شکست نگران کننده تیم ملی در سئول را بازخوانی کنید

[ad_1]

به احتمال قریب به یقین کره جنوبی گوی سبقت را در جنگ از دست خواهد داد و ما به عنوان تیم دوم گروه به جام جهانی خواهیم رفت. انتظار می رود دراگان اسکوچیچ در 8 ماه مانده به مسابقات قطر، مسائل پیش رو را به دقت بررسی کرده و راه حل مناسبی برای جبران این ضعف ها بیابد.

به گزارش ایسنا و به نقل از تمرین سهروزهای درخشان و پیروزی های پیاپی دراگان اسکوچیچ بالاخره برای او به پایان رسید و شکی نیست که حتی یک مربی در جهان وجود نداشته است که همیشه برنده باشد. حالا تقریباً مسلم است که کره جنوبی در جنگ برای مقام اول بازنده خواهد بود و ما به عنوان تیم دوم گروه به جام جهانی می رویم. انتظار می رود دراگان اسکوچیچ در 8 ماه مانده به مسابقات قطر، مسائل پیش رو را به دقت بررسی کرده و راه حل مناسبی برای جبران این ضعف ها بیابد.

یکی

به نظر می رسید ترکیب اولیه تیم ملی با توجه به نقاط قوت کره جنوبی سازماندهی شده بود و تا پایان نیمه اول این سیستم تقریباً خوب عمل کرد. تا زمان خروج ناگوار شجاع خلیل زاده به دلیل مصدومیت، موقعیت های زیادی به کره جنوبی ندادیم و احتمالاً بهترین موقعیت بازی را داشتیم که احسان حاجسفی خیلی راحت و بی دقت از دست داد. با این جدایی شجاعانه، اما پائولو بنتو به آنچه می خواست رسید و سون هیونگ مین به آنچه می خواست با تیم ملی ایران انجام داد. از این رو مصدومیت شجاع خلیل زاده، بازیکنی متخصص در جذب فشرده و نزدیک به بازیکن حریف بسیار مهم بود و در گذشته بارها بازیکنانی مانند بغداد بونجاح و دیگران را عقب نگه داشته است.

دو

اما با این مسابقه شجاعانه نظم تاکتیکی تیم به هم خورد و اشتباهات فردی و تاکتیکی یکی پس از دیگری آغاز شد. در صحنه گل اول علاوه بر اشتباه بزرگ و عجیب امیر عابدزاده، هافبک های ما هم به این بازیکن فضای زیادی برای حرکت دادن سون هیونگ مین دادند و حتی یک نفر هم زحمت ضربه زدن به این بازیکن را به خود نداد. صحنه را مرور کنید! پنج نفر به خورشید نزدیک هستند و یک نفر سعی نمی کند متوقف شود. استفاده از امید نورافکن در این پست با مهدی مهدی پور، کمال کامیابی نیا و میلاد سرلک در این پست تصمیم عجیب و احتمالا اشتباه دراگان اسکوچیچ بود.

سه

وحید امیری از همان دقایق ابتدایی شاید یکی از بدترین نمایش های عمرش را در زمین ارائه داد و تا دقیقه 90 در ترکیب ماند. این وینگر باتجربه با حمل نیمه اول خود چندین بار راه را برای ضدحملات کره جنوبی هموار کرد و بعدها که به فشار قوی با آن سیستم نیاز داشتیم، در این زمینه نیز کمتر موفق عمل کرد. به نظر می رسد این تعداد و حجم بازی های پرفشار در طول سال برای وحید امیری میسر نیست و باعث افت او در اواخر فصل شده است.

چهار

با توجه به اینکه گزینه اول اسکوچیچ یعنی صادق محرمی در این دیدار غایب بود، احتمال دعوت سایر گزینه ها به اردو وجود داشت. جدایی شجاع خلیل زاده بود که تقریباً از همان جا دست از بازی بردیم و عارف غلامی نتوانست در حد یک جایگزین قابل اعتماد ظاهر شود. ما در پست دفاع راست هم مشکل داریم و به نظر می رسد باید وسواس بیشتری برای انتخاب بازیکن داشته باشیم.

پنج

ایران امروز یک گل عجیب و غیرمنتظره دریافت کرد، یک مهره مهم مقابل سون هیونگ مین در دقایق ابتدایی نیمه اول از دست داد، دو سه موقعیت خوب را از دست داد (یکی حاج صفی در نیمه اول و دو موقعیت در پایان بازی). ). و مهمتر از همه، ستاره های بزرگ اروپایی را در اختیار نداشت. ضمناً فراموش نکنیم که کره جنوبی بر خلاف ما از تمام ظرفیت ورزشگاه خود استفاده کرد و حمایت بی نظیری از طرف هواداران داشت. بدون شک حضور مهدی طارمی و علیرضا جهانبخش در خط حمله یا سعید عزت اللهی در خط هافبک می توانست تاثیر زیادی در انتخاب داشته باشد. برای بررسی سبک بازی و نتیجه یک تیم، نمی توان از عوامل مهم ذکر شده گذشت.

شش

هشت ماه تا شروع جام جهانی باقی مانده است و تنها برگزاری چنین دیدارهای پرفشاری با حریفان سطح بالا در آسیا یا سایر قاره ها می تواند نقاط ضعف انتخابی را برای کادرفنی آشکار کند. تیم ملی ایران پس از یک دوره درخشان در مسابقات مقدماتی، نقاط ضعف خود را در دو دیدار خانگی و خارج از خانه مقابل کره جنوبی متبلور کرد و مطمئناً چاره ای جز درخشش در جام جهانی نداریم، مگر آزمون و خطا، هر چند ترسناک. این ترسناک است.”

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.