مبدل هاي حرارتي

مبدل هاي حرارتي
مبدل حرارتی صفحه ای پلیت , پلیت مبدل حرارتی صفحه ای, خرید مبدل حرارتی صفحه ای, مبدل حرارتی صفحه ایی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی, خرید مبدل صفحه ای, مبدل صفحه ای حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای گسکت دار, مبدل های حرارتی صفحه ای پره دار, مبدل های حرارتی صفحه ای

اطمینان از اینکه بافل ها به اندازه کافی به هم نزدیک هستند و لوله ها خم نمی شوند نیز مهم است.

فضای کافی برای خوردگی وجود دارد. تغییرات زیادی در طراحی پوسته و لوله می تواند وجود داشته باشد. فاصله بین بافل ها یکی از موضوعات پر از اهمیت ترمودینامیکی در طراحی مبدل های حرارتی پوسته و لوله است.

مبدل های حرارتی هواخنک، ثابت به خصوص جهت عملیات دریایی و خطرناک همراه با پوسته های برنجی، لوله های مسی و بافلهای برنجی و یا پایانه های برنجی فورج شده مناسب می باشد.

که مبدل های تک گذره یا تک مسیره میباشند. مهمترین اجزای تشکیل دهنده یک مبدل پوسته و لوله شامل لوله، صفحه لوله، پوسته، سر جلو، سر عقب و صفحات نگهدارنده است که دو صفحه از جنس فلز در ابتدا و انتهای مبدل قرار گرفته و به تعداد لوله های داخل مبدل بر روی این دو صفحه سوراخ هایی ایجاد شده است.

امروزه ی روز مبدل های بسیاری پا به عرصه ی حضور گذاشته اند که به صورت کلی یکی پس از دیگری که به وجود می آیند نقض ها و کاستی های قبلی را در مورد بعدی رفع شده و یا علم و تکنولوژی کمک کرده تا نوع بهتری از جنس را برای این گونه مبدل ها و دیگر مبدل های حرارتی به دنیا عرضه کنیم .

جنس لولهها معمولا از فولاد،استنلس استیل، مس و گاهی نیز از گرافیت یا تفلون است. مجموعه ای از لوله ها را تیوب باندل و یا دسته لول ها می نامند که می تواند از چندین نوع لوله ساخته شده باشد: ساده، طولی، پره دار و …

مزیت استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای نسبت به مبدل حرارتی شل و تیوب، این است که با توجه به موجدار بودن صفحات که جریان گردابی سیال را افزایش می دهد و در نتیجه عدد رینولدز کمتری سبب می شود و اینکه جریان سیال در خلاف جهت است، راندمان انتقال حرارت همیشه 3 تا 5 برابر بیشتر از مبدل حرارتی شل و تیوب می باشد.

در مدل شورون ( Chevron ) عمق شیار با فاصله صفحات برابر بوده و قطر کانال بین 3 تا 5 میلی متر می باشد.

با این حال هرچه مبدل حرارتی از صفحات بیشتری استفاده کند، ظرفیت آن در کیلووات بیشتر است. آن ها به طور عمودی بر روی پوسته اجرا می شوند و دسته لوله ها را نگه می دارد و از خم شدن طول لوله ها جلوگیری می کند.

یکی از اجزای مهم مبدل ها که اصلی ترین سد بین تیوب ها و پوسته است و طراحی مناسب آنها برای اطمینان از کارایی سیستم لازم است، صفحه تیوب ها هستند.

در این طرح به خاطر U شکل بودن لوله ها ، امکان تمیز کردن لوله ها به صورت مکانیکی وجود ندارد ولی مزیت آن این است که تنها از یک تیوب شیت در مبدل استفاده شده است.

صفحات مورد استفاده در این مبدل به گونه ای طراحی شده اند که بین آنها تعدادی کانال به منظور رد شدن جریان سیال و راحت تر شدن فرآیند انتقال گرما به وجود بیاید.

با دانستن این حقایق ، تأمین كنندگان می توانند از معادلات برای تعیین ضریب انتقال حرارت مورد نیاز شما استفاده كنند ، كه در نهایت مقدار آنها تعداد صفحات مورد نیاز ، مواد مورد استفاده و ترتیب را در طراحی نهایی تعیین می كند.

علتش هم این است که این مجموعه از مواد اولیه با کیفیت و متریال بسیار عالی و استاندارد برای ساخت محصول نهایی خود استفاده می کند همین امر سبب می شود که مبدل حرارتی تولیدی این مجموعه از طول عمر و ماندگاری و همچنین راندمان بالایی برخوردار باشد.

کیفیت بالا، قیمت مناسب، تولید محصول مطابق نیاز مشتری و قابلیت نصب و راه اندازی به صورت عمودی و افقی از مزایای رقابتی شرکت زاگرس ماشین در حوزه فروش انواع مبدل های حرارتی می باشد.

