فلز آلومینیوم این امکان که به دستگاه لیزر آسیب وارد شود، و کار این دستگاه ها مختل شود، نیز وجود داشت. با توجه به اینکه در برش استیل پرتو لیزر با دقت و اندازه های تعریف شده عمل می کند، برش ها نظم بسیار دقیقی خواهند داشت. دقت در برش یکی از مهمترین اصولی است که باید رعایت شود و در صورتیکه دخالت انسان در برش لیزر فلزات به حداقل ممکن برسد نتیجه دقیقتری را نیز شاهد خواهید بود. Th is  post was wri tten with G SA​ C᠎on tent Generator D᠎em over᠎sion.

درست که دستگاه های برش لیزر آلومینیومی از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند اما تخصص و تجربه اپراتور نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و باید با توجه به تخصص خود به بهترین نحو و بدون هیچگونه مشکلی برش را به سر انجام برساند. ضخامت ای بالای 60 میلیمتر و کمتر از 600 میلیمتر را ورق های فوق سنگین می نامند. سازمان های دیگر به صورت مستقیم اجناس خود را می فروشند، چون دستگاه لیزر ساده سازی شده در طی سال ها می تواند به عنوان یک دستگاه لیزر برجسته در نظر گرفته می شود. دستگاه های برش لیزر بدون دخالت دست عمل میکنند و کلیه مراحل بر عهده این دستگاه ها میباشد اما در مواردی ممکن است بسته به اتوماتیک و تمام اتوماتیک بودن خود نیاز به دخالت نیروی انسانی نیز داشته باشند. در صورتی که سفارشات زیادی داشته باشید و یا برش های پیچیده ای نیاز داشته باشید تعرفه برش لیزر آلومینیوم متفاوت خواهد بود. این دو تفاوت با سایر دستگاه ها سبب می شود که قیمت این دستگاه نیز با سایر دستگاه ها متفاوت باشد.

دستگاه برش لیزر آلومینیوم

 Conte nt was generated ​by GSA C ontent Gen erat or  Demov᠎ersion!

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.