ظرفیت نیروگاه های ترموالکتریک 1500 مگاوات افزایش یافت

[ad_1]

معاون توسعه پروژه های شرکت ترموالکتریک از افزایش 1500 مگاواتی ظرفیت نیروگاه های ترموالکتریک کشور در راستای طرح های پیک تابستان آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا عظیمی در بازدید از روند ساخت واحدهای جدید در کارخانه طرشت با اشاره به همگام سازی هفت نیروگاه جدید در کشور، افزود: LNG و میانرود وارد مدار شده اند.

وی با اشاره به اجرای طرح ارتقای ظرفیت واحدهای گاز و سیکل ترکیبی در 17 نیروگاه کشور، گفت: همچنین در نیمه دوم سال جاری واحدهای جدید بخار در واحدهای جهرم، هریس، ارومیه و چابهار کشور متصل است.

معاون توسعه پروژه شرکت برق حرارتی با اشاره به آخرین وضعیت ساخت واحدهای جدید در نیروگاه طرشت ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، 6 واحد جدید جایگزین واحدهای قدیمی نیروگاه طرشت می شود که دو واحد آن وارد فاز دوم خواهد شد. کارگاه تا ماه می و در کمتر از یک ماه.” عملیات نصب و راه اندازی انجام خواهد شد.

عظیمی با اشاره به قدمت 60 ساله مجموعه این نیروگاه افزود: یکی از ماموریت های نیروگاه ترموالکتریک نوسازی نیروگاه های قدیمی و نوسازی واحدهای تولید ترموالکتریک است. برای این منظور طرح احداث واحدهای جدید در کارخانه فعلی طرشت در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.