هنگام طراحی این محصول دریایی، فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. نکته: در اغلب مبدل های حرارتی با انتقال حرارت تشعشع، انتقال حرارت جابجایی نیز وجود دارد ولی ممکن است سهم آن در مقایسه با تشعشع ناچیز باشد.

وجود دارد. هم چنین لوله های نازک و بلند به سختی خارج و جایگزین می شوند. آن ها هم چنین از لرزش بافل ها جلوگیری می کند.

امروزه همزمان با پیشرفت تکنولوژی ، محصولات و تجهیزات حرارتی و برودتی نیز شکل دیگری به خود گرفته اند و هر روز دارای ابعاد و اندازه های کوچک تری می شوند اما راندمان حرارتی و بازده آن ها بالاتر می رود.

طی سال­های ۱۹۳۸ تا ۱۹۶۵، این شرکت، اولین مبدل حرارتی، اولین سیستم CIP اتوماتیک در صنعت لبنیات، اولین سیستم استریلیزاسیون و اولین سیستم بزرگ کنترل فرآیند در صنعت لبنیات خود را به جهان معرفی کرد که نشان دهندهی یک موفقیت بزرگ در فرآیند تولید لبنیات و سیالات بود.

بنابراین، معمولا، هدف از قرار دادن حرارتی تا زمانی است که از لحاظ فیزیکی امکان پذیر است که تونایی تولید بیشتر نشده باشد.

بافل ها در مبدل های حرارتی پوسته و لوله جهت هدایت سیال به دسته لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد.

ساده ترین شکل از یک چگالنده نوع پوسته ای و لوله ای افقی به همراه اجزاء در زیر نشان داده شده.

 Th​is  da᠎ta h​as be en w ri tten ​wi​th the  help of GSA C​ontent Gener᠎at​or D᠎em oversi on᠎.

یک لوله جریان سیال گرم و یک لوله جریان سیال سرد به صورت یکی در میان به صفحات متصل می شود، طوری که یکی در میان در فضای خالی بین صفحات، سیال سرد و گرم جاری می شود.

این مبدل ها از صفحات متعدد نازک و صفحه های جدا از هم تشکیل شده است که دارای سطوح بسیار بزرگ و جریان های سیال کوچک برای انتقال حرارت می باشد.

فضاهای بین صفحات نازک مبدل حرارتی کانال های باریکی را تشکیل می دهند که به طور متناوب توسط سیالات گرم و سرد عبور می کنند و مقاومت کمی در برابر انتقال حرارت ایجاد می کنند.

در طراحی لوله ها یاید محل استقرار لوله ها به صورت عملی اطمینان حاصل گردد.( به عنوان مثال مرکز لوله ها مجاور کمتر از 1.25 برابر قطر خارجی لوله ها نیست.

چهار نوع از طراحی لوله عبارت است از: مثلثی (30 درجه)، مثلثی چرخشی (60 درجه) ، مربعی (90 درجه)، مربعی چرخشی( 45 درجه) .

الگوهای مثلثی جهت انتقال حرارت بیشتر استفاده می شوند. با استفاده از قطر لوله کوچک، حرارتی هر دو مقرون به صرفه و کم جاگیر است.

نوع دیگری از بافل ها، بافل های حلقه ای و دیسکی می باشند، که شامل دو بافل مرکزی می باشد.

این مدل از لوله ها، عمدتا برای لوله های داخلی استفاده می شود. مبدل های صفحه ای پره دار برای استفاده در توربین های گاز ، نیروگاههای مرسوم و هسته ای ، مهندسی پیشرانه (هواپیماها ، ماشین های باری و خودروها) ، تبرید ، گرمایش ، تهویه و تهویه مطبوع ، سیستم های بازیابی گرمای اضافه ، صنایع شیمیایی و سرمایش وسایل الکترونیکی بوجود آمده اند.

بنابراین برای تعیین قطر لوله ، فضای موجود و هزینه و ماهیت فوران سیالات باید مورد توجه قرار گیرد. اگر این فن بالای لولهها قرار گیرد به آن مکشی و اگر پایین لولهها قرار گیرد به آن دمشی می گویند.

این حالت به این علت است ک مبدل های حرارتی پوسته و لوله به دلیل شکل آن ها بسیار قوی می باشد.

مبدل های حرارتی پوسته و لوله معمولا در فشار عملیاتی بالا ( با فشار بیش از 30 بار و درجه حرارت بیشتر از 260 درجه سانتیگراد) استفاده می شدند.

مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو با تحمل فشار کارکرد دایم تا 30 بار و فشار تست 45 بار دارای محدوده کارکرد دمایی 200 الی -196 درجه سانتی گراد می باشد .

