لزوم برگزاری کارگاه های آموزشی آیین نامه انضباطی در دانشگاه

[ad_1]

لزوم برگزاری کارگاه های آموزشی آیین نامه انضباطی در دانشگاه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر لزوم برگزاری کارگاه های آموزشی آیین نامه انضباطی دانشجویان در این دانشگاه تاکید کرد و گفت: میزبانی این کارگاه ها برای دانشجویان جدیدالورود و دانشجویان در سایر مقاطع باعث کارآمدی آن و کاهش بسیاری از تخلفات دانشجویان می شود.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی با تایید این نکته با اشاره به اینکه هدف از ایجاد کمیته های انضباطی در دانشگاه ها پیشبرد سلامت و تهذیب درونی دانشجویان و دانشگاه ها است، گفت: کم بودن پرونده های انضباطی دانشجویان به معنای اثربخشی پیشگیری است. زیرا هدف ما جلوگیری از رفتار نادرست دانش آموزان است و پیشگیری مقدم بر تشکیل پرونده است.

وی با اشاره به شبه قضایی بودن کمیته انضباطی دانشجویان، نهادهای شبه قضایی را مینیاتوری از نهادهای قضایی عنوان کرد.

دکتر زالی ارتباط کمیته انضباطی دانشگاه با معاونت دانشجویی را اقدامی بسیار ارزنده برشمرد و خاطرنشان کرد: اساسا مشکل حل شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه بر ضرورت و اهمیت رعایت اخلاق حرفه ای در فارغ التحصیلان رشته بهداشت و درمان تاکید کرد و افزود: نقش پیشگیرانه کمیته انضباطی در شکل گیری شخصیت حرفه ای مطلوب در دانشجویان بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به تنوع محیط های خدماتی، بالینی و آزمایشگاهی در دانشگاه های علوم پزشکی، حوزه تخلفات را متنوع و پیچیده عنوان کرد و گفت: این موضوع کار کمیته های انضباطی را سخت می کند و باید با تدابیر بیشتری این کار را انجام دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی موفقیت کمیته انضباطی این دانشگاه در کسب رتبه ممتاز و دبیری کمیته انضباطی منطقه 10 را قابل تقدیر دانست و این موفقیت را نشان از جایگاه ممتاز این کمیته دانست.

وی با قدردانی از جهش 20 پله ای کمیته انضباطی دانشگاه و ارتقای رتبه 23 به 3 کشور به کار سیستمی ارزشمند اشاره کرد و گفت: در صورت نیاز به حوزه های مختلف آموزشی، دانشجویی، فرهنگی، پژوهشی و درمانی بازخورد لازم را بدهید. .

دکتر زالی برگزاری کارگاه های آموزشی برای آشنایی دانشجویان جدیدالورود با قوانین و مقررات انضباطی دانشگاه و کاهش وقوع بسیاری از تخلفات را بسیار کارآمد دانست و تاکید کرد: این کارگاه ها باید برای دانشجویان سایر مقاطع نیز برگزار شود. زیرا اغلب عدم اطلاع از قوانین انضباطی می تواند منجر به تخلف شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ارائه توصیه‌هایی خاطرنشان کرد: کمیته انضباطی باید یک نهاد آموزشی تلقی شود و از آن به عنوان یک مجموعه آموزشی و تربیتی برای اصلاح افراد استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وی همچنین ارتباط سیستماتیک مستمر بین کمیته انضباطی دانشگاه و کمیته انضباطی وزارت بهداشت را بسیار مهم دانست و بر تعمیق این ارتباطات تاکید کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.