شرکت مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند

شرکت مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند
بال ولو

دور تا دور کمال توپ ، قلب دریچه توپی ، دارای یک سطح شیشه ای ، تضمین 100٪ فشردگی نشت در عبور در عین حفظ گشتاور تحریک کم حتی جزئیات دقیق تر هر یک از اجزا مهندسی شده اند کمال با ایمنی فروخته شده است مهر و موم توپ دارای یک مثبت است مناسب. در گیت ولو ها می توان از ۲ پورت استفاده کرد؛ اما بال ولوها این توانایی را دارند که بیش تر از دو پورت داشته باشند. در بال ولو ها حالت باز یا بسته شیر را می توان با موقعیت دسته تشخیص داد اما در گیت ولو ها تشخیص حالت باز یا بسته بودن شیر با دیدن امکان پذیر نیست. این مجموعه بهعنوان بزرگترین سایت تخصصی صنعت در بخشهای گوناگون با بیش از دو دهه تجربه در خدمت شما گرامیان هست. حال که این دو نوع شیر را شناختید، زمان آن فرا رسیده است که به طور کامل با تفاوت بال ولو و گیت ولو آشنا شوید. گیت ولو برای مواردی همچون دوغاب کاری و مایعاتی با گرانروی زیاد مناسب است؛ چون راحت تر تمیز می شود. Post was c​reat᠎ed ᠎by GSA Co nt ent ᠎Gene᠎ra tor DEMO.

گیت ولوها مکانیزم چرخشی ۳۶۰ درجه دارند.

توجه داشته باشید که بال ولوها از گیت ولوها گران تر هستند، اما گیت ولوها ماندگاری و طول عمر بیشتری دارند. بال ولوها از گیت ولوها گران تر هستند. در بیشتر بال ولو ها عمل کردن ولو در حالتی روی میدهد که دسته ولو تا90 درجه بچرخد. دستگاه ساده قطع و وصل هستند که از یک ساچمه برای متوقف کردن و راه اندازی دبی سیال در پایین دست شیر استفاده میگردد. این شیرها توانایی تحمل فشارهای بالا و حجم بالای سیال را دارند و همچنین اغلب می توانند تا دمای 480 درجه سانتیگراد، به راحتی جریان سیال را مدیریت کنند. گیت ولوها مکانیزم چرخشی ۳۶۰ درجه دارند. شیر بال ولو یا گازی، شیرهایی با حرکت چرخشی می باشند که در آنها از مجرابندی که به شکل کروی می باشد استفاده می شود.که این مجرابندها برای باز و بسته کردن جریان مورد استفاده قرار می گیرد.در بال ولو هایی که در سیستمهای فرآیند بکار می روند ممکن است از عملگرهای مختلفی به منظور کنترل مستقیم یا از راه دور شیر استفاده شود.

اما بال ولوها برای این کار مناسب نیستند چون ممکن است دوغاب یا ماده مورد نظر موجب آسیب دیدن توپ های چرخشی موجود در شیر شود. با حرکت ساقه شیر به اندازه یک قوس 90 درجه، شیر باز یا بسته می شود. در یک موقعیت کاهش فشار، جایگاه ولو توپی به دلیل برخورد جریان با سرعت بالا تا حدی در معرض قرار میگیرد و به سرعت از بین میرود. با چرخش ساقه شیر به سمت موقعیت باز شدن ساچمه چرخیده و سوراخی که در وسط ان تعبیه شده است در مسیر ورود و خروج سیال قرار میگیرد و در نتیجه سیال از شیر عبور میکند. این شیر از یک قطعه توپی شکل برای متوقف و راه اندازی دبی سیال در پایین دست شیر استفاده می گردد.اگر دسته شیر که به توپی وصل است موازی خط باشد به عبارت دیگر اگر سوراخ وسط توپی در مسیر ورود و خروج جریان سیال قرار داشته باشد شیر باز است و همچنین اگر سوراخ وسط توپی عمود بر جریان سیال قرار داشته باشد شیر در حالت بسته قرار دارد.وقتی شیر در حالت نیمه باز قرار دارد جریان آشفته ای در شیر بوجود می آید که این عامل باعث محدودیت کاربرد شیر توپی می شود .

متخصصان تکنوپایپ بر این باورند که سرعت عملکرد بالا به همراه طراحی ساده آن دلیل استفاده مکرر آن در صنعت می باشد. دوغاب ها و سیالات حاوی ذرات جامد برای عبور از این شیر مناسب نیستند؛ زیرا درون دریچه­ی توپی رسوب می­کنند و عملکرد شیر دچار اختلال می­شود. شیر “کاهنده یا مجرای کاهش یافته” (RB) دارای اندازه مجرایی است که از اندازه مجرای لوله متصل به آن، کوچکتر است. زمانی که دسته با لوله موازی باشد جریان آب باز است اما زمانی که لوله و دسته در حالت عمود و با زاویه ۹۰ درجه نسبت به یکدیگر قرار گیرند، جریان آب بسته می شود. ولو های توپی خط لوله ویژگیهای ویژهای دارند که در اتصالات ولو های توپی زیر خط لوله توصیف میشوند. بال ولو ها برای استفاده در سیستم های ضدحریق کاربرد دارند. معمولاً بال ولوها نسبت به گیت ولوها برای نصب به فضای بیشتری نیاز دارند، لذا در زمان استفاده باید به این موضوع توجه کنید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.