فدراسیون به انتقادات گزینشی از تیم ملی پینگ پنگ و بی مشروب بودن واکنش نشان داد

[ad_1]

دبیر فدراسیون تنیس روی میز گفت: فدراسیون بازیکنانی را به بازی هایی که احتمال موفقیت آنها بیشتر است اعزام کند.

پیمان حسنی در گفت وگو با ایسنا، درباره گلایه بازیکنان از انتخاب تیم ملی و غیبت نوشاد عالمیان و نحوه انتخاب بازیکنان برای جدول انفرادی بازی های کشورهای اسلامی و آسیایی گفت: تیم داشتیم، گذاشتیم برای. شما باید تصمیم بگیرید که چه کسی باید در انفرادی بازی کند. نکته این است که کمیته ملی المپیک کیفیت را در نظر گرفت و نفرات برتر اعزام خواهند شد. سهمیه تنیس روی میز دو نفره بود و با صحبتی که داشتیم برای تیم سازی به سه نفر افزایش یافت. چیزی که من استنباط می کنم این است که با توجه به بحث کیفی اگر نیما و نوشاد عالمیان اعزام نشوند قطعاً اجازه اعزام تیم ملی تنیس روی میز را نمی دهند. در هر صورت به دنبال ارائه هستند که کدام رشته می تواند مدال یا موفقیت کسب کند و کدام افراد مد نظر هستند. نوشاد علم در رده هفتاد جهان قرار دارد و با توجه به عناوینی که در سال های اخیر کسب کرده، کادر فنی و فدراسیون تصمیم به عدم حضور در انتخابی گرفته اند.

وی ادامه داد: به نظر من نه به عنوان دبیر فدراسیون بلکه به عنوان یک کارشناس بهترین بازیکن باید از روند انتخابی تیم ملی کنار گذاشته شود زیرا به هر حال او بازیکنی است که قبلا نشان داده است. بارها در رویدادهای تیم ملی که می تواند به تیم ملی افتخار کند.” از طرفی اگر نوشاد هم در انتخابی تیم ملی شرکت می کرد فرقی نمی کرد که با توجه به پتانسیل و توانایی فنی او قطعا برای انتخابی انتخاب می شد. او هر زمان که انتخاب شد حداقل 12 سال در تیم ملی حضور داشته است.

وی با یادآوری اینکه همه بازیکنان می خواهند در جدول انفرادی حضور داشته باشند، خاطرنشان کرد: در مسابقات چند رشته ای همه فدراسیون ها این کار را انجام می دهند و کسانی که شانس موفقیت بیشتری دارند اعزام می شوند. سوال اینجاست که اگر نیما و نوشاد در انتخابی راه نیافتند یا شرکت نکردند، دیگر بازیکنان شانس موفقیت در بازی های آسیایی را دارند؟ همه بازیکنان دوست دارند در بازی ها و جام جهانی شرکت کنند و این برای آنها حضور افتخاری است اما فدراسیون باید کسانی را که شانس موفقیت بیشتری دارند را هم اعزام کند. همه دوست دارند بهترین نفرات اعزام شوند و تیم بهترین نتایج را بگیرد.

حسنی درباره گلایه بازیکنان از عدم حضور در مسابقات بین المللی تصریح کرد: طبق لیست اعلام شده از سوی شورای برون مرزی فدراسیون تنیس روی میز رتبه سوم را از نظر اعزام در 9 ماهه سال 1400 به خود اختصاص داده است که حدود 70 درصد از سوی فدراسیون پرداخت شده است. از اعزام ها وضعیت مالی فدراسیون مثل قبل بود، اما دلار در سال 98 چقدر بود، حالا ببینید دلار چقدر است. در بسیاری از کشورهای دنیا حتی پیشرفته ترین بازیکن هم نمی تواند به فدراسیون بگوید که برای اعزام او به مسابقات به من پول بدهید و هر جایزه ای که می گیرد مال شماست. همه مسابقات بین المللی جایزه دلاری دارند و بازیکنان تاکنون یک دلار هم به فدراسیون نداده اند. ما برای استقرار اولیه برنامه ریزی و مستقر می کنیم، و این فقط تیم بزرگسالان نیست که باید مستقر شود، تیم های اصلی نیز باید در نظر گرفته شوند.

وی در پاسخ به این سوال که اکثر بازیکنان مطرح اروپا لژیونر هستند و آیا این کمکی به کاهش هزینه اعزام آنها به مسابقات نمی کند؟ وی گفت: هزینه کمتر می شود اما تفاوت آنچنانی نیست. بازیکنان نیز باید شرکت کنند. با این حال فدراسیون هزینه های متفاوتی دارد. در سال های اخیر، فدراسیون بیش از بودجه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک حمایت مالی کرده است، اما هزینه آن بالاست.

حسنی به بیان آروین رویینتن که در مسابقات قهرمانی آلمان حضور دارد و به دلیل مسابقه نمی تواند در تیم ملی حضور داشته باشد، گفت: مراحل انتخابی تیم ملی با کادر فنی بود. از سوی دیگر، چه بسیار کمتر از هر داستان، چه تعداد از مردم مشکل دارند. ما نتوانستیم تاریخ را با 32 بازیکن دعوت شده هماهنگ کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.