این نوع مبدل هنگامی استفاده می شود که با توجه به شرایط فرآیندی امکان به کار گیری مبدل نوع قاب و صفحه ممکن نبوده و با فشار بالا و محدوده گسترده دمایی مواجه هستیم.

جهت غلبه بر مشکلات ریزش و تمیز کاری، قطرهای بزرگتر لوله استفاده می شود. با این حال حرارتی با سرعت بیشتری کثیف شود و سایز کوچک تمیز کردن مکانیکی این آلودگی ها را مشکل می سازد.

جداسازی، تمیز کاری و بازرسی دوره ای را میسر می سازد. این مبدل ها را بسیار عملیاتی تر ساخته است.

مبدل حرارتی پوسته و لوله از رایج ترین انواع مبدل حرارتی می باشد. در این مبدل ها معمولا دیوارک هایی نصب می شوند تا با ایجاد تلاطم و ایجاد مؤلفه سرعت عرضی در جریان، ضریب جا به جایی سیال در قسمت پوسته افزایش یابد که به این دیوارکها بافل (Baffle) می گویند.

سیال دوم از طریق لوله هایی که گرم یا سرد شده اند به طوری که می تواند گرما تهیه کند و یا گرمای مورد نیاز را جذب کند.

در این نوع مبدل ها یک سیال داخل لوله ها و سیال دیگر در سمت پوسته بصورت همسو یا ناهمسو با لوله ها در طول آن جریان می یابد .

سیال ممکن است مایع یا گاز باشد. بافل بیرونی بزرگتر بیشتر به یک حلقه است در حالیکه بافل داخلی شبیه به یک دیسک می باشد.

این مدل از بافل جریان سیال را به دور دیسک و سپس به طرف بافل حلقه ای ساخته شده از نوع دیگر جریان سیال سوق می دهد.

بافل مقطعی به شکل نیم دایره ای در 180 درجه به سمت جریان سیال به بالا و پایین بین دسته لوله ها منحرف می شود.

رایج ترین نوع بافل، بافل مقطعی است. برای بهینه سازی اقتصادی توصیه می شود که بافل ها نزدیک تر از 20% قطر داخلی لوله قرار نگیرند.

بنابراین از لحاظ اقتصادی نسبت به مبدل های پوسته ولوله به صرفه تر می باشند. یک محل قرار گیری لوله ها منجر به قطر کلی پوسته بزرگ می شود که منجر به مبدل های گرمایی گرانتر می گردد.

موجب افزایش آشفتگی مایعات می شود و اثر آن در انتقال حرارت بهتر منجر می شود. پیشرفت هایی که در فناوری لحیم کاری و واشر بندی در مبدل های حرارتی مدل صفحه ای انجام شده.

۲- در مبدل های حرارتی واشر دار یکی دیگر از قسمتهای مهم واشرهای لاستیکی(گسکت) می باشند که وظیفه آبندی کانال ها و هدایت سیال را به درون شیارهای مبدل به عهده دارند.

چون در این فضا نمیتوان لولهای به کار برد، این فضا بلااستفاده میماند و بازده این مبدلها کاهش مییابد. کاهش وقوع یخ زدگی در سیستم.

ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم. زیرا این طراحی های جریانی،سیال را به آشفتگی بیشتر حول لوله کشی سوق می دهد.

طراحی این مبدل ها به این شکل است که صفحه ها با فاصله ۵ میلی متر به روش جوش به هم وصل شده اند.

هم چنین فاصله ی بیش از حد بافل ها از هم نیز ممکن است. قیمت مبدل حرارتی پوسته و لوله به ازای هر تن تبرید در تناژهای کم (برای مثال ۱۰ تن) حدود ۵۰۰ هزار تومان و در تناژهای بالا (مثلا ۱۶۰ تن) حدود ۳۰۰ هزار تومان (با احتساب دلار ۴۲۰۰ تومانی) و قیمت مبدل حرارتی هوا خنک به ازای هر تن تبرید ۴۰۰ هزار تومن (به جز قیمت ورق های بدنه و نیز قیمت فن ها) است.

در نهایت نیز از سوی خروجی مبدل خارج می شوند. به طور معمول انتهای هر لوله به پلنوم به وسیله سوراخ هایی در صفحه لوله ها وصل شده اند ( گاهی اوقات جعبه های آب نامیده می شوند).

فاصله خیلی نزدیک بافل ها به هم موجب افت فشار زیادی در مسیر جریان می گردد. بافل ها باید با توجه به تغییر افت فشار و انتقال گرما فاصله گذاری شوند.

۵- ضریب کلی انتقال گرما ثابت است . چنانچه جریان چندپاسی باشد، قرارگیری اتصالات باید هم بر روی فریم ثابت و هم فریم متحرک باشد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.