غیبت لژیونر پینگ پنگ در انتخابی تیم ملی و گله فدراسیون

[ad_1]

لژیونر تنیس روی میز ایران گفت: به دلیل بازی در فینال لیگ آلمان نمی توانم در انتخابی تیم ملی شرکت کنم و فدراسیون از تعویق دو روزه مسابقات خودداری کرد.

آروین روئین تن در گفت وگو با ایسنا، درباره باخت مسابقات تیم ملی تنیس روی میز اظهار کرد: قرار بود انتخابی تیم ملی 26 بهمن ماه برگزار شود که به تعویق افتاد و اسفندماه برگزار می شود. در روز اول تیم ملی باید در فینال لیگ آلمان بازی کنم که بازی مهمی برای تیم باشگاهی من است و تیمم به من نیاز دارد. فدراسیون می توانست بازی رده بندی را دو یا سه روز به تعویق بیندازد تا همه لژیونرها در مرحله مقدماتی شرکت کنند و من حتی عذرخواهی ام را کاملاً به جا گفتم اما گفتند نمی توانند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر قبل از انتخابی تیم ملی اسامی نفرات حضور در مسابقات قطر اعلام و چهار نفر اول تیم ملی معرفی شدند. در حالی که من در انتخاب قبلی هم بودم اما اسمم رد نشد. این چهار نفر با توجه به جایگاهی که در رنکینگ جهانی دارند حق حضور در مسابقات قطر را دارند اما بحث من این است که اگر تیم ملی باید در مسابقات شرکت کند چرا اسم من را رد نکردند و وقتی دنبال این موضوع هستند. آنها پاسخ روشنی به من داده شد. از طرفی فدراسیون ایران با قطر تفاهم نامه همکاری امضا کرده است و اگر طبق این تفاهم نامه نتواند در مسابقات قطر شرکت کند، این تفاهم نامه چه کاری انجام می دهد؟

* مربی گفت که نمی تواند کاری انجام دهد

وی در پاسخ به این سوال که با سرمربی تیم صحبت کردید چرا نمی تواند در انتخابی تیم ملی شرکت کند؟ اظهار داشت: بله، اما گفت کاری از دستم برنمی آید. با مربی باشگاهم در آلمان هم صحبت کردم و او گفت که امکان تغییر مسابقه وجود ندارد. من قرارداد دارم و نمی توانم فینال را از دست بدهم. با دو روز تعویق نکردن بازی های مقدماتی تیم ملی، جام جهانی، بازی های آسیایی و بازی های کشورهای اسلامی را به راحتی از دست دادم که اتفاق بسیار مهمی برای تیم ملی بود.

* فدراسیون مربیان بیشتری دارد

روئین تن با تاکید بر اینکه فدراسیون به تکنسین های بیشتری نیاز دارد، تاکید کرد: تصمیماتی که در فدراسیون گرفته می شود فنی نیست و لازم است تکنسین های بیشتری در فدراسیون حضور داشته باشند. ما در ایران بازیکنان خوبی داریم و هرکسی پیشرفت کرده یا هزینه زیادی کرده یا در لیگ های خارجی بازی کرده است. بازیکنان مطرح ایران در لیگ های اروپایی بازی می کنند و هر پیشرفتی بر اساس حضور آنها در لیگ های اروپایی است. امیرحسین هدایی چندین سال پیش نفر اول رنکینگ جهانی شد و به دلیل تمرینات خارج از ایران و هزینه های سنگینی که خود و اسپانسرش انجام دادند به این موفقیت دست یافت.

کری * به وضعیت قراردادهای لیگ و مالیات فکر کنید

روئین تن درباره وضعیت قراردادهای لیگ ایران گفت: سال گذشته در تیم دانشگاه آزاد بازی کردم، این تیم از نظر اسکان و تدارکات شرایط خوبی نداشت و 17 درصد از قرارداد ما کسر شد. جالب اینجاست که هیچکس توضیح نداد که چرا این اتفاق افتاد و او امسال دوباره در لیگ حضور دارد. همچنین 20 درصد از قراردادهای امسال برای مالیات فدراسیون کاهش می یابد. این در حالی است که حدود 50 درصد بازیکنان لیگ ایران به صورت رایگان بازی می کنند. قراردادها و میزان مالیاتی که کسر می شود واقعاً باید در نظر گرفته شود.

* حضور کمرنگی در مسابقات بین المللی داریم

وی درباره حضور کمرنگ بازیکنان ایرانی در تورهای بین المللی نیز گفت: اگر در مسابقات بین المللی زیادی شرکت کنیم، بازیکنان بیشتری از ایران در رتبه زیر 100 جهان قرار خواهند گرفت. در سال های اخیر فقط در مسابقات جهانی و آسیایی حضور داشته ایم در حالی که پینگ پنگ یک رشته انفرادی است و بازیکن باید حداقل در 10 مسابقه در سال شرکت کند. من در آلمان، مجارستان و دیگر کشورهای اروپایی می بینم که بازیکنان آنها به جز مسابقات قهرمانی قاره و جهان، حداقل در 10 مسابقه بین المللی دیگر شرکت می کنند. متاسفانه در ایران با وجود این همه بازیکن مستعد حضور در مسابقات بین المللی کم است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.