سیلی 865 میلیارد ریالی از 670 شاکی با وعده تحویل خودروی صفر کیلومتر

[ad_1]

صبح و عصر امروز به ریاست قاضی حسین سعیدی در شعبه 104 دادگاه کیفری دو ساوجبلاغ جلسه رسیدگی به پرونده چند نویسنده فروش خودرو (کلاهبرداری شبکه ای) برگزار شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، جلسه رسیدگی به پرونده فروش خودرو چند شاکی (کلاهبرداری شبکه ای) با حدود 2000 نفر عامل صبح و عصر امروز به ریاست قاضی حسین سعیدی در شعبه 104 دادگاه کیفری دو برگزار شد. ساوجبلاغ.

به موجب کیفرخواست صادره از سوی وزارت عمومی و انقلاب ساوجبلاغ، آقای ح.س م. م، ای. س ، ی. س کودک صفی الله ، ی. فرزند نورعلی ف.فرهاد فرزند ح.م فرزند حبیب الله م م فرزند نورعلی ع.ع فرزند عبدالله م م فرزند حبیب الله و. م. فرزند نورعلی، ع.م. فرهنگ تقی، ح. فرزند زکریا، عرب فرزند یحیی، ع.ب.حجت عرب فرزند زکریا، ح. فرزند حجت الله، م.م فرزند حسین، س.ا پسر. سیدابراهیم، ​​و.ب فرزند کرمعلی، ع. فرزند ق، فرزند رمضانعلی، فرزند سید فرید، ر.م پسر احمد، ع.ب پسر کرمعلی، م.م پسر رضا، ع.م پسر. کاظم، م. فرزند خداکرم، ر.ب. فرزند حسین، م.ع.بن حمدالله، س.ا.بن عبدالله، م.ع پسر حمدالله، س.ا.بن حمدالله، ق فرزند داوود، س. ح.م فرزند م.م فرزند محمد، اس.س. فرزند محمدرضا، م.س. فرزند لطفعلی، م.م پسر یحیی، م.م پسر خدا کرم، ح.م.م فرزند م.ت فرزند غلامرضا، ر.ک فرزند ن.ح. پسر عباس، م.م. فرزند احمدرضا ق ولد قدرت الله ط.م فرزند نیازعلی; آنها متهم به همکاری با متهم ردیف اول حسین سامانی پور هستند که از شکات مرتبط با آنها مقادیر زیادی پول گرفته و با مانورهای کلاهبرداری به روش متهم اصلی اقدام به تصرف دارایی متهمان کرده است.

بر اساس کیفرخواست صادره، میزان اموال مصادره شده از 670 شاکی 865 میلیارد ریال است. متهم با جذب افراد و دادن پورسانت اقدام به کلاهبرداری کرده و پس از کسب سود اقدام به خرید خودرو در بازار کرده است.

امین سپهری پور نماینده دادستان گفت: این کلاهبرداری در سه مرحله صورت گرفته است. متهم با قرارداد و بعضاً بدون قرارداد قول دریافت پول برای تحویل خودرو به اشخاص حقیقی را داده است.

وی افزود: به عنوان مثال زمانی که قیمت پراید 35 میلیون تومان بود، متهم 30 میلیون تومان از مردم گرفت و پس از آن در قسمت بتن سیمان مشغول به کار شد.

ادامه سپهریپو: مبالغ دریافتی ابتدا به حساب واسطه ها واریز و پس از برداشت پورسانت توسط واسطه ها، این مبالغ به حساب دارنده واریز شد.

وی با ادعای اینکه متهم ردیف اول مردم را وسوسه کرده است که خودروی نو را به وی تحویل دهند، گفت: برای متهم ریاست محترم جمهوری تقاضای اشد مجازات را دارم.

با دستور قاضی، حسین سامانی پور متهم ردیف اول پرونده به سمت خود منصوب شد.

متهم ضمن رد اتهامات، توضیحاتی ارائه کرد.

وی در خصوص فرار خود اظهار داشت: همه جا شایعه فرار من بود. در فشار و اضطرابی که داشتم، تصمیم اشتباهی گرفتم و صحنه آدم ربایی را آماده کردم و اعلام کردم مردم مرا ربوده اند.

متهم ردیف اول گفت: تنها اشتباه من طراحی سناریوی آدم ربایی بود که اعتراف می کنم به دلیل فشار و اضطراب بود.

وی همچنین مدعی شد که پس از فرار بازگشته و به کلانتری معرفی شده است.

متهم در دفاعیات خود اظهارات ضد و نقیضی داشت که با واکنش نماینده وزارت عمومی و قاضی مواجه شد.

قاضی خطاب به متهم گفت: چگونه می خواهی پول مردم را پس بدهی؟ متهم گفت: تمام خودروها را از بازار آزاد می خریدم و به مردم می دادم.

قاضی خطاب به متهم گفت: در شکایت خود که قبلاً کتباً آن را نوشته و امضا کرده اید، عنوان کرده اید که با ایران خودرو رابطه داشته و از وی برای خرید خودرو استفاده کرده اید، اما اکنون می گویید که خودروها از این شرکت خریداری شده است. بازار آزاد!”
قاضی در ادامه گفت: در صفحه 1615 پرونده قید شده است که شما در تاریخ 12 آذر 99 برای 2 دستگاه خودروی پراید به قیمت 99 میلیون تومان قرارداد تنظیم کرده اید، اما با استعلامی که از ما دریافت کردیم مشخص شد. قیمت خودرو در آن زمان در بازار مشخص شد قیمت هر دستگاه 75 میلیون تومان بوده است، سوال اصلی این است که چرا یک عاقل باید خودرو را با ضرر به مردم بفروشد؟

قاضی این سوال را چندین بار از متهم پرسید اما او حاضر به پاسخگویی نشد.

