عدم اجرای مصوبه پیمانکاری مقررات شهری از سوی مدیریت شهری

[ad_1]

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران با ابراز تأسف از اینکه تاکنون هیچ اقدامی از سوی مدیریت شهری در خصوص اجرای مصوبه مشارکت و تأثیر آن بر شهروندان صورت نگرفته است، گفت: در مورد طرح ها و لوایح در دست بررسی شورا.

به گزارش ایسنا، احمد صادقی در پنجاه و هفتمین جلسه شورا و پس از سخنان میثم مظفر درباره چرخه سیاسی بر اساس رویکرد تامین مالی جمعی و مشارکت شهروندان گفت: تجربه موفقی در زمان ریاست وی در مرکز مطالعات شورای رفاه در شکل سیاست های پیشنهادی نظام منعکس شده در برنامه هفتم نشان می دهد که این امر انجام شده و آثار خوبی داشته است.

وی افزود: مشارکت شهروندان در مسائل تقنینی، نظارتی و اجرایی باید به منصه ظهور برسد. اما باید اشاره کنم که این کار نیازی به لایحه شهرداری ندارد زیرا مصوبه دارد.

یکی از اعضای شورای شهر تهران ادامه داد: در تاریخ 16 دی ماه 99 شهرداری موظف است ظرف مدت دو ماه در قالب مصوبه ای نسبت به ثبت مشارکت ها و تأثیر شهروندان بر ماده 4 اقدام کند که متأسفانه پس از گذشت چندین مورد. هشدارها، اقدامی در این زمینه صورت نگرفت.

صادقی تاکید کرد: در ماده 4 این مصوبه شهرداری تهران موظف است حداکثر ظرف مدت دو ماه پس از ابلاغ این مصوبه نسبت به افزایش نفوذ شهروندان در سیاست گذاری و برنامه ریزی و نظارت شهری اقدام کند. گردش کار تصویب طرح ها و لوایح، اتوماسیون اداری و مشخصات شهروندی را در پرتال «تهران من» متمرکز کرده و به شورای اسلامی شهر تهران ارسال کنید تا شهروندان در مورد طرح ها و لوایح مورد نظر شورا اظهار نظر کنند.

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهروندان خارج از محدوده طرح ها و لوایح در دست بررسی شورا بتوانند پیشنهادات خود را به شورا و شهرداری ارائه کنند و سامانه باید پیشنهادات خود را به شورا و شهرداری ارائه کند. توانایی بیان نظرات و نظرات شهروندان.” ارسال برای عموم و سایر شهروندان می توانند در مورد پیشنهادات دیگران نظر دهند. این موضوع به دلیل ابلاغ این مصوبه نیازی به لایحه ندارد اما نبود مدیریت شهری باعث شد که این مصوبات نادیده گرفته شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.