قیمت سردخانه صنعتی، معرفی انواع آن (صفر و بالای صفر)

قیمت سردخانه صنعتی، معرفی انواع آن (صفر و بالای صفر)
سردخانه

در تاریخچه سردخانه و یخچال در ایران آمده است که در تابستان های داغ ایران به خصوص مناطق خشک و گرم سیر ، خانواده های ایرانی همواره از خنکای یخ های انبار شده از زمستان استفاده می کردند. در تاریخچه سردخانه ایران اتفاق مهمی روی داد و در تاریخ 29 تیر 1272 و در زمان حکومت ناصرالدین شاه قاجار، امتیاز شیلات شمال ایران و صید ماهی به مدت 25 سال به استفان لیانازوف، سرمایه دار روسی واگذار شد. همچنین پیش از ابداع یخچال های برقی، در کارگاه های سنتی یخ سازی در شب های زمستان آب قنات در جوی های کوچکی جاری می شد تا شب هنگام یخ بزند. معماری یخدان های قدیمی دارای سه بخش بود: دیوارهای بلند برای سایه انداختن، حوضچه های تولید یخ که در فصل زمستان آب داخل حوضچه یخ میزد و مخزن های گنبدی شکل یا تونلی شکل یخ که یخ های تولیدشده را در آن انبار می کردند. محوطهی یخبند، حوض گلی و کم عمقی به عمق تقریبا ۵/۰ متر به مساحت تقریبی ۸۰۰۰ متر مربع است و دیوارهای بلند سایه انداز با ضخامت دو متر و ارتفاع ۸ متر در سه جهت جنوبی (با طول ۴۲ متر)، شرقی و غربی با طول ۲۰ متر دارد. This art​ic​le was ​done by G​SA C onte nt Gener​ator DE᠎MO!

میوه و لبنیات از مواد غذایی هستند که به انجماد نیازی ندارند و صرفا باید تا حدی سرد شوند که فعالیت میکروارگانیسمها در آنها کم شود و بتوان آنها را در مدت مناسبی سالم نگه داشت. مزیت سردخانه آمونیاکی مصرف برق کم سردخانه است که با در نظر گرفتن سرمایه گذاری اولیه که بسیار زیادتر از فریونی است قابل چشم پوشی است و توجیح اقتصادی ندارند. عایق حرارتی باید طوری باشد که از تقطیر آب در سطح گرم عایق جلوگیری نموده و عامل اقتصادی بودن در تعیین ضخامت آن حتی الامکان رعایت گردد . در این سردخانه ها دما را بر اساس نوع مواد غذایی تنظیم می کنند تا از تخریب و فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری نمایند. سپس یخچال داران یخ های حوضچه را قطعه قطعه می کردند و هر قطعه را با غل و زنجیر حمل کرده و به داخل گودال مخزن یخ می ریختند تا برای فصل تابستان انبار کنند. در تمام طول زمستان این عمل تکرار می شد تا گودال یخ پر شود. در فصل گرم تابستان به تدریج از این گودال یخ برداشته می شد. در انتهای زمستان، از گودال با لایه ای از کاه و خاک نرم پوشانده می شود تا از گرمای بهار و تابستان در امان بماند.

پس از آن که در شب یخ می زد، در طول روز این یخ ها با کلنگ و پارو خرد شده و در گودال مخصوص یخ ریخته می شد و روی آن آب پاشیده می شد تا فضای بین یخ ها پر شود تا در شب یخ زده و یکپارچه شود.همچنین باعث می شد، یخ ها به راحتی ذوب نشوند. از گاز آمونیاک نخستن مرتبه در فرانسه استفاده شد و بعدها امریکاییها نیز به استفاده از این گاز به عنوان مبرد روی آوردند. همچنین بر اساس نوع گاز به کار رفته و دمای کاری، سردخانه در انواع آمونیاکی و فریونی و همچنین سردخانه بالای صفر و زیر صفر طراحی می شوند. پیستون غلتکی: در این کمپرسور یک غلتک استوانهای فولادی که روی شفت خارج از مرکزی که به صورت هم مرکز با سیلندر نصب شده است دوران میکند، به دلیل خارج از مرکز بودن شفت غلتک استوانهای با سیلندر هم مرکز نیست و در یک نقطه با حداقل خلاصی با دیوارهی سیلندر تماس مییابد و این امر سبب مکش و دهش گاز مبرد میشود. این وسیله روغن مخلوط با مبرد را جدا نموده و مجددا به کمپرسور باز می گرداند.

را در نظر بگیریم.

است. کمپرسورها انواع گوناگونی دارند که از برندهای مختلفی از جمله: کمپرسور اسکرال و پیستونی، اسکرو و پیستونی بیتزر، اسکرال و منیروپ دانفوس در بازار موجود هستند. با توجه به ظرفیت مورد نیاز، ساخت سردخانه در ابعاد و اندازههای مختلفی صورت میگیرد. برای احداث و ساخت سردخانه باید مراحل مختلفی را طی کنید. هر آنچه که نیاز است قبل از احداث سردخانه بدانید در این متن گردآوری فن کویل سردخانه شده است. جهت احداث انبار به ازای نگهداری هر ۱ تن مواد غذایی، حداکثر ۴ متر مکعب فضا در نظر گرفته می شود. از نظر ابعادی و ساختاری، سردخانهها میتوانند کوچک، صنعتی و متحرک باشند که بسته به حجم ذخیرهسازی و نیاز مصرف کنندگان، مورد استفاده قرار میگیرد. بعد از انتخاب نوع سردخانه باید حجم محصول، شرایط آب و هوایی و مکان نصب و قرار گیری سردخانه را در نظر بگیریم. این کار را تا جایی ادامه می دادند که تمام حجم حوضچه پر از یخ شود.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.