فعالیت 116 هزار سرور رضوی در کشور

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی برنامه های کانون های هفت گانه بنیاد کرامت رضوی آستان قدس رضوی را تشریح کرد.

محمدحسین استادآقا صبح امروز در نشست خبری با اعلام خبر ویژه برنامه های نوروزی که در بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، در خصوص فعالیت ها و برنامه های کانون های هفت گانه بنیاد کرامت رضوی در سال 1400، اظهار داشت: فعال در کشور، وجود دارد. 31 دفتر تحت عنوان دبیرخانه مراکز خدمات رسانی رضوی در مراکز استان ها و حدود 400 ارتباط در شهرستان ها می باشد. این شبکه ارائه دهنده خدمات از طریق دبیرخانه های مرکز تماس، مجموعه ای از خدمات را بر اساس اولویت های تعریف شده در سراسر کشور ارائه می کند.

توزیع 888 هزار بسته معیشتی در سراسر کشور

وی ادامه داد: 19 مرکز تخصصی زیر نظر دبیرخانه ها تشکیل شد و مجموعه خادمیاری که شامل اقشار مختلف است زیر نظر مراکز تخصصی خود به ارائه خدمات می پردازد. معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی نیز طیف وسیعی از خدمات را در زمینه های درمان، اشتغال، تحصیل، مسکن و معیشت ارائه می دهد.

استاد آقا خاطرنشان کرد: شاید مهمترین اقدام در این بخش با توجه به شرایط کشور و تاکیدات مقام معظم رهبری، موضوع بسته های معیشتی با مشارکت خادمان و خیرین باشد که بر اساس آن 888 هزار بسته معیشتی هدایت و تهیه و توزیع شد. در سراسر کشور.”

برای توانمندسازی افراد شغل ایجاد کنید

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی تصریح کرد: همچنین در راستای تاکیدات تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر اقدام و فعالیت در جهت توانمندسازی مردم، فعالیت های حمایتی به صورت موقت در نظر گرفته شد. بنابراین بحث اشتغال در دستور کار است و برنامه ریزی خوبی در این زمینه انجام شده و در سال 1401 این کار با جهش بسیار بیشتری دنبال خواهد شد.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی تصریح کرد: اقدام اصلی در این بخش، اشتغال زنان سرپرست خانوار است که امسال در هشت استان کشور در این زمینه هدف گذاری شده است. بدین ترتیب مشاغل خانگی در حوزه میراث فرهنگی ویژه بانوان با مشارکت وزارت میراث فرهنگی ایجاد شد و این موضوع با ارائه تسهیلات اشتغال و راهنمایی تسهیلگران پیگیری و در سال 1401 توسعه می یابد. .

برنامه های بنیاد کرامت رضوی در حوزه درمان در حاشیه شهر مشهد

در خصوص اقدامات درمانی در حومه مشهد، آقای دکتر آقا گفت: بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری و تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر توجه به حاشیه شهر مشهد با همکاری ستاد حومه مشهد، مراکز درمانی در هشت محور و برنامه در این حوزه تعریف شد. استفاده از چهار اتوبوس بیمارستانی. در مناطقی مانند رضویه و طرق آغاز شده و ساخته شده است. همچنین امیدواریم خدمات درمانی رایگان برای مناطق حاشیه نشین ادامه یابد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه جهیزیه نیز مانند سال های گذشته زیر نظر معاونت خدمات اجتماعی فعال بوده ایم و با همکاری خیرین و مشارکت دبیرخانه های استانی 5000 جهیزیه در سطح کشور و تعدادی از خیرین توزیع شد. به آن اضافه شد.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی افزود: در حوزه مرکز امور بانوان و خانواده دو اقدام قابل توجه انجام شد. بدین ترتیب دومین جشن شکوه مادری برای دومین سال در ایام ولادت حضرت زهرا(س) برگزار شد. سال گذشته 6200 مادر زیر 40 سال با حداقل سه فرزند در این مراسم ثبت نام کردند و برگزیدگان در روز کریسمس با آستان قدس رضوی دیدار کردند و امسال نیز 28 هزار مادر ثبت نام کردند. بسیاری از این مادران تحصیلات عالی و طیف وسیعی از فعالیت های اجتماعی و فرهنگی را گذرانده اند که نشان می دهد می توانند به عنوان یک مادر به فعالیت های دیگری نیز بپردازند.

