شش اشتباهی که «تقریباً» قهرمانی را از پرسپولیس گرفت

[ad_1]

پرسپولیس در این فصل مثل فصول گذشته قدرتمند نبود. این عبارت مورد قبول بسیاری از هواداران این تیم نیز هست.

به گزارش ایسنا و به نقل از “ورزش سه”، پرسپولیس در روزی که می توانست تماشاگران را شکست دهد و البته می توانست در دقایقی از بازی دروازه خود را باز ببیند، به یک امتیاز در این دیدار بسنده کرد تا دورتر و دورتر خود را برای تکرار قهرمانی ببیند. عنوان. حالا در هفته 24 شاگردان یحیی گل محمدی می توانند 8 امتیاز با صدر جدول فاصله داشته باشند و این یعنی تقریباً خداحافظی با قهرمانی ششم. البته دوم شدن و موفقیت در جام حذفی شکست نیست و پرسپولیس همچنان این شانس را دارد که فصل را در شرایط قابل قبول و حتی خوب به پایان برساند اما در طول فصل اتفاقاتی افتاد که شاید حتی بخش قابل توجهی از جامعه. هواداران پرسپولیس معتقد بودند که این تیم قدرت فصل های گذشته را ندارد و دچار افت شد. شاید همین «شش کلمه» بود که باعث شد پرسپولیس در این مرحله از فصل شانس چندانی برای قهرمانی نداشته باشد و مانند فصول گذشته به خود بالندگی نداشته باشد.

انتخاب

بخش مهمی از سرنوشت هر مجموعه ای را انتخاب های آن گروه رقم می زند. آمارها نشان می دهد که خریدهای تابستانی پرسپولیس حتی مورد استقبال کادرفنی این تیم قرار نگرفت و ستاره های جدید این تیم معمولا جایی در اولین انتخاب های یحیی نداشتند. مقایسه کنید با فصل قبل و لحظات تاثیرگذار عیسی آل کثیر، حامد لک، میلاد سرلک و …. در طول فصل بازیکنان جدید پرسپولیس در این فصل به ندرت توانسته اند در روزهای سخت به این تیم کمک کنند.

تنوع

پرسپولیسی ها در این فصل با توجه به سبک جذب خود چاره ای جز اصرار مداوم بر خروج از جناحین نداشتند. پرسپولیس در طول فصل فقط یک راه حل برای رسیدن به دروازه حریف امتحان کرد. شاگردان یحیی در کناره ها برتری عددی ایجاد کردند و به خوبی مدافعان حریف را دور زدند، بازی را گسترش دادند و با ایجاد مثلث (به خصوص سمت راست) چندین بار خلق کردند و گل زدند. اما اجرای سیستم های مختلف از جمله سه مدافع یا ارسال پاس های عمقی و عمودی از خط هافبک به دلیل فقر بازیکن در این مواقع و البته تفکرات تاکتیکی سرمربی پرسپولیس میسر نشد. تیم رقیب اما اغلب سیستم بازی خود را با توجه به سبک بازی حریف تغییر می داد. همین دیروز پرسپولیس بازی صبورانه و مالکانه همیشگی خود را رها کرد و فقط سعی کرد تقریباً کل زمین را فرماندهی کند تا استرس رسیدن به سه امتیاز را از خود دور کند که برنامه موثری نیست.

خلاقیت

در فوتبال و در طول یک فصل، برای موفقیت، باید در لحظات مهم و تاثیرگذار مسابقات خود برجسته باشید. به عنوان مثال شاگردان برانکو در دربی فروردین 98 در دقایق مهم فصل بهتر و عاقلانه تری بازی کردند و احمد نور با شکست استقلال در دربی، جدی ترین رقیب خود را از زمین مسابقه بیرون کرد. به عنوان مثال در این فصل پرسپولیس در دربی بهترین فرصت نزدیک شدن به حریف را به دلیل بی دقتی و شاید بی مسئولیتی برخی از بازیکنانش از دست داد. این جزئیات به راحتی سرنوشت یک فصل را تعیین می کند. در واقع تیم یحیی عناصر لازم برای پیروزی در روزهای بد را ندارد (این تیم در فصول قبل تخصص دارد) و بازیکنی هم ندارد که به اصطلاح کار را انجام دهد.

زور

پرسپولیس برخلاف فصول گذشته بارها و بارها موقعیت های خوب گلزنی خود را امسال از دست داده است و به اندازه پنج فصل اخیر در خط دفاع قوی نبوده است. در واقع، این تیم فراموش کرده است که در شکوه پنج ساله خود، به اندازه این فصل در دروازه اشتباهات فردی ویرانگر خود را در دفاع متحمل نشده است و موقعیت های گلزنی خود را به این راحتی از دست نداده است. پرسپولیس که در سال های گذشته بهترین خط دفاعی لیگ را در اختیار داشت، امسال قربانی اشتباهات فردی و تاکتیکی زیادی شد و هرگز از قدرت آن دوره پنج ساله موفقیت به ویژه در دفاع برخوردار نبود. . سیدجلال 30 بازی راه نیافت و ابراهیمی، فرجی، نعمتی و …. گزینه های کافی برای پر کردن این شکاف نبودند. ژوزه مورینیو بارها تاکید کرده که با گلزنی می توانی یک بازی را ببری اما با گل نزدن قهرمان فصل می شوی اما پرسپولیس این اصل را فراموش کرده است.

شانس. فرصت

بدون شک شادی در لحظات مهم فصل یکی از مهم ترین عوامل موفقیت یک تیم است. همین دیروز پرسپولیس موقعیت های بدیهی گلزنی را از دست داد. او در بازی دو هفته پیش مقابل نفت بارها دروازه را زد و مقابل شهر خودرو، استقلال، گل گهر و… می توانست در یک روز خوش شانس پیروز شود (اتفاقی که در سال های گذشته گاهی اتفاق افتاده و اتفاقات سال های گذشته بازی به نفع قرمزها بود.

صلح

این در حالی است که در پنج سال اخیر کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس به راحتی حریفان را به دردسر نینداخته اند و به تیم های مدعی اجازه داده اند با جملات التهابی و اعتراضات کور به زمین و زمان، رختکن و هواداران خود را سردرگم کنند و فشار را افزایش دهند. در مورد تیم شما امسال، فرمول دقیقا برعکس عمل کرد. پرسپولیسی ها از ابتدای فصل دقیقا طبق اشتباهات رقبای خود در سال های اخیر عمل کردند و همه عوامل را به جز اشتباهات خودشان مقصر نتیجه دانستند. این میراث در پرسپولیس به سختی به دست آمد و حیف است که به دلیل یک فصل اول نبودن (نه شکست، دوم واقعاً شکست نیست) به راحتی از دست می‌رود.»

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.