عموم مردم در حوزه تحریریه دفاع مقدس جوانان و نوجوانان

[ad_1]

ایسنا/ گیلان مدیرکل حفظ آثار مقدس دفاع گیلان عموم مردم را از حوزه نشر آثار مقدس دفاعی برای جوانان و نوجوانان خواند و گفت: کتابخانه های عمومی توانایی خوبی در آشنایی نسل جوان با کتاب های دفاع مقدس و برجسته سازی قهرمانان ملی دارند.

سرهنگ حسن حبیبی در مراسم اختتامیه جشنواره ملی «سرخ نویسان» که با محوریت تجلیل از نویسندگان و نویسندگان برتر عرصه ایثار و شهادت استان گیلان برگزار شد، انقلاب پاک خون اسلامی نامید. از هزاران شهید گلگون کفن گفت: دستاوردهای این دوره باعث افتخار است.

وی دفاع مقدس را طولانی ترین جنگ قرن اخیر عنوان کرد و افزود: حوادثی که امروز در منطقه و جهان در حال رخ دادن است گواهی بر تمایز دفاع مقدس ماست چرا که درایت و نگاه تیزبین امام راحل باعث شد. برای اینکه مردم وارد میدان شوند». از کوی و برزن دفاع کنید و این حماسه های طلایی را خلق کنید.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه نیازمند اشاعه فرهنگ و دانش دفاع مقدس در ابعاد اجتماعی، اقتصادی و مدیریتی هستیم، تصریح کرد: در این راستا باید از مزایای آن بهره مند شویم. تجربیات جانبازان دفاع مقدس

حبیبی از هنر به عنوان بهترین ابزار برای انتقال مفاهیم و ارزش های دفاع مقدس یاد کرد و گفت: استان گیلان با تقدیم هشت هزار شهید یکی از پیشگامان عرصه دفاع مقدس است. همچنین حمایت گیلان از جبهه های کشور بی نظیر و معروف بوده است.

وی با تاکید بر نقش برجسته زنان گیلان در دوران دفاع مقدس چه در عرصه دفاع و چه در حوزه امداد خاطرنشان کرد: سهم کتب آسمانی دفاعی در نشریات کشور در دهه اخیر 3.5 درصد بوده و به همین دلیل با کمک نهادهای فرهنگی این سهم به 12.5 درصد رسید، اما همانطور که رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند، دفاع مقدس هنوز جای کار دارد و همه ابعاد آن باید تبیین و به جامعه به ویژه نسل جوان ارائه شود.

مدیرکل حفظ آثار گیلان خواستار هم افزایی در زمینه انتشار کتاب های دفاع مقدس شد و افزود: تولید محتوای دفاع مقدس.

حبیبی مردم را در زمینه نشر آثار جوانان و نوجوانان از سانتا دفسا فراخواند و گفت: کتابخانه های عمومی توانایی خوبی برای آشنایی نسل جوان با کتاب های سانتا دفسا و برجسته سازی قهرمانان ملی دارند.

وی یکی از اهداف تالیف این کتاب در حوزه دفاع مقدس را آشنایی نسل جوان با ارزش های دفاع مقدس دانست و یادآور شد: نسل امروز جنگ را ندیده و به همین دلیل ممکن است تعابیر ضد و نقیضی از جنگ شنیده باشد. بنابراین باید روایتی واقعی و هنرمندانه از جنگ به جوانان و نوجوانان ارائه کنیم.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان از مردم قلم خواست بیش از پیش به نقش رزمندگان گیلان در دوران دفاع مقدس توجه کنند و گفت: با حمایت مسئولان این فرصت برای تمدید دوران دفاع مقدس فراهم شد. دستاوردهای دفاع مقدس در محور مقاومت باید تامین شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.