صدور فوری و آنی پروانه 350 شغل خانگی

[ad_1]

صدور فوری و آنی پروانه 350 شغل خانگی

معاون استخدامی وزارت کار از ثبت فوری 350 پروانه اقامت تجاری خبر داد و گفت: 172 پروانه اقامت تجاری در سه روز دیگر صادر می شود.

به گزارش ایسنا، وزارت تعاون، کار و تامین اجتماعی به منظور تسهیل در صدور پروانه کسب، کاهش زمان صدور پروانه در سازمان آموزش فنی و حرفه ای را در دستور کار قرار داد و این در حالی است که مجوز تاسیس آموزشگاه های آزاد هم اکنون صادر شده است. مدت هشت ماه بود که توسط وزارت کار به سه روز کاهش یافت.
مدتی بعد وزارت کار با هدف توسعه و تقویت مشاغل خانگی مهلت صدور مجوز برای این دسته از مشاغل را به سه روز کاهش داد تا ضمن رفع موانع تولید در بخش، مشاغل خانگی، مردم. می تواند وارد شود و تجارت کند. کار خود را ضبط کنید.
به گفته وزیر تعاون، کار و تامین اجتماعی، حدود 550 مجوز در حوزه فعالیت این وزارتخانه وجود دارد که بیش از 95 درصد آنها از طریق وزارت کشور صادر می شود.
به گفته عبدالملکی، بسیاری از جوازهای کار در منزل به سرعت ثبت و صادر می شود و سایر مجوزهایی که نیاز به پاسخگویی از سوی مراجع ذی صلاح دارد ظرف سه روز نهایی می شود.
پیش از این محمود کریمی بیرانوند – معاون وزیر کار – از تشکیل تیم ویژه ای در وزارت کار برای تسهیل و عدم صدور پروانه کسب در تمامی ادارات و سازمان های ذیربط خبر داد و گفت: mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir، فعالیت می کند. با سازوکار جدیدی که به موجب آن دو دسته از مشاغل «مبتنی بر مجوز» و «مبتنی بر ثبت نام» در دسترس عموم قرار می گیرد.
اخیراً از ثبت فوری 350 مجوز بازرگانی داخلی خبر داده و گفته است: «172 پروانه بازرگانی داخلی نیز تا سه روز دیگر صادر می‌شود».
بر اساس سازوکار و روش جدید سامانه، بر اساس مصوبه ستاد ملی ساماندهی شرکت‌های خانگی، دو دسته مجوز برای شرکت‌های خانگی وجود دارد که یکی از آنها شامل 350 مجوز است که فوری است. و زمان درخواست متقاضی ثبت می‌کند، صادر می‌شود و یک مجموعه مجوز شامل 172 مجوز مبتنی بر مجوز است که متقاضی می‌تواند درخواست خود را ثبت کند و پس از آن دستگاه اجرایی حداکثر سه روز کاری فرصت دارد تا این درخواست را ثبت کند، در غیر این صورت فرم سامانه به صورت خودکار مجوز را صادر می کند و درخواست کننده چاپ مجوز خود را دریافت می کند.
با کاهش زمان صدور مجوز مشاغل خانگی، مجوز مشاغل خانگی بیش از سه روز صادر نمی شود و این برای اولین بار است که موانع تولید و کسب و کار در کشور رفع می شود.
به گزارش ایسنا، با این اقدام در مجموع 550 شغل خانگی وجود دارد که همه آنها در کمتر از 72 ساعت مجوز دارند، کار کنید، فورا مجوز کار مربوطه را دریافت کنید.
انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.