برگزاری دوره های مشاوره برای زوج های جوان

استاد آقا افزود: برنامه دیگری به نام زندگی به سبک رضوی در کانون بانوان و خانواده از سه سال پیش آغاز شد و امسال 50 هزار زوج تحت پوشش این برنامه هستند. به دلیل شرایط کرونری، اکثر برنامه ها به صورت مجازی انجام می شوند. همچنین یک دوره آموزشی سه ساله با تعامل کارشناسان و مشاوران برگزار شد و آثار پر برکتی را به همراه داشت.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی افزود: متأسفانه آمار طلاق در سه سال اول ازدواج در کشور بالاست اما در گروه هایی که در این برنامه شرکت کردند، آمار طلاق در سه سال اول ازدواج کمتر از 2 درصد که نشان دهنده اثربخشی برنامه های اجرایی است.

رهایی زنان از جنایات غیرعمد

وی گفت: رهایی زنان از جرائم غیرعمد از دیگر برنامه هایی است که با مدیریت کانون بانوان و خانواده و با همکاری همه اقشار آستان قدس رضوی اجرا شده و تاکنون 60 نفر آزاد شده و 18 نفر آزاد خواهند شد. در چهارشنبه و شب نیمه شعبان». . امیدواریم با توجه به ماه مبارک رمضان این مرحله از برنامه به اتمام برسد و بتوانیم برنامه های دیگری را اجرا کنیم.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی بیان کرد: مرکز جامع مشاوره مشهد دارای چهار کلینیک فعال است. یکی از این کلینیک ها در بابا هادی (ع) حرم مطهر به صورت رایگان و در سه کلینیک دیگر خدمات مشاوره با تخفیف بهتری ارائه می شود. مهمترین نکته در این زمینه ارائه مشاوره بر اساس آموزه های اسلامی است و دوره های آموزشی متنوعی وجود دارد.

آقای. آقا تاکید کرد: اقدام اصلی مرکز مشاوره ایجاد همکاری با 31 کلینیک تعاونی از مجموعه های ارائه دهنده مشاوره در مراکز استان ها است. کارمندان دولتی که در رشته مشاوره تحصیل کرده اند خدمات رایگان به افراد محروم استان خود ارائه می دهند. به طور کلی فعالیت های این مجموعه به صورت ملی انجام می شود.

وی درباره برنامه های موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی تصریح کرد: ورزشگاه امام رضا(ع) و استادیوم شهید رجایی شهرداری در این زمینه خدمات رسانی می کنند که در استان های مختلف مانند سیستان و بلوچستان، خوزستان و کرمان تشکیل و انجام شده است. و اگر خواست خدا باشد گسترش خواهد یافت. همچنین در حوزه اخلاق در ورزش، خدماتی در مجموعه ورزشی امام رضا(ع) با همکاری تیم ها یا باشگاه های مختلف و با هدف گذاری انجام می شود.

افتتاح مجتمع میانی میرجاوه برای اسکان زائران پاکستانی

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی تصریح کرد: مؤسسه موقوفات زائر رضوی همچنین 21 مجتمع میانی را در هفت استان منتهی به خراسان رضوی و دو شهر زائر شهر و زائرسرا مدیریت می کند. در این بخش مجتمع میانی میرجاوه برای اسکان زائران پاکستانی افتتاح شد. این مجتمع با سرمایه گذاری حدود 50 میلیارد تومانی توسط بنیاد بهره وری وقف ساخته شده و بنیاد کرامت رضوی به عنوان مجری این مجموعه بر عهده گرفته و خدمات ارائه می دهد.

استاد آقا ادامه داد: در زائرشهر و زائرسرا به دلیل محدودیت های ناشی از بیماری عروق کرونر 2 سرویس شاخص انجام می شود و ادامه خواهد داشت. ارائه خدمات رایگان به زائران و زائران نیازمند از سال 96 آغاز شد و امسال به یک میلیون و 350 هزار زائر اولی رسید. به گونه ای که به زائران اولی سه روز اسکان رایگان و سه وعده غذای رایگان ارائه می شود و حمل و نقل آنها توسط شبکه خادمیاری در استان ها تامین می شود.

وی گفت: سایر آرامستان ها نیز با قیمت بسیار مناسب تری خدمات ارائه می دهند و در هفته گذشته حدود 500 تخت به آمارهای قبلی اضافه شد که برای رزرو آنها باید بدون کد با سامانه ملی 1460 تماس بگیرید و امیدواریم به مناسبت عید نوروز باشد. ” فاز سه جدید به داخل حرم بازسازی می شود و حرم افتتاح می شود.

استاد آقا ادامه داد: این دارالشفا در مدت اقامت زائران در زائرسرا و به مردم منطقه چمن خدمات رسانی خواهد کرد. زائرسرای زائرشهر نیز سال آینده برای خدمت رسانی به مردم و زائران منطقه طرق افتتاح می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.