پس از پایان جلسه دادگاه، با دستور قاضی علی سامانی پور، برادر متهم ردیف اول پرونده روی میز قرار گرفت.
وی در پاسخ به سوال قاضی مبنی بر اینکه در ازای انعقاد قرارداد فروش خودرو چقدر از برادرتان پول گرفته اید؟ او مدعی شد: چون حسین برادرم بود، از او پولی نگرفتم.

قاضی مجدد متهم ردیف اول را به محل احضار کرد.

وی خطاب به متهم گفت: با استعلام از حرکت مالی حساب داریوش کوهکن (متهم)، مشخص شد وی 103 میلیارد تومان تراکنش مالی با شما داشته و 1253 دستگاه خودرو خریداری کرده که از این تعداد 1200 دستگاه تحویل داده شده است. شما. این است.

متهم گفت: برای سود بیشتر 5 عدد سانتافه یک میلیاردی خریدم و فروختم به طوری که از هر سانتافه 600 میلیون تومان سود کردم و بعد زمین خریدم.

قاضی از متهم پرسید: در اظهارات خود مبنی بر اینکه به واسطه ها سود پرداخت کرده اید، میزان آن سود چقدر بوده است؟
متهم پاسخ داد: من از دو طریق به واسطه ها پول پرداخت کردم، یکی از طریق واریز وجه دریافتی مستقیم از افرادی که سهم هر یک از واسطه ها از حساب من را پرداخت کردند، به روش دیگر وجه همه به حساب واسطه واریز شد و پس از برداشت سهم آنها. ، مابقی پول به حساب من واریز شد.

قاضی از متهم خواست با فروش خودرو سود کند و با پولی که زمین خریده است، این زمین کجاست؟
متهم گفت: در هشتگرد زمینی را با قیمت یک میلیارد تومان و 200 میلیون خریداری کرده ام که قیمت آن در حال حاضر 5 میلیارد تومان است.

قاضی از متهم پرسید شما کارمند ایران خودرو هستید؟ که پاسخ داد: خیر.
رئیس دادگاه ادامه داد: چرا به مردم اعلام کردید پسرخاله کارمند ایران خودرو است و می تواند یک محموله 90 میلیون تومانی دریافت کند و از طرفی با پرداخت 120 میلیون تومان و با پرداخت یک خودروی صفر به آنها بفروشد. سود کمتر؟”

پس از پایان جلسه دادگاه، نماینده دادستان خطاب به متهم پرونده ای گفت: سوال اصلی من و دادگاه این است که پول مردم چه شد؟

قاضی با تایید اظهارات دادستان گفت: دفاعیات متهم قانع کننده نبود.

در جلسه بعدازظهر دادگاه، متهم پسرعموی اول متهم دفاعیات خود را ارائه کرد.

ع.س گفت: من کارگر قراردادی بیمارستان هستم و از زمانی که به عنوان مدیر بهزیستی بیمارستان انتخاب شدم تا دستگیری حسین سامانی پور حدود 20 تا 25 روز طول کشید.

ع.س با بیان اینکه برخی از متهمان به دروغ می گویند وام گرفته ام تا به همکارانم در بیمارستان بدهم تا پول را به من پس بدهند تا برایشان خودرو ثبت کنم، افزود: بخش بیمارستان، تحویل گرفتم. بخش بهزیستی بیمارستان

قاضی در واکنش به ادعای متهم مبنی بر اینکه ما کار اقتصادی می کردیم، گفت: شواهد موجود در پرونده نشان می دهد شما خودتان را سوزانده اید نه کار اقتصادی. شما ماشین ها را با ضرر 70 درصدی می فروختید.

قاضی خطاب به متهم گفت: با پول مردم سودهای کلانی به دست آورده ای.

قاضی سعیدی پس از پایان جلسه اظهار داشت: شکات می گویند اگر صادقانه گفته اید که خودرویی را مستقیماً از نمایندگی ایران خودرو همدان دریافت کرده اید، چرا باید نزد شما ثبت نام کنند؟

ع اظهار داشت: از نمایندگی همدانی خودرو نخریدم.

قاضی سعیدی افزود: خود شما گفتید که به صورت گروهی کار اقتصادی انجام می دهید.

همانطور که توضیح داده شد: بله.

قاضی از متهم پرسید: با پول 700 شاکی چه کردی؟

ع.س گفت: با حسین سامانی پور همکاری کردم و هنگام تحویل خودرو به حساب وی پول واریز کردم.

قاضی سعیدی به متهم گفت: آقای سامانی پور ماشین را به شما نداده، شما با مشتریان قرارداد داشتید.

AS گفت: من قراردادی نداشتم. وقتی فشار زیاد شد، حسین سامانی پور به من گفت اگر می‌توانی از بازار خودرو بخری؟

سپس متهم آخرین دفاعیات خود را ارائه کرد.

شایان ذکر است در جلسه دادگاه برخی از شکات به صورت ویدئویی گلایه خود را بیان کردند.

قاضی سعیدی در پایان از ختم جلسه دادگاه خبر داد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نظام حقوق بین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنایع دستی (2)

نظام دستمزد فی مابین المللی مالکیت فکری و حمایت از صنعت های دستی تابلو فرش, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.